Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: CK3 - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
[img=500x250]file:///C:/Users/Taha/Pictures/Screenshots/Ekran%20Görüntüsü%20(29493).png[/img]
ben oyuna mordvinya olarak başladım fakat balkanlara aynı karakterimle başka bir devlet olarak oynamak istiyorum ne yapmam lazım
(23-01-2022, 16:55)Ertemiz : [ -> ][img=500x250]file:///C:/Users/Taha/Pictures/Screenshots/Ekran%20Görüntüsü%20(29493).png[/img]
ben oyuna mordvinya olarak başladım fakat balkanlara aynı karakterimle başka bir devlet olarak oynamak istiyorum ne yapmam lazım

Başlangıçta sevdiğin bir karakterle başka bir devleti yönetirken mi oynamak istiyorsun? CK 3 oynamadığım için %100 emin değilim ancak hangi balkan devletini istiyorsan o devleti yöneten hanedanı seçip yöneticiyi ruler designer olarak oynamak istediğin karakterin aynısını yapabilirsin.

oyunda ilerlediysen ve yönettiğin devleti değiştirmek, hanedanını göç ettirmek istiyorsan da balkanlarda fetih yapıp orayı başkent yapman lazım herhalde. Ardından orayı primary bölgen yapıp eski bölgeni millete verip ardından onları serbest bırakabilirsin.
(23-01-2022, 16:55)Ertemiz : [ -> ][img=500x250]file:///C:/Users/Taha/Pictures/Screenshots/Ekran%20Görüntüsü%20(29493).png[/img]
Konsol açıksa dna kodunu al ruler designerde kullan. Ayrıntılı bilgiyi hileler konusunda bulabilirsin
(21-01-2022, 16:35)PCOyun : [ -> ]Veraset sisteminde bölünmedeki üçüncü seçenek dediğinizi büyük oranda karşılar. Oynadığınız varise tüm unvanlar geçmez fakat en büyük unvanlar onda kalır ve diğer çocuklar için yeni unvanlar oluşturulmaz, ana düklüğünüzden de toprak kaybetmezsiniz.

Bunu deneyeyim, teşekkürler.
Sürekli evlat öldürmekten bıktım  :closedtongue:
(21-01-2022, 16:35)PCOyun : [ -> ]Veraset sisteminde bölünmedeki üçüncü seçenek dediğinizi büyük oranda karşılar. Oynadığınız varise tüm unvanlar geçmez fakat en büyük unvanlar onda kalır ve diğer çocuklar için yeni unvanlar oluşturulmaz, ana düklüğünüzden de toprak kaybetmezsiniz.

Bunun için armacılık vs bayağı bir şey istiyor. Oyunun başından itibaren olabilecek bir şey değil pek.
Baştan çözüm yolu bulmam lazım bunun için.
Seyh/kontum. Bagli oldugum emir/duk'e karsi bagimsizlik savasi verdim ve kazandim. Abbasi sultanina direkt baglandim (dukumun de liege'i olur kendisi) ama hala seyhim tabii, bu durumda nasil emir olabilirim?
Unvan oluşturman veya gasp etmen lazım.
Benim bi vasalım var adam öldü karısı başa geçti onunda bi tane kızı var şimdi bu ikisi es kaza ölürse kime geçiyor bu bölge ? ilk unvanı olan adama falan mı kalıyor yoksa otomatik bana geçer mi ? varis bir şey yok çünkü çocuktan sonra gelen. sadece beni gösteriyor süzeren olarak.

Bir ikinci sorumda şu eyalet eyalet asker nasıl çıkartabilirim ? sanki gösterdiği asker sayısı ile benim çıkardığım milis sayısı az gibi. yani ordu full elimde ama şehirlerde hala olan milisleri gösteriyor 150-120 şeklinde falan sayılarla ama asker topla deyince kimse gelmiyor.
(10-02-2022, 14:45)Grindelwald : [ -> ]Benim bi vasalım var adam öldü karısı başa geçti onunda bi tane kızı var şimdi bu ikisi es kaza ölürse kime geçiyor bu bölge ? ilk unvanı olan adama falan mı kalıyor yoksa otomatik bana geçer mi ? varis bir şey yok çünkü çocuktan sonra gelen. sadece beni gösteriyor süzeren olarak.

Bir ikinci sorumda şu eyalet eyalet asker nasıl çıkartabilirim ? sanki gösterdiği asker sayısı ile benim çıkardığım milis sayısı az gibi. yani ordu full elimde ama şehirlerde hala olan milisleri gösteriyor 150-120 şeklinde falan sayılarla ama asker topla deyince kimse gelmiyor.

De jure ünvana tıklayıp sırasıyla kime geçeceğini görebilirsin oradan kendini bulabiliyorsan senden öncekiler öldüğü vakit sana geçecek demektir. Asker çıkartırken ilk olarak kırmızı olan flamaya tıklayıp yerel askerleri topla dersen o topraklardaki askerler çıkar, hepsini topla gibi bir seçenek olması lazım, tüm askerleri topla da olabilir. Ona bastığında sahip olduğun tüm askerleri çıkartmış olursun.
Ya arkadaşlar Türk kartalı başarımını deniyorum şansım yaver gitti dedim bu son save anadaoludan çok güzel yerker koparmışım derken hop içimde bir ortadox krallık bitiverdi bu nedir allah aşkına ya bütün emeklerim boşa gitti çıldırıyorum. Nerden çıktı bu herif cart diye. Ünvanını hemen aldım ama bu seferde her yer ortadox kont doldu.
İsyan çıkmıştır eğer isyandan haberin olmadıysa vasalında çıkmıştır.
(12-02-2022, 16:07)Rzenma : [ -> ]İsyan çıkmıştır eğer isyandan haberin olmadıysa vasalında çıkmıştır.
Hayır kardeşim bir anda çıkıyor isyan uyarı falan yok. Üç kere aldım üçünde de aynısı oluyor yerel bir devlet kuruluyor acaba bu yeni gelen kültür mekaniği ile mi geldi? Çıldırdım ya koskaca save gitti. Herşey ne güzelde denk gelmişti. İki kere aldım ücüncü de öyle bir bölündü ki elimde bir avuç toprak kaldı. :rage:
(12-02-2022, 16:36)Semavi7 : [ -> ]
(12-02-2022, 16:07)Rzenma : [ -> ]İsyan çıkmıştır eğer isyandan haberin olmadıysa vasalında çıkmıştır.
Hayır kardeşim bir anda çıkıyor isyan uyarı falan yok. Üç kere aldım üçünde de aynısı oluyor yerel bir devlet kuruluyor acaba bu yeni gelen kültür mekaniği ile mi geldi? Çıldırdım ya koskaca save gitti. Herşey ne güzelde denk gelmişti. İki kere aldım ücüncü de öyle bir bölündü ki elimde bir avuç toprak kaldı. :rage:
eğer halkçı ayaklanmaysa örgütleşme sonucu savaşmadan bağımsız oluyor  yeni kurulan ülkenin başıda köylü lideri bonuslu birisi oluyor bunu engellemenin tek yolu o bölgede otorite arttırmak
Royal Court sonrası oyun crash hatası veriyor.
Betayla işim yok. Mod kullanmıyorum. Ekran kartı sürücüsünü güncelledim. Oyunu kaldırıp yeniden yükledim. Düzelmedi.
(12-02-2022, 22:32)Dark Hopes Nebu : [ -> ]Royal Court sonrası oyun crash hatası veriyor.
Betayla işim yok. Mod kullanmıyorum. Ekran kartı sürücüsünü güncelledim. Oyunu kaldırıp yeniden yükledim. Düzelmedi.

Hatanın resmini paylaşabilirmisiniz.
(12-02-2022, 17:37)4S0S : [ -> ]
(12-02-2022, 16:36)Semavi7 : [ -> ]
eğer halkçı ayaklanmaysa örgütleşme sonucu savaşmadan bağımsız oluyor  yeni kurulan ülkenin başıda köylü lideri bonuslu birisi oluyor bunu engellemenin tek yolu o bölgede otorite arttırmak
Bu ne saçma bişey arkadaş ya orda yöneticilerim var askerlerim var adamlar buhar mı oluyor savaşmadan nasıl olur ya valkaha fitil oldum güzelim save gitti.
Hala evlenince para ya da prestij geliyor mu benim kendi oyunlarımda yeni yamayla beraber bu event gelmiyor ama birkaç youtube videosunda denk geldim bazı oyuncular hala ilk evlilikten sonra bu eventi almaya devam ediyorlar
(13-02-2022, 01:07)Rzenma : [ -> ]
(12-02-2022, 22:32)Dark Hopes Nebu : [ -> ]Royal Court sonrası oyun crash hatası veriyor.

Hatanın resmini paylaşabilirmisiniz.

Application: Crusader Kings III
Version: 1.5.0.1
Date/Time: 2022-02-13 19:24:34

Unhandled Exception C0000005 (EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION) at address 0x0000000010003654

Stack Trace:
  1    EZFRD64.DLL              DllCanUnloadNow (+ 9268)
  2    EZFRD64.DLL              DllCanUnloadNow (+ 2314)
  3    WINMM.dll                PlaySoundW (+ 3777)
  4    KERNEL32.DLL            BaseThreadInitThunk (+ 20)
  5    ntdll.dll                RtlUserThreadStart (+ 33)
  6    ntdll.dll                RtlUserThreadStart (+ 33)
paradox forumunda aynı hatayı gördüm. Ekran kartı sürücüsünü silip tekrar güncel halini yükleyince çözülmüş sorun. Güncelleme değil.
Ben bi yere savaş açmak istiyorum earllük olarak geçiyor ama nası olduysa adamla ateşkes yapmışım ne zaman biteceğini göremiyorum baktım baya bulamadım nası çözcem bunu ? Adama direkt savaş açmak istemiyoru prestij levelim düşüyor direkt.

Edit: Tamam buldum onda görünmüyor ama benim profile tıklayınca müttefiklerin olduğu kısımda görünüyormuş antlaşmanın ne zaman biteceği :)
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48