Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Strategyturk Topluluk Ödülleri 2020: Yılın Multiplayer Strateji Oyunu
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
mpmp.png

Strategyturk Topluluk Ödülleri kapsamında beşinci kategorimiz Yılın Multiplayer Strateji Oyunu.
Bu kategoride yıl içerisinde multiplayer üzerinden öne çıkan strateji oyunları oylanıyor.
Oyların fazla bölünmemesi için oylamaya katılacak aday sayısı kısıtlandırılmıştır.

Adaylar
AGE OF EMPIRES III: DEFINITIVE EDITION
header.jpg?t=1605738001
Forgotten Empires
SID MEIER'S CIVILIZATION VI
header.jpg?t=1605815014
Firaxis Games
HEARTS OF IRON IV
header.jpg?t=1604053693
Paradox Development Studio
ANNO 1800
header.jpg?t=1602599835
Blue Byte

Her üyenin 1 oy hakkı vardır.
Bu sene getirdikleri tonla yenilik ile bu ödülü Firaxis'in Civilization VI'inin hakkettiğini düşünüyorum.
Yeni kart sistemi iyi olmuş o yüzden AoE3:DE'ye verdim.
Her ne kadar mükemmel olmasa da Microsoft Definitive Edition'ları ile iyi bir iş çıkarmış. O yüzden Age of Empires III: Definitive Edition'a oy verdim.
Çok sağlıklı olmasada epic ve steam arasında cross-play desteği getirdiği için Civ6'ya oy verdim. Diğer oyunlarda da bu sistem gelmeli.
Civ6 bu sene multiplayer adına güzel fikirler denese de mutliplayer açısından seçeneklerdeki en iyi oyunun (çıkışındaki sorunlara rağmen) AoE3:DE olduğunu düşünüyorum.
AOE III Bir AOE II kadar geliştirilmesede bence mp için en ideali
mpmp.png
Oylamamız sonuçlandı.

Yılın Multiplayer Strateji Oyunu: Hearts of Iron IV

header.jpg?t=1604053693