Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Temp dosyasını temizlerken böyle bir dosyaya denk geldim
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
http://prntscr.com/sm847f silmeye kalktığımda yönetici izni istiyor ayrıca dosya ismi de garip baya googleda aratınca hiçbir şey çıkmadı tam olarak nedir bu bilgisayarda da tam yetkisi var

silmek isterken de yönetici izni istedi
Aratınca çıkmaz çünkü random generated isim. Random generate ediliyorlar çünkü temp(temporary/geçici) dosyası oldukları için ismi olması gerekmiyor. Ne için kullanılmak için oluşturulduğunu içinden de bir şey anlaşılamıyorsa bilemeyiz.

Fakat sadece bu konu özelinde söylemiyorum, insanların 2020 yılında PClerinde alışık olmadıkları isimli şeylerle karşılaşınca virüs mü buldum acaba diye düşünmemesi lazım. Gerçekten zararlı yazalımsa çok daha farklı şekillerde sorunlarıyla karşınıza çıkarlar.
(23-05-2020, 12:12)Voidian : [ -> ]Aratınca çıkmaz çünkü random generated isim. Random generate ediliyorlar çünkü temp(temporary/geçici) dosyası oldukları için ismi olması gerekmiyor. Ne için kullanılmak için oluşturulduğunu içinden de bir şey anlaşılamıyorsa bilemeyiz.

Fakat sadece bu konu özelinde söylemiyorum, insanların 2020 yılında PClerinde alışık olmadıkları isimli şeylerle karşılaşınca virüs mü buldum acaba diye düşünmemesi lazım. Gerçekten zararlı yazalımsa çok daha farklı şekillerde sorunlarıyla karşınıza çıkarlar.
virüstotalden dosyayı taratttırdım yokmuş bişey