Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Anno 1800 - Land of Lions'a Genel Bakış
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
moe18t.png

Anno 1800 geliştirici günlüklerinde bu yazıda, Land of Lions DLC'si ile gelen içerikler hakkında bilgiler veriliyor.

https://anno-union.com/devblog-land-of-l...Gw9k20ocV8 :Gönderilen sayısız yorum ve sorulara baktığımızda pek çoğunuzun Sezon 2'nin son DLC'si "Land of Lions" hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğini görüyoruz. Bu yüzden bugünden itibaren bu ilk geliştirici günlüğü ile DLC hakkında daha fazla bilgi vermeye başlayacağız. "Bugünden itibaren ve ilk geliştirici günlüğü mü?" dediğinizi duyar gibiyim.

Land of Lions, geçen sonbaharda çıkan The Passage'dan çok daha fazla içeriğe sahip bir şekilde Anno 1800 için çıkaracağımız en büyük DLC olacak! Tüm iyi haberleri aktarmak ve sizi paketin çıkış tarihi olan 22 Ekim'e kadar oylamak adına tam 4 geliştirici günlüğü yayınlayacağız.

Günlük 1: Land of Lions'a Genel Bakış

Günlük 2: Çobanlar ve Sulama

Günlük 3: Yaşlılar ve Hikâye

Günlük 4: Biim Adamları ve AraştırmaEnbesa'da Yeni Nüfus Kademeleri

Öncelikle Aslanlar Ülkesi(Land of Lions) olarak da bilinen Enbesa'ya bakalım. Enbesa, haritanın güneyinde bulunan ve keşifler ile açılabilen yeni bir bölge.

Enbesa'nın Yeni Dünya ve Arktik ile benzerlikleri burada bitmiyor tabi ki. Enbesa da diğer iki bölge gibi iki yeni nüfus kademesine kendilerine has evleri, üretim zincirleri ve ticaret ürünleri ile ev sahipliği yapıyor.

İlk olarak Çobanları ele alalım. Çobanların temsilcisi alçakgönüllü ve doğayı seven biri. Aynı zamanda etrafında yaşanan olaylar hakkında düşüncelerini oyuncuya aktaran zeki bir şair ve hikaye anlatıcısı. Çobanlar, Teff Otu ve Ebegümeci gibi tarımsal ürünülerin üretimine odaklıdırlar. Bu sebeple Çobanlar yeni sulama sisteminde önemli bir role sahip olacaklar.

Enbesa'nın ikinci nüfus kademesi ise Yaşlılar. Yaşlıların temsilcisi dindar ancak bir o kadar da sert bir dul, kendisi halk tarafından takdir gören bir liderdir. Enbesa'da Yaşlılar zanaatkârlık ile ilgilenmekteler ve halk için fener ve kilim gibi ürünler üretirler.

Savana'yı Bereketli Yapmak

Land of Lions, 2. Sezon duyurusunda bahsettiğimiz gibi Anno 1404'ün klasik makeniklerinden biri olan sulama sistemini geri getirecek ancak bu sefer Noira binaları yerine nehirleri ve sulama kanallarını kullanacağız. Adalardaki nehirler belli sayıda nehir bina bölmesine sahip olacak ve bu bölmeleri hem üretim binaları hem de yeni sulama kanalları açmak için kullanabileceksiniz. Enbesa toprakları büyük oranda kuru ve verimsiz olsa da su kenarlarındaki yeşil ve bereketli topraklarda ürün yetiştirebileceksiniz.

Anno1800_Land_of_Lions_Canal_02.jpg

Kültür ve Tarih Ülkesi

Land of Lions, yukarıda bahsettiğimiz sandbox oyun içeriklerinin yanında şehir kurma oynanışının yanında bir hikaye arayan oyuncuları da mutlu edecek yenilikler içeriyor. Hikaye, Enbesa İmparatoru Katema için görkemli bir başkent inşa etmeniz için görevlendirilmenizle başlıyor. Önceki DLClerde olduğu gibi ana hikaye sizi yeni oyun mekanikleriyle ve Enbesa halkı ile tanıştıracak.

Bilindik hikayenin yanı sıra bir adım daha öteye giderek daha önce hiç bir Anno oyununda görülmemiş bir anlatım deneyimi sunarak meraklı oyunculara Enbesa kültürünü ve tarihini anlatacağız. Bunu gerçekleştiribilmek için görev merkezi olarak kullanılacak üç adet özel hikaye adası oluşturduk.

Eski Dünya? Yeni Araştırma!

The Passage yayınlandığında oyunculardan yeni içeriklerin Eski Dünya ve oyunun Arktik dışında kalan kısımları ile daha iç içe bir şekilde olmasının daha iyi olacağı konusunda geri bildirimler aldık. Land of Lions için yeni fikirler üretirken Enbesa'nın oyunun geri kalanı ile iç içe olmasını istiyorduk ve işte karşınızda Bilim Adamları!

Bilim Adamları oyunun ilerleyen safhalarında Eski Dünya'da açılan yeni bir nüfus kademesi ancak kendileri Land of Lions'ın ana hikayesinin bir parçası olarak Enbesa'da ulaşılabilirler. Peki, Bilim Adamları kimdir? Bilim Adamları yeni açılan Araştırma Enstitüsünde çalışmaya yapmaya gelen yetenekli uluslararası öğrencileri temsil etmekte.

Bu da bizi son olarak Araştırma Enstitüsü'ne getiriyor. Bu etkileyici bina sadece yeni anıtlarımızdan biri değil ayrıca mevcut olan üniversite binası ile bir uyum içinde. Araştırma Enstitüsü oyunun çıkışından itibaren gönderdiğiniz geri bildirimlerinizde gördüğümüz bazı hataları da çözmemizde de bize yardımcı olacak. Örneğin, Araştırma Enstitüsünde neredeyse oyundaki her eşyayı araştırıp üretebileceksinizve bu sayede oyunun son aşamasında belli bir eşyayı elde etmek için rastgele gelen ödüllerden medet ummayacaksınız. Ayrıca araştırma puanlarınızı adadaki kil ocağının yerini değiştirmek gibi güçü özellikler kazandıran "Büyük Keşifler" elde etmek için kullanabilirsiniz.

Ve Bu Sadece Bir Genel Bakıştı!

Gördüğünüz üzere Land of Lions yaynladığımız en büyük DLC olacak dediğimizde yalan söylemiyorduk. İleleyen haftalarda ve geliştirici günlüklerinde çok daha fazlası ile karşınızda olacağız.