Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Medieval - Ekran Görüntüleri
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3
157ejib.jpg

Alman iç savaşında gizli gizli desteklediğimiz adam...
Tam Britanya'yı Saksonlardan arındırdık derken...

Görsel
Welsh orduları kuzey istilasında

Görsel
Görsel

Senaryonun sonu,  İrlandalılarla müttefiğim. Son olarak Viking bölgelerini ele geçirip bitirmeyi düşünüyordum ancak ortadaki denize bizim gemiler giremiyor, zannediyorum daha üst seviye bir gemi türü gerekiyor o tür bir liman da Britanya'da bulunmuyor.

Medieval 1'in verdiği o his başka hiçbir oyunda yok, yakın zamanda bir de grand campaign oyun açacağım.
Neden Medieval 1'in, kendisinden sonra çıkan oyunlardan ve özellikle de Medieval 2'den iyi olduğunu söylüyorsun. Bu grafiklerle diğerlerinden "iyi" olmak çok zor.
His dedim, Medieval 2 müzik olarak bahçe çiçek böcek sesleri kullanırken Medieval 1 oyunda arkaplan müziği olarak daha karanlık tonlar, esmekte olan bir rüzgar sesi vb. sesler kullanıyor. Yani birisi prenses ortaçağı diğeri tarihsel, karanlık ortaçağ.
Aynen öyle Duman. Tarihi eventleri bakımından, campaign haritası bakımından, atmosfer ve müzikler bakımından enfes. Grafikleri teknik anlamda dönemi için iyi sayılır. Ama grafik tasarımı bakımından herhalde tüm Total War oyunlarını geçer. 
Örnek:
Bu Medieval 2 Total War'dan bir kral:
jVo6nn.png
Bu da ilk oyundan:
m1noL1.jpg
Attila'da ki portrelere benziyor hatta daha bile iyi. Aslında şöyle bir şey olsa çok iyi olur 3. oyunda. Hrıstiyan coğrafyasına geçince karanlık bir tema, İslam coğrafyasında ise aydınlık bir tema kullanılabilir. İslam Orta Çağ'da en parlak dönemini yaşadı. Hrıstiyanlık ise tam tersi.
Görsel
Aragonlar olarak 12 yılda İspanya'yı kendi hükümdarlığım altında topladım. Tabii ki hileli olarak ;P Resimde gördüğünüz şahsiyet tarihte önemli yeri olan El Cid. Başta asiydi ama parası neyse verdim benim adamım oldu. Üstüne bir de evlendirdik, iyice bana sadık oldu.

Görsel
Töton şövalyeleri Polonya'nın balistalarını yandan kıstırıyor.
Tesadüfe bak ben de bugün Aragon'la başladım, hile kullanmadım ama ve farklılık olsun diye glory seçeneği açıktı.

İberya'yı birleştirene kadar oynayabildim sonra işim çıkmıştı, devam edeceğim en kısa zamanda.
4846FD112A9C672BA3703CFCE9D4F29A2BB6B85C

Moğolların ortaya çıkışını unutmuşum. Çok pis hazırlıksız yakalandım. Batıda Almanlar, İtalyanlar ve Sicilyalılar ile uğraşırken Moğolllar bir çırpıda Balkanlara indiler. Batı ile zar zor barış yapıp orduları doğu cephesine sevk ederek Moğolları geri püskürtmeye çalıştım.

DCB8A3C09F60FEE20E4FB12719AE8B059BA27AF0

Bozkırı Moğollardan arındırdım. Bu arada haddinden fazla asker yetiştirmiş ülkelere girip kulaklarını çekmekte fayda var. Paralı askerleri de eritince iktisat düzene girmiş oldu.

Bu arada Glorious Achievements kipi daha zevkli oluyor, katılıyorum.
2ir7mn6.jpg

Orta Doğu'ya çöreklenen İtalyanları uğraştırmak için tam zamanında geri geldi Türkler.
2dvs6zb.jpg

Yagellon Üniversitesi'ni inşa ettik.
Güçlenen Fransızları durdurmak için Anjou'ya ilan ettiğimiz cihat başarıyla sonuçlandı.
2r4o27l.jpg

16 yaşından küçük İngiliz veliahtı da oluşan kargaşadan istifade ederek yeniden ortaya çıkıp Fransızları bir süre daha oyalayacaktı.
ouwlxs.jpg
Charles Martelin kemikleri sizliyor..
Paralel evrende Puvatya'dan bahsediliyormuş. Endülüs Halifesi gülümsüyor sadece... :p
Birkaç resim görüntü de Viking Invasion'dan gelsin:

Krallığımız Northumbria Viking saldırıları yüzünden zor zamanlar geçiriyor. Manastırlarımızı yağmaladıktan sonra şimdi de kalemizi kuşattılar. Elimizden geleni yapacağız ancak pek ümitli değiliz. Kaderimiz tanrının ellerinde.

Vikingler kuzeyin soğuğunu içlerinde yaşıyorlar. Bu barbar paganlarda insanlık yok:
1v0285.png

Birlikleri tek tek harekete geçtiler:
nMo5XN.png

Surlarımız mancınıklar tarafından çok hasar aldı. Çarpışmaya hazırlanmalıyız ancak üzerimizde korku hakim, bazı savaşçılarımız ellerinin titremesinden silahlarını yere düşürüyor:
E8Mb6n.png

Bu da ne? Ormanın derinliklerinde mavi sancaklar görüyoruz. Bunlar İskoçlar, savaşı kazanacağız!
ljR0Mg.png

Saldırın!
ZkRWQA.png
315etk0.jpg

El Hamra Sarayı görevini tamamladım.

-----

Bu arada Kurtuba'daki ulu camiinde yetiştirmekte olduğum bir imam ordusu var.
%100 Katolik olan bir eyaleti ziyaret ettikleri turdan sonra arkalarından %20-30 arasında Müslüman bırakıyorlar.
Bu da hâliyle eyaletin asayişini etkilediği için vergileri düşürmek zorunda kalıyor krallıklar.
Roma Eyaleti'nde bile üzerlerindeki baskıdan dolayı birtakım Müslüman halk ayaklandı bir kez.

akzfhl.jpg

Napoli'ye yönelik tebliğ ve irşad çalışmaları...
2mfgbux.jpg

İmam ordusunun hızla İslamlaştırdığı Ceneviz halkı, Katolik yönetime karşı ayaklandı!

---

20ifams.jpg

Ceneviz'in idaresi artık Cenevizli Müslümanların elinde! Allahu Aqbar!
Sayfalar: 1 2 3