Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: En Sevdiğiniz Waifu Tipi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Çoğu animenin olmazsa olmazlarından waifularımız kişiliklerine göre pek çok tipe, diğer bir tabirle "dere"lere ayrılmakta.
Sizin en sevdiğiniz waifu tipi nedir peki?

Tsundere
"Soğuk" anlamına gelen tsuntsun kelimesinden ortaya çıkan Tsundere ilgi duyduğu kişiye karşı soğuk tavırlar sergiler ve ilgisini belli etmemeye çalışır.

Tohsaka.jpg

Yandere
İlgi duyduğu kişi için "her şeyi" yapabilecek, gerekirse rakiplerine veya rakip olarak gördüklerine gözünü kırpmadan zarar verecek kadar takıntılı aşıklardır.

Yuno.jpg

Deredere
Deredereler herkese karşı arkadaşça yaklaşan, hayat dolu diyebileceğimiz karakter tipidir.

chika.png

Kuudere
"Cool" kelimesinden gelen Kuudere sessiz, soğuk ve ilgisiz karakterlerdir. Dışarıdan bakıldığında ilgi duydukları kişiye bile önem vermiyormuş gibi gözükürler.

Arin_Kannazuki.png

Dandere
İçine kapanık, utangaç ve sessiz karakterlerdir. İlgi duydukları kişi yanlarındayken konuştuklarını görsek de genelde sessizlerdir.

megumin.png

Bakadere
Bakadereler sakar ve isminden de anlaşılacağı üzere "salak" karakterlerdir. Bu salaklığı seviyesi karakterden karaktere değişiklik gösterebilir.

Shiina.png

Shundere
Shundere karakterler psikolojik zorluklar çeken, depresyonda olan ve sürekli mutsuz görünen karakterlerdir.

Kuroki.jpg
Tabiki Tsundere.
Yanderelerden korkuyorum :(
Kuudere elbette. Ama en az 25 yaş üstü olmalı.
10/10 konu. Oyumuzu deredereye verdik.
Bu soruyu pas geçiyorum çünkü N/A .
Yandere dışı weak.
Tsundere sanırım.
Dandere.
Kimi zaman en güvenilir kişi en utangaçtır.Sırlarınızı yanınızdayken rahat söylersiniz özellikle de size ilgi duyuyorsa.Sizden 4-5 yaş küüçükse abi/abla - Kardeş ilişkisine çevirip onu bir sırdaş benim deyimimle sırdere yapabilirsiniz
(29-05-2020, 22:31)korkusalan : [ -> ]Sizden 4-5 yaş küüçükse abi/abla - Kardeş ilişkisine çevirip

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm intensifies
Ben aslında haremciyimdir ancak tek seçme şansım olduğundan dolayı Yandere diyorum. Özellikle Tsundere bana çok sıradan ve sıkcı geliyor.
(29-05-2020, 22:31)korkusalan : [ -> ]Sizden 4-5 yaş küüçükse abi/abla - Kardeş ilişkisine çevirip onu bir sırdaş benim deyimimle sırdere yapabilirsiniz
1024@Monkey-Looking-Away-Meme-53204f7e.jpg
Ergen olmayan bir Kuudere'nin önünde diğer Waifu tipleri diz çöker, tövbe ister.
Dandere ve deredere arasında kaldım ama dandereler biraz daha sempatik benim için. Utangaç karakterler bana çok tatlı geliyorlar. Danderede biraz tsundere özelliği olursa daha da güzel olur.
En makulu deredere gibi duruyor. Bu arada waifu sözcüğünün anlamı tam olarak nedir?
(30-05-2020, 16:07)Henri : [ -> ]En makulu deredere gibi duruyor. Bu arada waifu sözcüğünün anlamı tam olarak nedir?

İngilizce eş anlamına gelen wife'ın japonlaştırılmış hali. Anlamı ise "herhangi bir animedeki ideal kadın" bildiğim kadarıyla. 

Kelimenin bu videodan türediğini söyleyenler var ama emin değilim.
Birşey sorucam mai sakurajima hangi waifu tipi
Karakter gelişimi iyi olduğu sürece yandereler hariç hepsine tamamım sanırım. Kesinlikle bir favori seçmek lazımsa tsundere gibi.
Tabii ki yandere.