Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Humankind Kültür Tanıtımları
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Cataphract beklerdim açıkçası şaşırdım, ilginç bir tercih olmuş.
Oyun çıktı mı
Hayır.
Bu hali ile bile tüm paradox oyunlarına(stellaris dışında.ne yaparsa yapsın benim gözümde onun kadar iyi olamaz)fark atar
İngilizler geldi. İngilizlerle Keltlerin aynı çağda olması tuhaf, Normanlar daha iyi bir seçenek olabilirdi.
Franklar geldi, İngilizler Ortaçağmış düzelttim.
Olması gereken kültürleri ekliyorlar umarım oyunda güzel çıkar.
Gana geldi.
Açıkçası Hunlardan sonra Moğolları beklemiyordum. Özel birim ve binaları çok benziyor.

EaFXfemX0AAAOTc?width=659&height=371
Norseman ile oyuna ilk defa özel birim olarak gemi eklendi.

EaPc8ROXgAE9aNk?width=659&height=371
Teutons

6txim40oja551.jpg?width=659&height=371
Emeviler

EbNP_UIU0AIwWO4?format=jpg&name=large
Aztekler hangi çağ için eklendi acaba?

EbxWji-WsAgPyn7?format=jpg&name=large
Ortaçağ bence
6hu9zluveg951.jpg?width=960&crop=smart&a...c58c0e1526
Şimdiye kadar gelen en ilginç kültür. The Iroquois amerikan yerlilerinin kurduğu konfederasyon. Houdenosaunee ''people of the longhouse'' anlamına geliyormuş. Özel birimlerinin tüfekli askerler olmasına Civilization serisinden pek alışkın değiliz ama oyunun erken modern çağ döneminde gelecekleri için bu şekilde tercih etmişler anlaşılan. Aztec'lerin askerleride baya ileri seviye gözüküyordu. Yakında Osmanlı'da görebiliriz bayrakları hazırlayın.

EddjqdkXgAACI1I?format=png&name=large

Iroquis olarak adlandırsalar daha iyi olurmuş. Kendilerine "Haudonesaunee" deseler de İngilizcede kullanılan Iroquis'nın kullanılması daha mantıklı. Her yerde Iroquis olarak anıldıkları için ilk bakışta anlaması zor olabilir. Bir de tüm uygarlıkların İngilizce isimleriyle kullanılmasına rağmen Iroquis'nın kendi dillerinin kullanılması da ilginç. Eğer bu isimlerini "daha gerçekçi" yapıyorsa niye tüm uygarlıkların isimlerini kendi dillerinde yapmıyorlar?
Joseon (Kore)

j73p84nifmd51.png
C H I N A !

8pmgcmloo0f51.png?width=960&crop=smart&a...0d431b03b3
Yeni gelenleri ilk gönderiye de eklerseniz iyi olur.
Sayfalar: 1 2 3 4 5