Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Company of Heroes 2 Yaşadığınız Komik Olaylar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Buradan herkes oyunda yaşadığı komik durumları yazabilir.

İlk olarak ben başlıyorum, multideydik automatch yapmıştık bi takım arkadaşım sovyetti ben ise usaydım. Karşı takım mine döşüyordu bende sovyet oyuncusunu buna karşı uyardım. Adam conscripti hurra yapıp mayınların üzerine doğru koşturdu :D
Ben de bi mg'ye conscriptlerle molotov atmaya çalışmıştım. Başlangıçta full güç ve sayıdaki conscript birliğinden bi adam molotofu eline aldı ilerledi tam atıcakken öldü. Sonra diğer model eline molotof aldı, o da fırlatmak için öne çıktı ve tahmin edersiniz ki o da öldü. 6 adam da sırasıyla aynı molotofu atmaya çalıştı ve sırayla öldüler. 1 dakikadan uzun süre boyunca atılamayan molotofun dramı olsun bu da. Sonrasında oyunu bıraktım.
Oyunda ilk zamanlarımdı, server açmıştım cpu experte karşı oynuyorduk birde yeni tanıştığım yabancı bir arkadaşım vardı. Onla ikimiz anlaşıyorduk, 2 tanede tanımadığımız kişi servere girdi (doğal haliyle) neyse biz cpu experte karşı başladık oynamaya. Ben ingiltereyim, almanya, sovyetlerle yine noob olmama rağmen oynayabiliyorum ama ingiltereyle kafam allak bullak olmuştu zaten all units moduda vardı ben başladım full bunker dikmeye tank trap falan döşüyodum feci derecede noobtum bizim yanımzıdaki adam başladı noob,stupid diye saydırmaya burası işin üzücü olan kısmıydı. Neyse ben devam ediyorum oyunuma bakıyorum pata küte sesler geliyor ulan dedim ne oluyor baseyimi bombalıyo düşman diye bu benle dalga geçen elemanlar benim base'yi bombalıyolarmış :D yani friend fire :D Adamlar rocket launcher basıp benim baseme roketliyor bildiğin. Sonra yzye karşı savaşmayı bırakıp tanklara serbest atış emri verip birbirimizi vurmaya çalıştık :D Buda hiç unutamadığım olaylardandır. :D
Bu oyunu çinliler çok acayip oynuyorlar genellikle. Noob olanlarını idare edebiliyorsun yine ama oyuna alışmış olanlarla başa çıkmak insanı kanser yapabiliyor işte tamda yeni bir maç aratırken bunu konuşuyorduk deWeyle çinlilerin öküz gibi oynamasını bir tanede çinli eleman steamde ekliydi onuda davet ettim maçı arattık başladı maç karşı takımda şöyle bir nick belirdi " pls dont match with chines" nası bir tesadüf bu :D adam alt f4 çekti diğerlerinide hallettik erken biten bir maç olmuştu. Bu olay daha bugün oldu :D
Dur ss atayım:
Ekran_Alnts.PNG
Bugün yaşadığım bir olaydır, normal bir şekilde oynuyoruz hemen yanımdaki eleman kanatta yalnız kaldı. Ben diğerlerine yardım etmek için tüm orduyu diğer tarafa çekmiştim karşı takımdaki adamlar benzinliğe pushluyordu çünkü. Bu elemanda  2v1 muhabbetlerine girdi niye bana yardım etmiyorsunuz falan dedi. 
Benimde kafamdan şöyle geçiyordu ben diğerlerine yardım edeyim o idare etsin oraya çekersem askeri gücümü oyun gg olur diye çünkü diğer kanata bakan elemanlar noob. ben devam ediyorum oyunuma sonra bi baktım sesler geliyor.  Bir baktım basem bombalanıyor yine friend fire :D
Adam baseme dinamit yerleştirip shock trooplarıyla bomba atıyodu. Hatta katyusha ilede bombaladı :D
Sonra bende başladım onun basesine saldırmaya çok efsane bir fantezi oldu bu benim için :D
20190426184051_1.jpg
20190426184134_1.jpg
Coh 2'de değil de coh'da, oyunun çıktığı ilk zamanlarda oynarken hem küçük olmamın etkisiyle hem de oyunda yeni olduğumdan ne zaman artillery ile büyük blobları yok etsem bir gülme ve mutluluk gelirdi. Özellikle Amerikanlar'ın Off-Map Artillery Support yeteneği ile yaptığım katliamları hiç unutmam çok eğlenmişimdir.
231430_screenshots_20190429182655_1.jpg

Adamlar bildiğin maginott hattı kurmuş base'ye. 3-4 yıldızlı tankımı kaybetmiştim bu hat yüzünden. Oyunda istihbaratın önemi :D
çinli arkadaşımızın azimi :D
231430_screenshots_20190509180653_1.jpg?...height=677
:D
O bunkerin oradan tankı geçirmeye çalıştım oradanda gitmedi. en sonunda serbest atış emri verip uçağı yok etmeye çalıştık :D
Ulan başka yermi bulamadında tam ünit spawnın önüne uçak atıyosuh muhahah