Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Civ6 - Multiplayer: Ocak 2020
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5
ben de katılırım
(21-01-2020, 12:36)Rzenma : [ -> ]Bu akşam saat 8'de başlıyoruz.

Harita ne olcak ona gore ırk dusunelım :)
Bence island plates daha iyi olur ama çoğunluk hangi haritayı isterse onu seçeriz
Lobi kuruldu gelmeyen oyuncuları yarım saat kadar bekleyebiliriz.
Geliyorum anca yetişebildim.
Erken cikmak zorunda kaldigim icin katilimcilardan özür diliyorum.
Saçma bir savaş yüzünden başıma gelmeyen kalmadı. Kaybetmedik kazandık anca ai zorluğu yüzünden yeni şehirleri alamadık ve isyan çıktı. Diğer oyuncular gelişirken yerimizde saydık. Ülkemizi güzelce yönetmeye çalıştık ancak diğer medeniyetlere ulaşamadık. Savaş olmasaydı daha güzel olabilirdi. Haritayı açıp adalara şehir atabilirdim. Oyundan belli kısımlarda zevk alsam da sonlara doğru ızdırap gibi geldi. Bunda yapay zekanın rolü çok fazla. 

Baska oyuncularin herseyini goruyosun, hangi mod o?
(21-01-2020, 23:58)yafeshan : [ -> ]Baska oyuncularin herseyini goruyosun, hangi mod o?

Bildiğim kadarıyla oyunun bir özelliği.
(22-01-2020, 00:09)Onur34 : [ -> ]
(21-01-2020, 23:58)yafeshan : [ -> ]Baska oyuncularin herseyini goruyosun, hangi mod o?
Bildiğim kadarıyla oyunun bir özelliği.

değil , mod kullanıyor..
Mod kullanmıyorum. Oyun ayarı.
(22-01-2020, 00:15)Gurt : [ -> ]Mod kullanmıyorum.  Oyun ayarı.

mod değilse tarif eder misin nereden yapılıyor ?
(22-01-2020, 00:19)jax61 : [ -> ]
(22-01-2020, 00:15)Gurt : [ -> ]Mod kullanmıyorum.  Oyun ayarı.

mod değilse tarif eder misin nereden yapılıyor ?

Tabikide. Önce ayarlara giriyorsun. Bunun için esc (escape) tuşuna basıyorsun. Sonra soldaki sekmelerden Interface yazana tıklıyorsun. Ardından gelen menüde Show yields in HUD Ribbons seçeneğini Always Show yapıyorsun. Bu kadar basit.

20200122002325_1.jpg
Diger oyuncularin hemen hemen tum verilerini gorebilmek pek hos bir ozellik degil bence. Oyuncuya degil, oyuna sitemim.
Oyuncularla ilgili birçok bilgiye zaten diplomasi sayfasından erisiliyor..saklayacak çok birşey yok zaten..
Almanya oyunun ilerleyen bölümlerinde etkili bir medeniyet. Oyun başındaki tek avantajı City-State'lere karşı +5 CS veren bir poliçe onu da iyi kullandı ve tanımadığımız iki tane City-State ele geçirdi. Oyunu teknoloji kültür ve skor olarak önde götürdü. Oyunun sonlarına doğru teknolojide yakalamayı başardım. Fakat yakında endüstriyel çağa girince Almanya daha güçlü olmaya başlayacaktır. ile 2-3 oyundur beraber oynuyoruz genelde aldığı medeniyetin avantajlarını iyi kullanıyor kendisini tebrik ediyorum.

Oyunun çok erken bölümünde din buldum yakınlarda bir medeniyet olsaydı din zaferi için avantaj yakalayabilirdim. Diğer medeniyetlerle çok sonra karşılaştığım için oyunun büyük bölümünde sadece barbarlarla uğtaştım. Asker çıkardığım bir adada barbarlar swordsmane geçince yenilip geri çekilmek zorunda kaldım ve settler kaybettim asker basıp adanın kontrolünü geri aldık. Çok hızlı gelişemedim ama hala genişleyebileceğim alanlar mevcut.

Oyun sonu ekran görüntüleri
8427F000CB3D14C2F413F14384A178B3BAC7506A
BE51F923E2C80A44B97666EA1AB7DA74993EAC5A
E4044AEFBB2D692BF76ECAA9004CA32BA98D9A58
Adalara genişleyen kazandı, savaşan kaybetti bu oyunda. Haftaya kaldığımız yerden mi devam edeceğiz?
Almanya üretim olarak çok iyi..hansayi iyi yere yaparsanız +12 hatta +14 adjacency bonusu elde etmek mümkün ..haliyle kısa sürede bu üretimle şehirleri ihya edebilirsiniz.
Tesekkurler guzel oyundu bu hafta kaldigimiz yerden devam edip oyunu sonlandiralim. Bu oyunda ben biraz sansliydim konumum iyidi adada tek basladim yakinimda 2 tane sehir devleti var ve onlara karsi direk +7 hasar kazaniyor adamlarim kart koymaksizin bu buyul avantajla baya sehir sahibi oldum sonrasinda da kolayca hansa kurup yuksek uretimle baya dunya harikasi kurdum su an oyunda onde gidiyorum ama rzenma ve benim disinda din bulan yok o yuzden din galibiyeti acisindan kendisi avantajli dikkat etmek gerek:)
Alistirma yapiyorum, bakalim yeni oyunlarda size yetisebilecek miyim
Sayfalar: 1 2 3 4 5