Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: En Beğendiğiniz Total War Oyunu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
TOTAL WAR ANKETİ

Shogun_Total_War.jpg
250px-Medieval_Total_War.jpg
Romebox.jpg
250px-Medieval_II_Total_War_pc.jpg
250px-Empire_Total_War_cover_art.jpg
250px-Napoleon_Total_War.jpg
250px-Shogun_2_Total_War_box_art.jpg
250px-Total_War_Rome_II_cover.jpg
Total_WarAttila_boxart.png

Ve sebepleriniz nelerdir?

Ankette 3 oy hakkınız bulunuyor.
Nedenini bilmem en sevdiğim Empire total war. Medieval e gelince oyunun atmpsferi çok hoş seni içine cekiyor. Haçlı seferleri moğollar Timur Cihad başka serilerde yok bunlar Hereticleri sevmiyorum :'(:'(
Bende Empire dedim, şimdiye kadarki en farklı Total War deneyimiydi, o kadar fazla potansiyeli vardıki oyunun harcadıkları için hala üzülüyorum.
Rome 1
Medieval 2
Rome 1 - Medieval 2 - Attila benim için en iyi total war oyunlarıdır. İlla arasndan birini seçeceksem Medieval 2 derim. Rome 1'i geç oynamama rağmen çok zevk aldığım birim çeşitliliği , yönettiğin şehirlere kuşatma savaşı yapıyormuş gibi bakabilme özelliği, sefer haritasında savaştığın yeri aynen savaş meydanında görmen çok etkileyiciydi. Medieval 2 ise benim için efsanedir saatlerimi okul yıllarımı harcadığım oyundur. Halen aç oyna desen saatlerce oynarım. Rome 2'yi de çok oynadım lakin Attila daha fazla tat bıraktı. Zor seviyelerde cidden zorlayan bir yapay zeka, göç, talan etme, yağma sistemlerinin geliştirilmesi, aile ağacının devlet yönetimine önemli etkilerde bulunması gibi eklenen yedi özellikler bana CK 2'yi anımsattı. Warhammer'ı beklemedeyiz...
Medieval 1
Rome 1

Onlardan sonra Medieval 2 gelir.
O iki oyundaki atmosfer yeni oyunların hiçbirinde yok.
Benim icin cok zor bir secim oldu :D Empire veya Medieval 2 arasinda gidip geldim ama ginede Medieval 2 dedim. Bu oyundan aldigim zevki baska bir oyundan daha halen alamadim. :D
Napoleon Total War > Medieval 2 Total War > Rome 1

Napoleon Total War en sevdiğim oyun olmasında başlıca üç sebep arayüzü, denge ve ordularının disiplinidir. En sevdiğim oyundur ki Multiplayer oynamamda da etkisi var

Medieval 2 Total War oynamayalı çok oldu ama aklımda kaldığı kadarıyla ordular bana ağır ama gerçekçi geliyordu ve birim sayısı bol idi her oyuncu tipine uygun faction vardı.

Rome Total War çok arcade bir oyundu. Ama oyun eğlenceliydi özellikle Barbarian Invasion beni çok eğlendirmiştir.

Rome Total War'da 30 kişilik generaliği ile belki tek başına 1000'i aşkın sarmatian birliğini kesmişimdir :D.
Medieval 1'den aldım tadı hiçbirinde almadım.
uçan erişte - Kavgam
Ateşli silahları ve Yeni Dünya temalalarını sevdiğim için Empire'a oyumu verdim. Her ne kadar tek birimden full generalli ordu çıkarılsa da savaşlardaki tüfek sesleri yeter  bence   :)
Attila ile Empire arasında kaldım ama Attila dönemi bende daha ağır bastığı için Attilaya oyumu verdim.
Bizim ülkemizde en çok beğenilen Medieval 2 olmak üzere Rome ve Empire olarak devam ederken, yabancı oyuncuların favorileri genellikle şu şekilde:

http://www.gamespot.com/forums/system-wa...-31250026/

Shogun 2 > Rome > Medieval 2
Leh ordusunda yeniçeri marşları da çaldığı için Empire Total War diyorum. Medieval en uzun süre oynadığım Total War oyunu olmasına rağmen, ETW dönemiyle ilgimi daha çok çekmişti. Sıralamak gerekirse Empire Total War > Napoleon Total War > Medieval Total War
Empire
Med. 2
Attila

En sevdiğim ise kesinlikle Empire :D
Rome 1
Eğer harita 3 aile tarafından kanser bir biçimde bölüşülmese ve oyun ilerleyince nufüs sorun olmasa bayağı güzel oyun.Barbarian invasiyon pack'ı ayrı bir campaing olarak değilde sonradan gelecek bir istila biçiminde oyuna katsalardı(mtwII de akıllarına gelmiş) tadından yenmezdi.
Ticareti de etkin tutup üzerine birde grafik iyileştirmeyle gayet de güzel 2.oyun çıkarılabilirdi ama rome II... neyse sadece parth'larla oynadığım için çok fazla yorumda bulunamayacağım ikinci oyunla alakalı.Roma ile oynayasım bile gelmemişti.
Rome 2 bence
(26-01-2016, 01:03)Kurt Knispel : [ -> ]Rome 1
Medieval 2

Net
MTW1 asla unutamıyacağım ve hayatımda önemli bir yer tutan oyun.
Shogun neden seviliyor
Oynamadıysan, savaşlar arasındaki geçiş sahnelerinin bile yettigini söylemeliyim.
Sayfalar: 1 2