Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Three Kingdoms - Savaşlarınız
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
tk-savaslarnz.png

Bu konuda Total War: Three Kingdoms'daki  savaş görüntülerinizi paylaşabilirsiniz.
20190525044855_1.jpg?width=1202&height=677

Dün Gongzun Zan'la yeni kampanyaya başladım. Ezeli rakibim Yuan Shao batıya doğru genişlememi tehdit görüp savaş ilan etti. 2 tura kalmadan topraklarıma 7000'e yakın askerle giriş yaptı. Batıda olan 3700 kişilik ordumu hemen en yakın oldukları köye çektim ve çok epik bir savaş yaşandı. 10 yıllık Total War deneyimim olmasa ezici bir mağlubiyet alabileceğim bir savaştı ancak ağırda olsa bir zafer çıkartabildim. Kampanyamın dönüm noktası oldu belki de.
20190525144354_1.jpg

Çoğu maçtan kardeşimin yaptığı ping yüzünden çıksam da mpler gayet eğlenceli bu da aldığım ilk zafer.
Benim'ki Multi Değil ama Ama Çok eğlendiğim bir savaş :) :) 

5B660F8B9155A09EA3BEE10B93C5E65B82BAB77B
20190527144449_1.jpg

3 full orduyla bir önceki tur savaştan yeni çıkmış ve şehir işgal etmiş orduma saldırı oldu. İlk izlenimimde bahsettiğim gibi aşırı hasarlı kulelerin yardımıyla çok rahat olmasa da kayıp gözüyle baktığım şehrimi savunmayı başardım.

20190527145935_1.jpg

999 kişiyle bir daha saldırdılar ve 5 lorda karşı 2 lordumla kahramanca zafer kazandım.
Lü Bu

81244E6CACDF6DE6A0B0A99C705795A074EC81ED
vaYnJA.jpg

Cao Cao oynumda 1vs1 full ordu kapısmasında rakibimin bütün askerlerini yok etmeme ragmen benim lordlarımı ve askerlerimi tek basına yenen Lü Bu yu bizde denedik :) Cidden inanılmaz güçlü ve hiç bir kimse duello atmak istemiyor :)
Görsel

Zheng Jiang ile kampanya oynamak şuana kadar aldığım en büyük zevk. Savaşmaktan hoşlananlara öneririm. Her tur savaş yapıyorsunuz.
Görsel

Ömrümden ömür gitti ama değdi.
Görsel

This is Total WAR !

Not: Efsanevi zorluk
Sanırım Total War: Attila'dan sonra muharebelerinde ve sefer oynanışında en zevk aldığım oyun Three Kingdoms oldu. 

Görsel

Görsel
Görsel

Garnizon ordusuyla da destan yazılabiliyormuş.
Okçular azami sayıda düşman biriminin beyaz bayrak çekmesinden emin olmak için kullanılırsa ve normal muharebelere göre biraz daha micromanagement yapılırsa, garnizon savaşları zor da olsa kazanılabiliyor. Garnizon savaşlarında okçuların kilit önem taşıdığını söyleyebilirim. Ayrıca "choke point"lerin de mümkün olduğunca fazla birimle tutulması gerekli.
Meydan savaşı gibi oldu bu. Öyle tutabileceğim bir nokta yoktu. Yanlış hatırlamıyorsam tarla gibi bir yerleşim yeriydi. Ancak dediğin gibi düşmanı tutabilecek piyadeler ve okçuların düzgün yönetilmesiyle savaşlar kazanılabiliyor.
Görsel

Başlıyor başlamakta olan.
Görsel

İki savaşta çok zor zorlukta garnizon ordularım ile yaptığım savunma savaşıdır. İlk şehrimi alan ordu ikinci şehrime saldırınca ulusumuzca darmadağın edildi. 

Görsel
Hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Görsel

Sayfalar: 1 2