Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: İngiltere | BL23 | Avusturya'nın Tahtı...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
İNGİLTERE

gb.png
msh1066.jpg

İngiltere'nin bilinen ilk yerlileri Keltlerdir. Romalılar, Batı Avrupa'yı istila ederken İngiltere'yi de fethedip (MS 1. yüzyıl) adaya "Britania" adını verdiler. Roma egemenliğinin dört yüzyıl sürmesine karşın ülke bu durumdan fazla etkilenmedi. 5. yüzyıldan itibaren Anglus ve Sakson halklarının karışımından oluşmuş Anglosakson akınları, Keltleri kuzeydeki (İskoçya) ve batıdaki (Galler) dağlık yörelere göç etmek zorunda bıraktı. Bu göçler sonrasında İngiltere büyük ölçüde Anglosakson kültürü etkisine girdi.

Avrupa ile ilişkiler İngiltere Krallığı ile Fransa Krallığı'nı uzun savaşlara sürükledi. Bunların başlıcası 1337-1453 seneleri arasında süren Yüzyıl Savaşlarıdır.

AMACIMIZ

İngiltere ile birlikte Amerika kıtasının keşfini yapıp oraya yerleşmek ve büyük koloniler kurmak, Avrupa kıtasında büyük güç sahibi olmak.

BİLGİ

Merhabalar arkadaşlar, hikayemi youtube'a video olarak paylaşacağım. Umarım izlerken zevk alırsınız. İyi seyirler dilerim. 

Diğer hikayem olan Osmanlı İmparatorluğu konuma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

1. BÖLÜM
(İskoçya Bizim)

2. BÖLÜM
(Boşa Savaş)

3. BÖLÜM
(Yavaştan Keşif)

4. BÖLÜM
(Nadas Zamanı)

5. BÖLÜM
(Kolonileşmek)

6. BÖLÜM
(Toprak Lazım)

7. BÖLÜM
(Savaşımız Bitmedi)

8. BÖLÜM
(Büyümeliyiz)

İzle!

9. BÖLÜM
(Bir Darbe Daha)

İzle!

10. BÖLÜM
(Bize her yer Paris)

İzle!

11. BÖLÜM
(Bölüşülmüş Topraklar)

İzle!

12. BÖLÜM
(Bize Savaş Ha)

İzle!

13. BÖLÜM
(Bu Topraklar Bizim)

İzle!

14. BÖLÜM
(Önümüzde Duramazsın)

İzle!

15. BÖLÜM
(Vassal ve Savaş)

İzle!

16. BÖLÜM
(Böleriz)

İzle!

17. BÖLÜM
(Avrupaya Çizgi)

İzle!

18. BÖLÜM
(Savaş Sebepleri)

İzle!

19. BÖLÜM
(Savaş Hazırlıkları)

İzle!

20. BÖLÜM
(İsyankar)

İzle!

21. BÖLÜM
(Sıkıştı)

İzle!

22. BÖLÜM
(Neden & Sonuç)

İzle!

23. BÖLÜM
(Avusturya'nın Tahtı)

İzle!
Merhabalar emeğin için teşekkür ederiz öncelikle bize (en azından bana) oldukça iyi bir video serisi sağladın.Forumda sadece içinde benimde olduğum bir azınlık beyaz tema kullabiliyor.Ben siyah yazıları görebiliyorum ama arkadaşlar göremiyor bence yazıları beyaz yada altın rengi yapmalısın.
(03-02-2016, 12:36)Balder : [ -> ]Merhabalar emeğin için teşekkür ederiz öncelikle bize (en azından bana) oldukça iyi bir video serisi sağladın.Forumda sadece içinde benimde olduğum bir azınlık beyaz tema kullabiliyor.Ben siyah yazıları görebiliyorum ama arkadaşlar göremiyor bence yazıları beyaz yada altın rengi yapmalısın.

Öncelikle yorumun için çok teşekkürler. Uyarını dikkate alıp konumu düzenledim umarım sıkıntı giderilmiştir.
(03-02-2016, 13:00)Neuxon : [ -> ]
(03-02-2016, 12:36)Balder : [ -> ]Merhabalar emeğin için teşekkür ederiz öncelikle bize (en azından bana) oldukça iyi bir video serisi sağladın.Forumda sadece içinde benimde olduğum bir azınlık beyaz tema kullabiliyor.Ben siyah yazıları görebiliyorum ama arkadaşlar göremiyor bence yazıları beyaz yada altın rengi yapmalısın.

Öncelikle yorumun için çok teşekkürler. Uyarını dikkate alıp konumu düzenledim umarım sıkıntı giderilmiştir.

Aynen abi daha iyi olmuş. Serinin devamını bekliyorum daha çok strateji oyunlarımı çekiceksin ?
(03-02-2016, 13:02)Ahrep : [ -> ]Aynen abi daha iyi olmuş. Serinin devamını bekliyorum daha çok strateji oyunlarımı çekiceksin ?

Şuan EU4 ve Cities Skylines 'a ilgiliyim o yüzden bu iki oyunu çekiyorum ki EU4 sürekli gelecek diye düşünüyorum, tabi EU5 çıkana kadar. Genelde ama Strateji ve Tycoon oyunlarını sevdiğim için onları oynarım.
5. bölüm yayında takip eden arkadaşlara keyifli seyirler...
Avusturya çok tehlikeli dikkat et. Hollanda isyanı sırasında destek verip ülkeyi kurdurdursan bu ona çok büyük bir darbe olur.
Takibe aldım. Videolar güzel.
(04-02-2016, 15:03)Semavi7 : [ -> ]Avusturya çok tehlikeli dikkat et. Hollanda isyanı sırasında destek verip ülkeyi kurdurdursan bu ona çok büyük bir darbe olur.

Aynen Avusturyanın bir şekilde çaresine bakmamız gerekicek.

(05-02-2016, 16:23)Kaiser-i Rum : [ -> ]Takibe aldım. Videolar güzel.

Teşekkürler...

Bu arada 6. bölüm yayında takip edenlere keyifli seyirler...
Neuxon St'nin Reklamını yaparsın artık :D
(07-02-2016, 13:52)Momlak : [ -> ]Neuxon St'nin Reklamını yaparsın artık :D

Kanalım umarım geliştikçe bu forumada katkım olsun isterim.

Bu arada 7. bölüm yayınlandı, takip edenlere keyifli seyirler...
Bölüm 8 yayında, takip edenlere keyifli seyirler...
9. bölüm yayınlandı, takip edenlere keyifli seyirler...
10. bölüm yayınlandı, takip edenlere keyifli seyirler...
Hacı bir dahakine İskoçya ya da İrlanda ile oyna ya (Y)
(19-02-2016, 15:43)GaulTurk : [ -> ]Hacı bir dahakine İskoçya ya da İrlanda ile oyna ya (Y)

Bu seriler bittikten sonra düşünücez artık. :)

11. bölüm yayında takip edenlere keyifli seyirler...
12. bölüm yayında takip edenlere keyifli seyirler...
13. bölüm yayınlanmıştır takip edenlere keyifli seyirler...
14. bölüm yayında takip edenlere keyifli seyirler...
15. bölüm yayında takip edenlere keyifli seyirler...
Sayfalar: 1 2