Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Shogun 2 - Çoklu Oyunculu Muharebe Kurma/Katılma Rehberi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Çoklu Oyunculu Muharebe Kurma/Katılma Rehberi

Malum Shogun II, Total War serilerindeki en karmaşık ve belki de en başarısız çoklu oyunculu sistemine sahip oyundur. Sonraki oyunlarda olmamasından ne büyük bir başarısızlık olduğunu anladığımız Avatar seçeneğinin yanında, Avatar Sisteminin aksine sonraki oyunlara da geçebilen iki kişilik kampanya seçeneği ve klasikleşmiş çoklu oyunculu muharebe seçenekleri Shogun II'nin çoklu oyunculu sistemini oluşturuyor. İlk ikisini gayet kolayca bulabilsek de sonuncusu kötü arayüz dizaynı nedeniyle görememeniz doğaldır. 

20191103200140_1.jpg

İlk yapmanız gereken giriş ekranından Multplayer'a ardından da "Avatar Conquest"'e geçmektir. 

20191103200308_1.jpg

Ardından ekranın en üstündeki ve en büyük buton olan "Conquest Map"'e geçmek. 

20191103200313_1.jpg

Ortaya çıkan üç butondan en sağdaki parşömen görünümlü "Battle List"'e tıklamalısınız. 

20191103200320_1.jpg

Ve artık diğer Total War oyunlarından da aşina olduğumuz arayüze varabildik. İsterseniz var olan bir muharebeye katılabilir ya da "Host Battle" seçeneğine tıkladıktan sonra oda ismi ve isterseniz şifresini belirleyip kendi muharebenizi kurabilirsiniz. 
Bu Avatar oyuna ,görsel açıdan, bir etkisi var mı?
Sonradan değiştirme hakkına sahip miyiz?
(28-04-2020, 14:34)Defterdar : [ -> ]Bu Avatar oyuna ,görsel açıdan, bir etkisi var mı?
Sonradan değiştirme hakkına sahip miyiz?

Denemedim ama değiştirilebilmesi lazım. Onun dışında görsel olsa da olmasa da ana kampanyalara herhangi bir etkisi yok. Avatar kampanyaları ayrı bir oyun modu ama ilgimi çekmediği için hiç oynamadım.
Peki teşekkürler.
Bu arada konuyla alakasız ama
Oyunun MetaCritic skoru 90,
Klasik,başyapıt falan herhalde?
(28-04-2020, 14:56)Defterdar : [ -> ]Peki teşekkürler.

Eski ve yeni Tw oyunları arasında bir geçiş oyunu bu. Tabi atmosferi, zamanına göre grafikleri ve kar topunu engelleyen yapısı da diğer tarihsel tw oyunlarından ayrılmasını sağlıyor. Ücretsiz aldıysan bir kampanya oynamanı tavsiye ederim. Biraz zor gelebilir başlarda ama alışırsın.
(28-04-2020, 14:56)Defterdar : [ -> ]Peki teşekkürler.

Fikrimce Total War oyunları arasında en sanatsal olanı. Bu kadar güzel grafiklere ve insanı içine çeken sanat tarzına sahip olmaya yakın tek oyun Three Kingdoms bence. Diğer Total War oyunları güzel olsalar da, oyuncuyu dizaynıyla havaya sokma konusunda Three Kingdoms çıkana kadar çok başarılı bir oyun gelmedi. Hataları tabii ki vardır ama çok çeşitli olmayan bir birim yelpazesine ve nispeten dar bir coğrafyaya rağmen oyunu "özel" hissettirmek kolay bir iş değil.

Oyunu indirmeye başladım. Hatta "Fall Of The Samurai" ek paketini satın almayı düsündüm ama Steam'de bulamadım?

Hmm...Dediklerinizi oyunu oynadiktan sonra belki daha iyi kavrarım.
Fall of the Samurai ek paket değil artık. Yeni bir oyun. https://store.steampowered.com/app/20127...E_SAMURAI/

Hmm...Peki teşekkür ederim.
Başka sorularım da var ama alakasız bir konunun altına soru yazmak bence pek uygun değil.
Şu oyun insin oynanayayım. Seversem başka bir konu açip sorarım.
https://forum.strategyturk.com/konu-shog...a-cevaplar buradan oyunla ilgili istediğin soruları sorabilirsin.