Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Anno 1800 - NPC'ler ve Kategorileri Rehberi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
anno_1800_logo.png


NPC'ler (Bilgisayar Oyuncuları)


Anno 1800'de birçok farklı karakterle tanışabilirsiniz. Bilgisayar oyuncuları dört farklı gruba ayrılır. İlk grupta “YZ” rakipleriniz var. Bunlar, tıpkı sizin gibi kendi imparatorluklarını inşa etmek için farklı adalara yerleşen oyunculardır. İkinci grupta “tarafsız tüccarlar” vardır. Bunlar başlangıçta zaten küçük bir özel adaya sahip olan ve diğer adalara genişlemeyen karakterlerdir. Tüm oyuncularla ticaret yaparlar, onlarla diplomatik statünüzü değiştiremezsiniz. Üçüncü grupta korsanlar bulunur. Oyunun başında zaten küçük bir adaları vardır ve diğer adalara genişlemezler. Korsanların düşmanca ve saldırgan tutumları vardır. Tüm oyuncuların gemilerine ve adalarına saldırırlar. Ayrıca oyunda büyük rolleri olmayan, ancak kampanyada yer alan veya oyuncuları çeşitli olaylar hakkında bilgilendiren başka karakterler de vardır.Yapay Zeka Rakipler


YZ rakiplerinizin her birinin sadece genel zorluk derecesi değil, aynı zamanda oyun stillerini etkileyen kendi kişilikleri de vardır. YZ rakipleri üç zorluğa ayrılır: kolay, orta ve zor.


Icon_difficulty_easy.png

Kolay YZ'ler:

Icon_difficulty_easy.png
Bente_Jorgensen.pngPrincess_Qing.pngWillie_Wibblesock.png
Bente JorgensenPrincess QingWillie Wibblesock


Icon_difficulty_medium.png

Icon_difficulty_medium.png

Orta YZ'ler

Icon_difficulty_medium.png

Icon_difficulty_medium.png
Artur_Gasparov.pngBeryl_OMara.pngCarl_Leonard_von_Malching.pngGeorge_Smith.pngHugo_Mercier.png
Artur GasparovBeryl O'MaraCarl Leonard von MalchingGeorge SmithDr. Hugo Mercier


Icon_difficulty_hard.png

Zor YZ'ler:

Icon_difficulty_hard.png
Admiral_Vicente_Silva.pngAlonso_Graves.pngLady_Margaret_Hunt.png
Admiral Vicente SilvaAlonso GravesLady Margaret HuntTarafsız Tüccarlar


YZ rakiplerinden farklı olarak, ne doğrudan müttefik ne de rakiptirler, ancak oyun dünyasının atmosferinin önemli bir parçasıdırlar. DLC’ler ile eklenen 2 tüccarla beraber toplam 6 tüccar size mal, görev ve eşya sağlamaya hazır. Onlarla YZ rakipleriniz ile yaptığınız diplomasi yapılamıyor, ancak her zaman tüm oyuncularla ticaret anlaşmaları vardır ve değiştirilemez. Tüccarlar, doğrudan oyuncuların limanlarından mal alıp satmak için düzenli olarak ticaret gemileri gönderiyorlar. Her birinin arz ve talep konusunda kendi tercihleri vardır. Sir Archibald Blake hariç, tüm tüccarları oyun başlamadan önce devre dışı bırakabilirsiniz. Spesifik tüccarlar sadece belirli bir bölgede bulunabilir.


Icon_session_moderate_0.png

Eski Dünya'dakiler

Icon_session_moderate_0.png
Eli_Bleakworth.pngMadame_Kahina.pngSir_Archibald_Blake.png
Eli BleakworthMadame KahinaSir Archibald BlakeIcon_session_southamerica_0.png

Icon_session_sunken_treasure_dark.png

Icon_session_passage_0.png
Isabel_Sarmento.pngOld_Nate.pngQumaq.png
Isabel SarmentoOld NateQumaqKorsanlar

Biri Eski Dünya'da, diğeri Yeni Dünya'da olmak üzere iki tarafsız korsan lideri vardır. Korsanlar aynı zamanda potansiyel müttefiklerinizdirler de. Diğer oyunculara karşı deniz savaşları kazandığımızda korsanların lehine ilişkilerimizi yükseltiyoruz. Bu sayede korsanlara barışabilir, ticaret yapabilir, hatta ittifaklar kurabiliriz. Mal, eşya ve gemi satıyorlar, aynı zamanda size görev de sunabiliyorlar. Şanslıysanız, aksi takdirde inşa edilmesi için bir uzman gerektirecek bazı özel gemiler bile korsanlardan satın alabilirsiniz. Oyun başlamadan önce korsanların zorluklarını ayrı ayrı ayarlayabilir veya tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.


Icon_session_moderate_0.png

Icon_session_southamerica_0.png
Anne_Harlow.pngJean_La_Fortune.png
Anne HarlowJean La FortuneYan Karakterler

Ayrıca belirli bir kategoriye girmeyen ve oyun üzerinde çok az etkisi olan başka karakterler de var. Ya kampanyada (Hannah Goode gibi) görünür ya da oyuncuya farklı oyun özellikleri veya ilerlemeleri hakkında bilgi verir.

Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
AarhantEdvard GoodeHannah GoodeThe QueenVisitor