Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Warhammer - Favori Birimleriniz
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Favori Birimleriniz
Bu konu altında Total War Warhammer ve Total War Warhammer 2 oyunlarındaki favori birimlerinizi paylaşıp öneriler ve bilgiler verebilirsiniz.
Lord Kroak

Lzd_hero_lord_kroak.png

Neden favori birimim?

Açıkçası kertenkele adamlar ile oynarken hiç bu kadar efektif yetenekleri ve gücü olan bir kahraman olacağını sanmıyordum. Kertenkele adamlarda beni şaşırttığı için sadece bu ırk özelinde favori birimim. Alan tesirli yetenekleri ve yeteneklerinin geliştikçe çok fazla düşman birimini öldürmesi beni etkileyen faktörlerden.

Güçlü ve zayıf yönleri nelerdir?

Öncelikle zayıf yönünden bahsetmek isteyeceğim. Evet piyadeler veya diğer birimlerle çatışmada iyi ama büyüleri alan tesirli olduğu için ordunuzun ana hattından uzakta kalması dezavantajımıza oluyor. Burada benim için en kullanışlı 3 yeteneğinden bahsetmek istiyorum. 

Itza'nın Hükmü 1

Büyü bedeli düşük olduğu için sık sık kullanılabiliyor.
Kahramanlar ve lordlara atınca daha işlevsel oluyor.
Müttefiklere hasar vermiyor

Itza'nın Hükmü 2
Büyü bedeli nispeten az denebilir.
Piyade veya çoklu birimlere karşı işlevsel.
Müttefiklere hasar vermiyor.

Görsel

Itza'nın Hükmü 3

İleri dönemde oyunda etkili olacak büyü bedeli yüksek bir büyü.
Zırhlı birimlere karşı işlevsel.
Müttefiklere hasar vermiyor.

Nasıl bir eşya seti kullandım?

Zırh

Doğumda komşum vampir kıyısı ırkı var.
Sürekli ordu basan skavenlara karşı can puanına ihtiyacım olacak.
Menzilli birimlerden gelen hasarı da uğur kurtarışı azaltacak.

Görsel

Silah

Lordumun en çok yeteneklerini kullandığım için yakın muharebe hasarı pek kullanışlı değil.
Tüm birimlere büyü direnci elflere karşı kullanışlı olacaktır.

Muska
Çok fazla yetenek kullanmak isteyeceğimden dolayı büyü rüzgarlarını arttırmak işime yarayacaktır.
Ayrıca sadece lorduma gelen ekstradan büyü direncide işime yarayacaktır.

Görsel

Efsunlu Eşya

Menzilli direncini arttırmak özellikle elflerine okçularını ve skavenların mancınıklarını nispeten etkisiz hale getirecektir.
Yakın dövüş savunmasını arttırıp belirli düşmanın saldırısını azaltması ise ekstra epey zaman kazandıracaktır.

Arkana Eşyası
Yeni işgal ettiğim eyaletlerde +3 asayiş hızlı şekilde pozitife çıkmama yarayacaktır. 
Zaiyat ikmal oranımı arttırarak kısa sürede sürekli savaşlarla başa çıkmamamı sağlayacaktır.