Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Kingdoms - Americas Campaign
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Americas Campaign
Symbol48_apachean.pngSymbol48_aztecs.pngSymbol48_chichimeca.pngSymbol48_england.pngSymbol48_mayans.pngSymbol48_france.pngSymbol48_spain.pngSymbol48_tarascans_2.pngSymbol48_tlaxcalans.png

Americas Campaign, Kingdoms eklentisinde bulunan 4 campaignden biridir. Americas Campaign 1521 yılında Yeni Dünya'da geçer. 

Americas Campaign Boyanabilir Harita
nLzoE0.png

Americas Campaign'de oynanabilir 7 yeni ülke bulunur. Bu 7 ülkeden Apaçi kabileleri, Aztek İmparatorluğu, Mayalılar ve Yeni İspanya oyunun başında seçilebilir haldedir. Diğer ülkeler ilk başta seçilebilen ülkelerle oyunun kazanılması halinde veya oyun içerisinde bu ülkelerce yıkılmaları halinde seçilebilir hale gelebilir.

Oynanabilir Ülkeler
  • Apaçi Kabileleri
  • Aztek İmparatorluğu
  • Chichimec Kabileleri
  • Mayalılar
  • Yeni İspanya
  • Tarascanlar
  • Tlaxcalalar
Oynanamayan Ülkeler
  • İngiltere
  • Fransa
Özellikler
  • Yeni İspanya ülkesinin yaptığı başarılı işler İspanya Kralı tarafından birim veya altın ile ödüllendirilebilir.
  • Apaçiler rahipleri aracılığıyla Warpath ilan ederek diğer kabileleri bir şehri almak için birleştirebilir.
  • Savaşlarda ele geçirilen düşman askerleri için yeni 'kurban etme' seçeneği, askerleri terhis etmek yerine yeni 'kurban etme' seçeneği, bölgedeki Güneş Tanrısına inanan sayısını direkt bir şekilde arttırıyor.
  • İnsan kurban etmeler ve dini danslar bölgelerde günlük/aylık/yıllık aralıklarla gerçekleştirilip sıklığına göre kamu düzenini arttırıp geliri azaltıyor.
  • Yeni İspanya ülkesi çok güçlü topçu birimlere sahip.
  • Oyun içerisinde yeni karakter türleri mevcut, örneğin Yeni İspanyada rahipler artık misyoner, diplomatlar artık kaşif, casuslar artık rehber. Yerli ülkeleri kendi dinlerini yaymak adına rahip üretebilir.
Medieval 2 gibi bir oyun iyi ki çıkmış diyorum her defasında.
Anket eklendi.
Oyunda yerliler gemi üretemiyor ya küba ya nasıl gitcez?
Ingiltere ile oynuyordum. Havana'yi ispanyolların elinden aldım ardından şehirdeki Spanish Consulate binasından ötürü ispanya kralı tarafından bana görev gelmeye başladı sanırım o görevleri doğrudan binaya bağlamışlar.