Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Strategyturk Gala: ANNO 1800 Kapalı Beta
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
annogala.png

Strategyturk Gala: ANNO 1800 Kapalı Beta
31 Ocak, 1 Şubat ve 2 Şubat akşamları Strategyturk Twitch kanalında ANNO 1800 Kapalı Betası için Gala yayın serisi yapılacak.
Diğer Gala serilerinde de olduğu üzere bu seride de amacımız henüz çıkış gerçekleştirmemiş içeriği tanımak ve tanıtmak.
Bu Gala serisine dair iletiler bu konu altında yer alır. Gala ana konusu için tıklayın.
21:00'da kaldığımız yerden devam ediyoruz, Gala'nın 2. oyun gününde amacımız diğer adalara yerleşmek ve rotalar kurmak.
Yayındayız: https://www.twitch.tv/strategyturk/
İkinci yayın gününü de esasen toplamda 4 saatten daha fazla oynamış olsak da internet kesintisiyle sonlandırmak zorunda kaldık. Özellikle bugün internette herhangi bir dalgalanma veya yavaşlama söz konusu olmasa da anlık kesintiler 2 kere yayının resetlenmesine sebep oldu.

İkinci yayında ilk kolonimizi kurduk, orada kasaba inşa edip tarlalarda ana adamızda üretemediğimiz 2 ürünü rotalarla ana adamıza taşıdık. Kapalı Betada 3. nüfus kademesinin üstüne geçilmiyor ve biz 3. kademe olan zanaatkarların neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılamış durumdayız, 900 nüfusa ulaştığımızda kürk ve 1500 nüfusta üniversite gibi ihtiyaçları mevcut karşılanmamış.

Gemilerimizi keşife yolladık, bu esnada cinayetle suçlanıp, salgınla başedip, Hasan Bin Sahid'in hazinesi peşinde dolandırılsak da yeni kıtayı keşfetmeyi başardık. Kapalı Beta'da 4. ve 5. kademeler açık olmadığı için anladığım kadarıyla yeni kıtada koloni kurmanın en önemli olayı Rum üretimi için şeker kamışı sağlamak, o da pek elzem değil. 

Açıkçası hem büyük oranda kapalı betanın bize sunduğu oynanışın sonlarına yaklaşmamız, hem internetin istikrarsızlığı, hem de oyunun benim sistemimde akıcı çalışamaması yarın planladığımız 3. yayın gününü yapmamanın daha makul olabileceğini düşündürüyor.