Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: CK2 - Multiplayer: Ocak 2020 [2]
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
ck2.png 
Etkinliğin Nizamı
  • GM:

• Etkinliğin Başlangıç Saati : 20:00-00.00 

• Oyun Günleri : Pazar

• Oyunun Başlangıç Tarihi : 1066 - High Middle Ages
    Etkinlik İşleyişi
       Etkinlik tüccar cumhuriyeti formatında olucaktır.

Oyuncuların tüccar cumhuriyeti yönetim biçimine sahip karakterler seçmesi beklenir.

Etkinlik Kuralları
  • Etkinliğin amacı eğlenmek ve güzel vakit geçirmektir,katılımcının diğer oyunculara karşı saygılı olunması beklenir.

• Oyuncular tarikat özellikleriyle başka oyunculara zarar veremezler, tarikat özelliklerini başka oyunculara karşı kullanamazlar.
  • Oyuncular zindana atılabilir ,zarar verilebilir,öldürülebilir fakat sonsuza dek zindanda bekletilemezler.
  • Oyuncular yardımlaşarak oynayamazlar (acemi oyunculara yardımlar veya ai tarafından oyun dışı kalacak oyunculara yardım edilebilir.)
  • Oyuncular savaştayken bir başka oyuncuyu müttefik yapıp savaşa çağıramaz.
  • Oyuncular herhangi bir exploitten yararlanamaz.
  • Oyuncuların her etkinlik günü sonrası hanedanına dair rp yapması beklenir.
  • Oyuncular ülke,karakter ve hanedan adlarına tarihsel olmayan isimler veremez.
  • Oyuncular oyunu durduramaz, Büyük miktarda toprak kazanımı olursa admine oyunu durdurmasını söyleyebilirsiniz.
  • İçinde oyuncu bulunan Tüccar Cumhuriyetlerini yıkmak veya vassal yapmak yasaktır.
  • Tüccar cumhuriyetleriyle başka devletlerin vasalı olmak yasaktır.
  • Keyfi suikast yasaktır , oyuncuya suikast düzenlemek için bağlı olduğunuz devletteki oyuncuların 5te3ünün onaylaması gerekmektedir.Karakterlerin soyunu kurutmak , oyuncu karakterlerinin aile bireylerini trade post limiti azalsın diye öldürmek yasaktır.Gm, suikast mekaniğinin ve kurallarının manipüle edildiğini düşünürse oyun içinde ouncu suikastini yasaklayabilir.
  • Oyuncular herhangi bir Kraldan favor alıp kral vasıtasıyla başka tüccarın veya tüccar devletin trade postlarını kaldırtamaz.Kralı ambargo savaşına sokturamaz.
  • Dini farklı olan oyuncular doge olamaz doge seçimlerinde varislerse , 2.sıradaki patrician varis oluncaya kadar kampanya parasını ödemeli
  • Patricianlar dogenin ünvani seviyesinde veya üstünde ünvanları fethetmek için savaş açamaz ( örneğin venedik kralının patricianının italya krallığı için savaş açamaz)
  • Tüccarlar Papadan ünvan talep edemez.
  • İnvasion atmak yasaktır.
  • Her aile üst üste maksimum 2 defa dogelik yapabilir, 2.defa doge olduğunda varisini düşük respectli kişilerden seçmelidir.

Oyuncular bu konu altından steam adresini belirterek başvurabilir ve önerilerde bulunabilir.
Tüm DLCler aktiftir.
Etkinliğin oyuncu dostu olması hedeflerimiz arasındadır,Acemi oyunculara yıkıcı zararlar vermek ayıplanır.**Acemi dostu etkinliktir .
Katılıyorum. Umarım bu daha uzun ömürlü ama önceki kadar eğlenceli olur.
Etkinlik bu pazar günü başlıyor
Var mı?
Bugün katılamayacağım
4-5 kişi olabilirsek bugün başlarız

oda kurulmuştur
şifre : st
id : 90132213040202760
Etkinlik çok güzeldi katılımcıların ellerine sağlık 
Filistinde biz savaştık bloodline ve lakaplar kardeşimize gitti
Oyun oldukça eğlenceliydi. Daha erken bitmeseydi Trabzona da çökecektim ama şimdiden 7 ticaret limanım ve ayda 21 duka gelirim var. Bunun dışında 3 kere evlenmiş rahmetli babamın kırıklarının listesini de atıyorum. Büyük ihtimalle en az bir kırk tane kardeşim var. 
Burada da ticari gücümün en son hali bulunuyor. 
Katılıyorum.
pazar günü kaldığımız yerden devam ediyoruz.
akşam saat 8de başlıyoruz
Yer varsa katılmak istiyorum.
yer sıkıntımız yoktur
katılıyorum not oyunu iyi bilmiyorum hatta hiç bilmiyorum
00Papo.jpg

5NA3nl.jpg
rehost
p57DLN.jpg

Enrico Doge'nin babası Doge olmak için,söz verdiği hastane kurma işlemlerini oğluna devretmişti.
Şimdi ise oğlu Enrico,Dünyanın en zeki komutanlarından ve liderlerinden biri olarak Venedigi yönetiyor.
Papa haçlı seferini başlattı ve hedefi Mısırı kafirlikten arındırmaktı.
Sondaki game over olmasa aslında baya güzel oyun geçirmiştim.
hoyda.jpg
İtalyada üst üste gelen salgınlar ve aile bireylerimizin erkek çocuk yapamaması sebebiyle neredeyse tükenmek üzere olan hanemiz patrician geraldo sayesinde tekrar ivme kazandı
Katılıyorum.
Sayfalar: 1 2