Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Stellaris - Multiplayer: Subat 2019
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Inatla Stellaris Mp oyunlarina devam ediyoruz. 
Yeni seansimiz yine cumartesi ayni saatinde baslayacaktir-9 Subat 2019 21.00  (umarim)

Ilgisi olabilecek muhtemel oyunculara da birer selam gonderelim. Yeni varsa katilimindan dolayi mutlu oluruz.

Kurallar bir kac kucuk(!) degisiklikle hemen hemen ayni.

Kurallar
  • Total war Irk yasak

• Ilk 30 yil baris donemi

• Savasta dusmandan ana gezegen claimi yapmak yasak

• Savasta dusmandan en fazla 1 gezegen ve toplamda 4 bolge alinabilir.

• Criminal Syndicate alacaklar sinirlarinda olmayan ulkelere ofis acamazlar.

• Tribute almak amaciyla savas serbest. Vassal savasi yapilabilir ama oyuncu ulkesini integrate etmek yasak.

• Federasyon katilimcilari adedi, oyun katilimci sayisinin 3te 1inin en yakin tam sayiya asagi yuvarlanmasiyla bulunur. Orn. 8 kisi katilimci, max fed uyesi 2 gibi.

• Federasyon filosu gucu, filoyu kontrol eden uyenin kendi filosunun 2 katindan buyuk olamaz (Federasyon uyeligi ile filo somurmeyi engellemek icin koyulmustur)

• Exploit yasak .Ornek, sol sistemi + life seeded, 0 kaynak ve negatif kaynakla ekonomi yurutmek vb.

• Sadece dogrudan hyperlane/wormhole/gateway baglantisi olan komsulara savas acilabilir. Komsu olmayan muttefikler savas ilani sirasinda savasa cagrilabilir.

• Savasi kaybetme durumunda kaybedilecek gezegeni yikmaya calismak, claim atilmis yerdeki binalari kaldirmak, yorunge kaynak istasyonlarini kaldirmak yasaktir. Vatandaslarinizi kacirabilirsiniz ama vatandaslarinizi claim ile kaybedilecek gezegene yollayamazsiniz.( Orn. kaybedilecek gezegene bir suru leader gonderirseniz rakibin consumer geliri coker)

• Oyundan ayrilacak arkadaslar bolgelerini yada tum ulkelerini baskasina hediye, tribute veya devredemez. 

• Ittifak savaslarinda sadece savas ilan edilen ulkeden claim/tribute vb istenebilir, savas ilani yapilan ulkenin muttefiginden claim/tribute vb istenemez
  • Savas sonucunda alinan claim sistemleri karsi tarafin ulkesinde ulasim kisitlamasina yol aciyorsa kazanan taraf yenilen tarafa sinirlarini kapatamaz, rival atamaz.
Oyun 0.75 teknoloji/tradition hizinda 200 yildizli haritada kurulacak. Katilimci sayisina gore daha buyuk harita olabilir (7+). Fallen Empire olmayacak. Hyperlanse orani standard 1. Habitability orani 1.5. Lutfen ayar degisimi icin israr etmeyiniz
Beni etiketlememişsin üzdü. Katılıyorum.
Katılıyorum.

Başka bir kural olarak da sistem alınırken ülkelerin bölünmesine ve sınır olmayan sistemlerin alınmasına yasak gelebilir.
Katılıyorum
Adamin sinirdaki bolgesi tam gecis sistemiyse tamamen sistem almasini yasaklamis oluruz o zaman. Ulkeyi bolene karsi taraf icin sinir kapatmama sarti getirebiliriz.
Katiliyorum
annoyu bi turlu kuramadilar. madem oyle stellaris saglam bi oyun gelio cumartesi.

Bir onceki oyunun en guclu 3 oyuncusu muttefik yada ayni federasyonda olamaz kurali koyalim mi
. dengeli olsun istiyorum da
Megacroplu bir ırk yapıp kendi köşemde ticaretimle ilgilenebilecek miyim yoksa robot almak daha mı mantıklı?
haftada bir gün cumartesileri şeklinde oynanıyor değil mi öyleyse katılmak isterim.
Evet tam olarak oyle

Bu arada beta surumuyle oynayacagiz. cok fazla degisiklik var, haftaya falan full surum cikinca ortalik karismasin.
beta sürüm yüzünden patlamayalım Eu4'te genel olarak çok sıkıntılı oluyordu.
betada sıkıntı yok şu anda..
Stellaris test surumunu yukleyiniz, 2.2.4 beta degil.

Bir iki haftaya betalar tam surume gecer zaten, o vakit biz daha avantajli oluruz.

Oyun odasi kuruldu

server id :487b20f7-49df-4a38-751c-b63080d08462
sifre: st

Oyun arasında dönecek o belli oldu. Bizlere bayağı fark attınız şimdiden.
Hep öyle olmuyor mu?
mMXXP2.jpg

oyun size adil davranmadı..yoksa bu meziyet değil. şanslıydım..
Açıkçası ben oyundan keyif aldım. Ferrekeye ani saldırı yaparken fodunda saldırdı. Gurt çok agresif demelerinden anlamalıydım ama olan oldu. Güzel vakit geçirip eğlendim. Katılan herkese teşekkür ederim.
Makine irkina nerf bekliyorum.
Yeni versiyonda makine çok buff Aldi dediğimde gerekliydidemistin ..gördün mü buff u ehuehuehu
Yok aslimda hakkini aldi ama iste digerleri zayif kaldi.
Sayfalar: 1 2