Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Kurması En Zevkli Ülke
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sizce kurması en zevkli ülke hangisi!

(Prusya-Japonya-Hindistan-Pers-Andulus hariç)
Bedavadan ispanya kurmak çok zevkli
(12-06-2019, 20:58)hamzaarin_ : [ -> ]Sizce kurması en zevkli ülke hangisi!

Ruthenia - punjab -rajputana - deccan bunları kurarken eylendiğim oldu. Genel olarak ülke formlamayı sevenlerden değilim. Oynarken kendimi iyi hissettiğim devlet ise karaman. bir dönemler Kalmyk formlanıyordu bilmiyorum artık oluyor mu
(12-06-2019, 21:13)Böri Şad : [ -> ]
(12-06-2019, 20:58)hamzaarin_ : [ -> ]Sizce kurması en zevkli ülke hangisi!

Ruthenia - punjab -rajputana - deccan bunları kurarken eylendiğim oldu. Genel olarak ülke formlamayı sevenlerden değilim. Oynarken kendimi iyi hissettiğim devlet ise karaman. bir dönemler Kalmyk formlanıyordu bilmiyorum artık oluyor mu

Bende karamanla oynamayı seviyorum ve şu ana kadar 3 kez karamanla Rum kurmayı denedim ama her seferinde osmanlı saldırınca hevesim kaçtı
SPQR, Deccan, Rum.
Arabistan ve İtalya.
Rum bence de. Sonrada Arabistan. Çünkü Mısır'dan formlamıştım Arabistan'ı. Mısır'ın parlak sarı rengi pcyi kastırıyor.
italy (venice) , jerusalem (kıbrıs) mughals ( kara koyunlu), rusya (moskova) ,italy (tunusla), golden horde (great horde),commonwealth (litvanya) bizsns imparatorluğu (rodos şövalyeleri, kıbrıs,trabzon imparatorluğu),
(13-06-2019, 22:35)kralılgaz : [ -> ]italy (tunusla)

Tunus'la eden Italy kurarsın ki .s
kültür dönüşümü ilr mümkün son surumde ise yararmı bilmem ama 1.15 yada 16 da kurdum
Büyük Orda - Altın Orda - Moğol İmparatorluğu
Moskova Knezliği- Rusya İmparatorluğu
İngiltere-Büyük Britanya
İskoçya-Büyük Britanya
İsveç-İskandinavya
Jianzhou-Mançu-Qing

Aralarında en çok Rusya ve Moğol İmparatorluğunu kurarken eğlenmiştim. Deneyimli bir oyuncuysanda
Bizans-Roma İmparatorluğu. Tek şehirli Konstantinopolisten tekrardan dünyaya hakim olan Roma İmparatorluğunu geri getirebilirsin.
Altın orda,Rusya,Yuan ya da Qing,Hindistan ama bunların arasında kesinlikle en zevk aldığım Altın ordayı kurmak.
Japonya, kurma kısmı zaten ayrı bir oyun gibi geliyor bana.
Timurids - Mughals
The Knigths - Jerusalem
Florence - Toskonia - Italy
Burgundy - Dutch (Aslında daha hiç kurmadım ama size soruyorum, sizce Burgundy ile Dutch kurmalı mıyım yoksa Burgundy mission ağacından kingdom olma özelliği de geliyor, onu alıp oyuna devam mı etmeliyim? Fransa da kurabiliyorum ama Fransa ile savaşıp Fransa'yı kurmak kadar saçma bir şey olamaz zaten. Sizce ne yapayım?)