Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Forumda Anket Nasıl Açılır?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba StrategyTurk üyeleri,

Bu seferki forum bazlı rehberimizde anket açmayı bilmeyen üyelerimiz için nasıl anket açıldığını gösteriyor olacağız.

Öncelikle PC'mizin fişini prize takıyoruz, sonra PC'mizi düğmesinden açıyoruz, daha sonra tarayıcıyı... :') :')

Şakaydı elbette. =D

Anket açmak istediğimiz yerde "Yeni Konu" butonuna tıklıyoruz.

Alıntı:NrglpP.jpg

Editör açıldıktan sonra "Başlık" ve "Konu" düzenlemelerini yaptıktan sonra "Evet anket eklemek istiyorum" kutucuğuna tıklıyoruz ve "anketin kaç seçenekli" olacağına sayısını girerek karar veriyoruz.

Alıntı:a2MdLO.jpg

Ardından "Yeni Konuyu Gönder" butonuna tıklıyoruz. Sakin olun, konunuz anketsiz açılmayacak. :)

Alıntı:YrWqDz.jpg

Açılan yeni sayfada öncelikle "Anket Sorusunu", sonra eğer kararımızı değiştirdiysek "Anketin Kaç Seçenekli" olacağını, daha sonra "Anket Seçeneklerinin Neler Olacağını", sonra eğer üyelerin birden fazla seçenek seçmesine izin verecekseniz "Üyelerin Kaç Seçenek İşaretleyebileceklerini", daha sonra "Anketin Açık Oylama Olup Olmayacağını" ve son olarak da "Kaç Gün Boyunca Açık Olacağını" doldurduktan sonra "Yeni Anket Gönder" butonuna tıklıyoruz.

Alıntı:or80b2.jpg

Anketimiz hazır :)

Alıntı:VvXPmR.jpg

Madem konumuz anket ile ilgili biz de bu konuya bir anket yerleştirelim dedik :)
Eyvallah yav bazen bi konu hakkında açayım diyorum bilmiyorum sonra unutuyorum çok yararlı oldu :D
Forum Duvarına taşındı.