Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Age of Empires: Definitive Edition - 9.0 Yaması
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

Age of Empires: Definitive Edition için 9.0 yaması, uzun zamandır istenilen yeniliklerle beraber geliyor. Bu yenilikler hangi kaynakta kaç işçinin çalıştığının arayüzde gösterilmesini, yeni eklenen seçenekle kanın gösterilip gösterilmemesini ve tam ekran ile pencere moduna çözünürlük ayarı eklenmesini içermektedir. Ayrıca birtakım denge değişiklikleri de bulunmaktadır.

Yenilikler
  • Multiplayer lobilerinde senaryolar ve haritalar için yeni otomatik dosya transferi getirildi.
  • Artık arayüzde her kaynakta kaç işçinin çalıştığı gösterilecek.
  • Yapay zekanın yönettiği ileri birimler için mikro azaltıcı geliştirmeler yapıldı.
  • Genel yapay zeka yenilikleri
    • Yapay zeka artık yüksek popülasyon limitlerinde ekonomisini daha iyi kuracak.
    • Yapay zekanın conquest zaferinin aktif olduğu oyunlarda wonder yapması engellendi.
  • Stabilite, performans ve hata giderimleri yapıldı.
  • Kanın açılıp kapanması için seçenek eklendi.
  • Cesetler artık çürürken koyulaşacak.
  • Tam ekran ve pencere modları için çözünürlük ayarı eklendi.  
  • Dil ayar seçeneği oyun açılmadan önce ayarlar seçeneğine eklendi.

Denge Değişiklikleri
  • Bowman eğitim süresi 30 saniyeden 26 saniyeye düşürüldü.
  • Slinger eğitim süresi 24 saniyeden 28 saniyeye yükseltildi.
  • Chariot Archer'lar artık Priest'lere bonus hasar vurmayacak.
  • Scout'lar otomatik saldırabilecek.
  • Scout maliyeti 100 food'dan 80 food'a düşürüldü.
  • Cavalry, Heavy Cavalry ve Cataphract +1 pierce armor.
  • Choson Clubman/Axeman +5 HP.
  • Sacrifice maliyeti 600 gold'dan 400 gold'a düşürüldü.
  • Sümerler Craftmanship yapamayacak.
  • Yamato Cavalry ve Horse Archer maliyeti -%20 (-%25 yerine).
  • Roma binaları maliyeti -%10 (-%15 yerine).
  • Cataphract +20 HP.
  • Priest'ler artık yaralı birimleri otomatik olarak iyileştirebilecek.

oyunu oynuyan var mı ya ? :D ben satın aldım mp de adam yok :D
Oyun bende de var ama uzun zamandır vakit bulamadığımdan giremedim. Bu hafta sonu uygun olacağım istersen beraber oynayabiliriz.
Bu oyunun bir amacı bir strateji klasiğine gerçek anlamda bir "Remastered" yapmak veya para kazanmaktan ziyade Age of Empires hayranlarını Microsoft Store'a çekmekti muhtemelen, ancak bu yaklaşım oyunun çok kısıtlı bir kitleye hitap etmesine sebep oldu. Belki serinin 2. oyununun Definitive'i gelince işler değişebilir, ancak sanmıyorum.

Steam'de normal oyunun Steam'e entegre edilmiş halinden ibaret olan "HD versiyon" bile oldukça istikrarlı bir oyuncu sayısına sahip.