Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - Multiplayer Sohbet
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
bb5LZd.jpg

Europa Universalis IV Multiplayer organizasyonlarıyla ilgili genel sohbet burada yapılır. Bu konu altında açmayı planladığınız yeni multiplayerlar için nabız yoklayabilirsiniz, çeşitli kural tartışmaları yapılabilir veya çeşitli önerilerinizi paylaşabilirsiniz.
Daha önce Multiplayer oynamamış olanlar ve oyunda bi nebze acemi olanlar için hem Multiplayer görgü kurallarını öğrenebilmek hemde deneyim edinebilmek için Haftaiçi 21.00-23.30 saatleri arası bi organizyon yapan olsa diyorum :D Katılan olurmu yani Kimler katılır Bi nabız yoklasam :))
Bende Katılmak isterdim bir acemi olarak. Fakat saatler uymuyor.
Saatler konusunda sadece bi öneride bulundum ortak paydada buluşulabilir
ilk defa multipleyir oynayacak olan arkadaslara yardimci olabilirmisiniz. sistem olarak nasil calistiginiz bilmoyorum yada kafamdaki gibi olmayabilir .

not benim dusuncem uzun vadede bir kac arkadaslar vey arkadasla dunyayi paylasmak
Co-op şeklinde (yardımlaşarak dünyayı paylaşma) oynamıyoruz, o şekilde oynanan başka multiplayerlar elbette kurulabilir ancak benim kurduklarımda daha çok rekabet içerisinde oynanıyor. Oyuncular arası savaşlar oluyor.
Selamun aleyküm.
Evet arkadaşlar dikkat ettim de hiç tarihsel bir mp açılmamış bu yüzden böyle bir mp açmayı düşündüm fikirlerinizi alalım,amaç 1800 tarihine kadar sahip olunabilecek en tarihe uygun toprakalara (mesela rusyayla isveçin hepsini işgal etmek vb.  Amaç  Britanya imp.,İspanyol imp.Napolyon fransasi 1800 yılında sahip olduğu topraklara sahip olabilmek.İspanya zamanı geldiğinde tarihine uygun kolonizasyonları yapmalı magellan görevini başarmalı.) sahip olmak ve eventleri yapmak.

1-Alınacak kişilerin oynayacakları ülkenin tarihini çok iyi bilmesi.

2-Oyundan sıkılıp ayrılmayacak kişiler seçilecek.

3-Gerekirse bir tane izleyici alıp oyunun gerçek tarihsel sınırlara sahip olup olmadığını kontrol etmek.

4-Fransa kafasına göre takılmamalı italyan savaşlarını yapmalı kanadayı kolonize edip ingiltere ile koloni mücadelesine girmeli vb. Bu diğer devletler içinde geçerli.Mesela başka olarak ispanya tahtına bir Habsburg gelmeli.

5-Oyuna sadece 1800 yılında var olan devletler katılabilir örnek olarak aragona oyuncu alınmayacak veya golden horde.

6-MP'mizde bütün DLC'ler olucaktır.

Hatta mod olarak bunu bile düşündüm:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/f...searchtext=
İşte aradığım şey. Ama zor iş ve çok kaliteli oyuncular gerekiyor.
Tarihsel olursa early'de Fransa AE'den ölür. :D
haklısın ama zaten oyunun amacı bu.Bu güne kadar ne youtube da nede diğer forumlarda hatta paradoxforumda bile böyle birşey yok.Bence forumumzda yeterince bunu yapabilecek kalitede yeterli oyuncu var

belki böyle birşeye talep olursa no AE modu var aslında herşeyin çözümü var bro ;) sadece talep önemli

kaliteli oyuncularımız var.Ama talep etmeleri lazım.

bunu sabit konu yapıp forumdaki en iyi oyuncuları toplayıp yapabiliriz.

Oynanacak ülkeleri gelicek hafta araştırma yapıp açıklıyacağım.
Olabilir ama çok iyi bilinmesi gerek tarihin.
Olabilir fakat bu iş çok tehlikeli. Örneğin Fransa oyuncusu İberyaya girmeye çalışmayacak. Avusturya oyuncusu Fransızlarla düşman olacak falan...

En ufak bir sıkıntıda oyun çökebilir.
çok ütopyatik başarılar
Aynen canım aynen bu olmalı.
Bence gerçekçi değil, örneğin Fransa Kanadaya koloni atacak ve İngiltere ile koloni mücadelesi verecek diyorsun, savaş çıkar ve Fransa kazanırsa ne olacak? Tarihsellikten sapılmış olacak. Tarihsellikten sapılmasın diye Fransa oyuncusu göre göre toprak mı kaybedecek?
(03-01-2016, 21:32)Duman : [ -> ]Bence gerçekçi değil, örneğin Fransa Kanadaya koloni atacak ve İngiltere ile koloni mücadelesi verecek diyorsun, savaş çıkar ve Fransa kazanırsa ne olacak? Tarihsellikten sapılmış olacak. Tarihsellikten sapılmasın diye Fransa oyuncusu göre göre toprak mı kaybedecek?

Oda doğru Fransa bile bile kaybetmek zorunda kalır.
Yapsanız bile Kutsal İttifaktan sonra Osmanlı oyuncusu ayrılabilir :D
Her şeyi tamı tamına gitmez de; ülke uçurmak, alakasız yerler almak engellenirse ve sadece 1821'de bulunan devletler alınırsa neden olmasın.
Tarihsel Bi multiplayer olur mu ona bişey diyememde Sırf HRE ülkeleri alınarak yapılacak Bi Multi fena olmaz gibi :)
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18