Strategyturk Forumları
Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Paradox Forumları (https://forum.strategyturk.com/forum-paradox-forumlari)
+--- Forum: Europa Universalis IV (https://forum.strategyturk.com/forum-europa-universalis-iv)
+--- Konu Başlığı: Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması (/konu-turklerin-arap-kulturgrubuna-alinmasi)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

RE: Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - KaymakPürüzü - 05-04-2016

(05-04-2016, 21:13)lortcush :
(05-04-2016, 21:08)KaymakPürüzü : Bence uygun bir karar.

Bence sen arapsın.

Bu sonuç mantıksal olarak zorunlu değil.

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - PiriReis - 06-04-2016

Olaya soyle bakiyorum birde. Iberya grubu ana kultur: Kastilya. Britanya grubu ana kultur: İngilizler. Arap kulturu Misir Araplari olmali.

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - Barış - 06-04-2016

Benim bildiğim kadarıyla günümüzde Mısırlılar Arap kültürünü kabul etmez.

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - GaulTurk - 06-04-2016

@Piri neden? Arap grubunun ana kültürü Arabistan Bedouinleridir.
@Barış neyi kabul ediyorlar?

RE: Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - Turkhani - 06-04-2016

Eski oyunlardaki yada oyunun başındaki semi turkic grup gelsin yada ai için belki anlarım ama gidipde siz niye bize arabia kurdurursunuz osmanlı varken  -.-" ai içinse azerileri altai e ekleseydiniz turkmenler gibi

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - Rastyon - 06-04-2016

ecdadı ne hale getirdiler

RE: Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - WesternFront - 06-04-2016

Dinamik hali güzel olurdu ama planları var mı bakmak lâzım, onun dışında şu anda olabilecek en uygun kültür değişikliği bence, sadece isim levantine olmamalıydı. Sonuçta turk kültürü de selçuklular ve osmanlılar döneminde kendisi etkilenirken o coğrafyayı da etkilemiş. 

Sanırım form mughal, yapan devlet osmanlı ise olmuyordu, form arabia olayı da o tarz birşeydir hotfix gelir sanıyordum ama ciddilerse yapay zeka departmanı istifa ..

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - lortcush - 06-04-2016

(05-04-2016, 23:39)KaymakPürüzü :
(05-04-2016, 21:13)lortcush :
(05-04-2016, 21:08)KaymakPürüzü : Bence uygun bir karar.

Bence sen arapsın.

Bu sonuç mantıksal olarak zorunlu değil.

Tamamen söylemsel zevk.

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - ferevon - 06-04-2016

EU 3 oynamış olanlar sebebin Paradox'un salaklığı veya Türk düşmanlığı gibi safsatalar olmadığını bilir. Amaç aslında Osmanlı'yı bufflamak ve Arap topraklarına daha çabuk genişlemesini sağlamak. Zira AI öncelik gösterecektir kendi kültür grubuna. Ha gerekli miydi? Bence pek gerekli değildi açıkçası. Tarihsel olarak zaten bir anlamı yok ama gameplay olarak da burada her oyun Anadolu'dan dışarı çıkamayan EU 3 Osmanlı'sından bahsetmiyoruz sonuçta, her şeye rağmen gayet güçlü bir Osmanlı var elimizde ve kültür değişiklikleri yerine Osmanlı görevlerine gelecek bir rework daha başarılı olabilirdi eğer Paradox Osmanlı'nın bu kadar genişlemesini istemişse. Her halükarda zaten oyun içi AI'nın agresifliği düşük olduğundan Osmanlı'nın gerçeğini yansıtması biraz zor. Modlama yapıp agresiflikle oynamış olanlar dediğimi anlayacaktır, tabiiki bazen AI'nın fazla risk almasına sebep olabiliyor ancak tarihte çoğu büyük devlet bu risklerin başarılı olması sonucu ortaya çıkmıştır ve bir o kadarı da başarısız olup başarısızlıkları aptalca olarak nitelendirilmiştir.

RE: Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - Semavi7 - 06-04-2016

Bence 1750 yılına kadar kültür işinin çok öne geçmemesi gerek. Milliyetcilik o tarihten sonra başlamalı. O tarihe kadarda din önemli faktör olmalı. Osmanlıda böylece töleransı sayesinde balkanlarda sünni olması münasebetiyle doğuda ilerler. Din değiştirmeyide daha zorlu yaparlar. Yada en azından şu Arabia işini değiştirsinler o nedir ya :@ Ayrıca Arap olarak düşününcede garip adam Arabi'yayı kuracak Anadoluyu ele geçirmek zorunda ne alaka?

RE: Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - GaulTurk - 06-04-2016

Böyle saçmalıklarla uğraşacağıma açar RISK oynar keyfime bakarım.

Bence eu4 webtabanlı olmalı hatta facebooka koysunlar iyi para alırlar her ay yeni genişleme diye ohh altın fln satarlar bum bum Ottaman Empire yazarsın bizim mal tayfada öder olağan şekilde olduğu gibi.Sorgulayarak ödeyene bir şey demiyorum ama direk kabullenenler ahh ne güzel onlar bir de ilk resimler ilk deneyimler fln yazıyorlar ya burda okurken keyiften uçuyorum.

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - Moses - 06-04-2016

(06-04-2016, 01:44)GaulTurk : @Piri neden? Arap grubunun ana kültürü Arabistan Bedouinleridir.
Çünkü Arap Dünyası'nın en gelişmiş bölgesi Levant ve Mısır.

(06-04-2016, 17:14)Moses :
(06-04-2016, 01:44)GaulTurk : @Piri neden? Arap grubunun ana kültürü Arabistan Bedouinleridir.
Çünkü Arap Dünyası'nın en gelişmiş bölgesi Levant ve Mısır.

Ula uşağum Arap Dünyası dediğin aha Arabistanın kıçıdır volla , sen diyirsın Mısır arabların en gelişmiş yeridir vollah bunu gören eski firavunlar yer altı dünyasından çıkıp hortlamıştır bak metal slug 2 ye inanmiyirsen 2. lvlde yürüye yürüye geliyler ben onun yolancısıyım vollah.

Diyorsun levant Arap dünyasının en gelişmiş bölgesidir ula arkadaşumun arkadaşının emicesinin halasının oğlu levant bölgesi diyirsen oraplar oraları cihatla almadan önce arap odı yoktu vollah billah sen diyirsen Mısırlılar araptır vay başımıza gelen komşular vay vay.

Karadenizli ve Mardinli bunalımı yaşayan bir insan rpsi.

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - Turkhani - 07-04-2016

lorcush sakin ol amaçları bufflamak yapımcıların öyle olmasa idi bence çıldırırdım ama bufflamak istiyorlarsa tamam iyi güzel de gidip suriye levant kültürü olsun bize gidipde bedevi yemen i de vermeyin paket halinde arabistanı hiç kurdurmayın manyakmısınız pdx yoksa adamlar ibişiler yapmaya çalışıyor

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - human - 07-04-2016

Kültürün milliyetçilikle doğrudan bir alakası yok.

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - GaulTurk - 07-04-2016

Ne oynuyorsun diye sorarlarsa Türklerin Arabistan kurduğu oyunu oynuyorum dersin, nerden bilecekler.

Arabia başlı başına saçmalıkken Iskandinavya gibi, bir de tarihin en onemli devleti Arabia kuracak. xD

Pdx şirketi kapatacak galiba.

Buff falan diyorsunuz ya bu PI'nin ne kadar beceriksiz oldugunu gösteriyor. Bi ülkeyi güçlendirmek için yapabildikleri ancak böyle bir absürdlük.

Bir de bu hataya karşı çıkmak yerine hala savunanlar var ya buna anlam vermek güç, babanız mı kurdu Paradoxu?

PI son yaşananlara bakılırsa 'zaten fanboylarımız ne yaparsak yapalım bizimle' kafasıyla çalışıyor siz ve sizin gibiler sayesinde. Plaza'da da sizin tiplerden çok.

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - Awake - 07-04-2016

"Tarihin en önemli devleti" nin varisinin halkı orjinal oyuna para vermediği için Paradox'un umrunda değilsin. Hani gram umursamıyor adamlar, Avrupalılar daha iyi oyun deneyimi yaşasın diye senin ülkeni Arap yapıyorlar. Hani bu şeye benziyor, AB parlementosunda 20 vekili olan Yunanistan'ın "Ben tarihin en önemli devletiyim, benim sözüm geçer." demesi gibi bir şey. Hani zerre önemli değil Osmanlı, adamların hayatlarında zerre kadar yer tutmuyor Osmanlı, ekonomik baskıda kuramıyorsunuz orjinal alınmadığı için.

Sonuçta mesele oyun meselesi değil, amaç oyun oynamak değil, eğlenmek değil, en azından Türkler için. Amaç "tarihin en önemli devleti" ile wc atıp tarihte yaşayamadıkları gururu ve ego tatminini yaşamak, yıkılmış imparatorlukların halklarının ortak noktası sanırım bu.

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - Semavi7 - 07-04-2016

Aynen katılıyorum. Paradoxsa şikayet etmek yerine orjinal oyun alıp sözümüzün daha çok geçeceği ortamı sağlamak lazım.

Türklerin Arap Kültürgrubuna Alınması - Furkovic - 07-04-2016

Orijinal oyun diye ağlayanlar tahminim eu4 en fazla Türkiye'de satmıştır.