Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Genel olarak Ciritçileri kullanan pek yok, sebebi nedir?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba. Ben sapancıları hiç sevmiyorum oyunda. Bana göre ciddi anlamda düşmanın üzerine taş yağmuru atıp caydırmaları dışında hiçbir yararı yok zira oyun 10-15 tur sonrasında zaten zırhlı birimlere karşı hiçbir şey yaramıyor. Ben bu doğrultuda aslında savaş taktiklerinde okçu verip, ve ordu tecrübesinde ordu verilirse partlarda yaya olarak +50 okçu değeri oluyordu ve inanılmaz bir hasar veriyordu. Bunun dışında asıl dikkat etmek istediğim noktada cirit. Çünkü mevzileri kısa olduğu için kimse tercih etmemiş ama müthiş bir zırh delimleri var. mesela helenlerde peltast alırsanız eğer ciritci peltast (kraliyet değil erken dönem ciritcileri kastediyorum) bu birimler yandan veya arkadan vurduğunda karşı ordu zırhını yok sayıyor resmen, çok iyi vuruyor. ve ciritleri bittikten sonra ortalama bir adama dönüşüyorlar, bir hafif atın parçalaması bile zor olur.  Bu yüzden sık sık olmasa da bazen ciritcileri kullanıyorum ve yararlı buluyorum. Siz de kullandığınız oluyor mu hiç?
ciritçi dediğin skirmisher ya da javelinmen sanırım. piyadelerin arkasına mutlaka javelin atan birkaç ünite koyuyorum. özellikle barbar generallerini öldürmek için. düşmanın arkasından attıkları zaman zaten her mızrak birini öldürüyor. missile damage'i çok yüksek.