Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: 2021 Kış PZC - Kursk'43 Etkinliği
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
CovKrsk.png
Panzer Campaigns: Kursk'43 Etkinliği

Kurallar:
1. Bu konu altında turunuzu buraya attıktan hemen sonra fotoğraf paylaşabilir veya RP yapabilirsiniz.
2. Tur süresi 6 saattir(değişebilir), eğer süre içinde oynayamayacaksanız takım arkadaşlarınızdan birine oynatmalısınız (01:00-09:00 arası es geçilir)
3. Katılımcılar Strategyturk Discordunda bulunmalıdır.
4. Teslim olmak için bir taraftaki tüm oyuncuların onayı olması gerekir. Teslim olunduğunda Major Defeat alır teslim olan taraf.
5. Herkes oyun başladıktan sonra sadece turu geldiğinde ileti atabilir.
6. GM etkinliğin gidişatını bozan oyunculara önce uyarı, sonra da tekrarlanırsa yaptırım uygulayabilir. GM kişisel sebeplerden yaptırım uygulayamaz.
7. Keyfi olarak oyundan çıkmak yedek bulunmadığı sürece yasaktır, sonraki oyunlara alınmayabilirsiniz.

Opsiyonel kurallar:
unknown.png
Oyuncular:
Axis:

Comintern:

Alman tarafına katılıyorum.
Katılıyorum.
Alman tarafına katılıyorum.
Katılıyorum.
Oyuna yarın başlayacağız eğer başka bir katılan olmazsa, oyun ortası da katılımlar açık. Hausser'in SS birliklerini içeren Prokhorovka senaryosunu oynayacağız.

unknown.png

Ayarlarda herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Oynamayı bilmeyenler için PBEM oynamayı anlatayım;

Play-By-E-Mail'e ve Old(By Date)'e tıklıyorsunuz, sonrasında Files panelinde çıkan oyun dosyalarına attığınız saveyi açıyorsunuz. Kendi birliklerinizi oynadıktan sonra, sonraki takım arkadaşınıza saveyi kaydedip "Tur - şeklinde yazıyorsunuz ve tur linkini "Tur" yazan yere yapıştırıyorsunuz. Takımın son oyuncusu ise turu skipleyip karşı takımın ilk oyuncusuna atıyor. 

Oyunu başlatıyorum. Axis tarafının birliklerini , Sovyet tarafının birliklerini ise dağıtacak. İlk tur saldıran olduğu için 'ın doğru senaryoyu default ayarlarda(bir de alternatif uçak kuralı ile) PBEM olarak açması gerek. İlk tur için tur süresi yok, diğer turlar ise konuda belirtildiği gibi.

Tur sırası:

=> (Tur geçişi)=> => => (Tur geçişi)=>

Takımların son oyuncuları, turu geçip turun ismini tur numarası + tur + karşısı yapması gerek. Örneğin:
39turAlman
23turSovyet
Oyunu başlattım. Bir kaç saat içerisinde tur döner.
Tur -

Hatlarımızı aşmaya çalışan birliklere misliyle top ve uçakla karşılık verilmiştir.

unknown.png
200px-6th_Army_Logo.svg.png
II. SS Panzer Kolordusu

Erich von Manstein önderliğinde başlatılan Kursk harekatının, Güney kolunda bulunan stratejik öneme sahip Prohorovka şehrinin alınarak V. Muhafız Tank Ordusu'nun imhası hedeflenmiştir. Görev Alman ordusunun en iyi silahlarla donatılmış ve en elit askerlerinden oluşan üç tümeni tarafından icra edilmesi planlanmıştır. Bu tümenler, Paul Hausser komutansındaki, 1. SS Panzer Tümeni "Leibstandarte SS Adolf Hitler", 2. SS Panzer Tümeni "Das Reich" ve 3. SS Panzer Tümeni "Totenkopf" tümenleridir.

5 Temmuz şafak vaktinde topçu atışıyla saldırılar başlamıştır. Topçular ilk atışlarıyla sovyet cephelerini parçalarken bir yandan Luftwaffe'ye bağlı bombardıman uçakları düşman hatlarını dövmektedir. İlk yakın temas Das Reich tümenine bağlı piyade taburlarıyla gerçekleşmiştir. Yapılan saldırılarla düşman ilk mevzilerinden atılmıştır.
Tur -
'un turunu ben oynadım.

Pek çok düşmanı uçaklarımız ile öldürdük. 
unknown.png
Tur -
Excell mpsi bana göre değilmiş. Ben tarlama dönüyorum.
Tur -

'a veda ediyoruz umarım sonraki etkinliklerde bir daha oynamayı dener. Alman tarafı turu atarken tur sayısını arttırmayacak bu arada yanlış bilgi verdiysem özür dilerim( ).
Senaryo değişimine gidiyoruz, aşşağıdaki senaryoya başlayacağız.

unknown.png
unknown.png
ilk turu başlatacak. Tur sırası aynı şekilde olacak.
Tur -
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7