Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - Sistem Gereksinimleri
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
eu4.png
  • MINIMUM: 
    • İşletim Sistemi: Vista/Windows 7/Windows 8 
    • İşlemci: Intel® Pentium® IV 2.4 GHz eller AMD 3500+ 
    • Bellek: 4 GB RAM 
    • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce 8800 veya ATI Radeon® X1900, 512mb video belleği gerekir 
    • DirectX®: 9.0c 
    • Depolama: 6 GB alan
    • Ses Kartı: Direct X- uyumlu ses kartı
    • Diğer Gereklilikler: İnternet bağlantısı
    • İlave Notlar: 3 butonlu fare, multiplayer için internet veya LAN ağı
  • ÖNERİLEN :
    • İşletim Sistemi: Vista/Windows 7/Windows 8 
    • İşlemci: Intel® Pentium® IV 2.4 GHz veya AMD 3500+ 
    • Bellek: 8 GB RAM 
    • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce 8800 veya ATI Radeon® X1900, 1024mb video belleği gerekir
    • DirectX®: 9.0c 
    • Depolama: 6 GB alan
    • Ses Kartı: Direct X- uyumlu ses kartı
    • Diğer Gereklilikler: İnternet bağlantısı
    • İlave Notlar: 3 butonlu fare, multiplayer için internet veya LAN ağı
Yukarıdaki bilgiler Europa Universalis IV'ün 1.28 yamasıyla birlikte yaptığı sistem gereksinimleri değişikliklerine göre güncellenmiştir.
Windows 10 İşletim sistemi
İntel i5 650 3.20 GHz İşlemci
4 GB Ram
Direct X 11.2
ATI Radeon HD5450 1 GB Ekran kartı var ama benim oyun kasma yapıyor(arada birde çökme yapıyor) neden olabilir acaba ?
Windows 10 yüzünden olma ihtimali varmı ?
W10'dandır.
Oyun 3 yıllık olmasına rağmen neden bu kadar eski sistem istiyor anlayamadım. Önerilen parçların bazıları neredeyse 8-10 yıllık.
oyun harita üzerinden oynanıyor.E haritayı TW gibi aşırı teferrruatlı yapmadıkları için eski sistemde açabiliyor.
Eski sistemin gücüyle paralel yeni ve düşük bütçeli donanımlar mevcut. Gerek yok yani bu kadar geriye gitmeye. ATi yazmışlar mesela önerilenlere, gülünç.
O bahsettiğin sistemi çok yüksek bulanlar var.
Giriş seviyesini yüksek bulan yoktur çünkü o giriş seviyesidir kaldı ki yukarıdaki listeye çok yüksek diyorsa en son bilgisayarını 10 yıl önce almış olmalı, senin söylediğinden yola çıkarsak.
İşte ondan daha kötü makineleri var, sorun orada. Hattâ "Neden Skyrim'in rahat çalışabildiği RAM miktarından daha fazlasını istiyor?" diyeni de duymuştum. Gerçi onu HoI III için diyordu o arkadaş :P .

Şöyle bir şey de var, EU III ilk çıktığında onun sistem istekleri de çok yüksek bulunmuştu. "Oblivion rahat çalışıyor bu oyun neden düzgün çalışmıyor?" diyen vardı.
Yukarıdaki önerilen sistemden daha kötü bir bilgisayarı olan adam bilgisayarının yetersizliğinin artık farkında olmalı bence. Tabi evet yüksek gelebilir fakat teknoloji durmuyor. Hadi 5 yıl bilemedin 7-8 yıl fakat 10-12 yıllık bir bilgisayar zaten "öldürün beni" kıvamına gelmiştir.

X oyununda kasmıyor Y oyununda neden kasıyor gibi bir sorun olursa muhtemelen oyunun optimizasyonunun yeterli veya yeterli olmamasından kaynaklanıyor.
Selam, AMD 6610M ekran kartı ile oynayabilir miyim?
Evet oynayabilirsin, EU4 çoğunlukla CPU'ya yükleniyor.
(16-04-2017, 02:52)GaulTurk : [ -> ]Evet oynayabilirsin, EU4 çoğunlukla CPU'ya yükleniyor.
pentium g4560 peki
Çekirdek sayısının az olup frekansının yüksek olması bir avantaj. Kesin bir şey söylemem ama idare eder.
(12-06-2017, 11:49)GaulTurk : [ -> ]Çekirdek sayısının az olup frekansının yüksek olması bir avantaj. Kesin bir şey söylemem ama idare eder.
5x açar mı?
Açmaz.
(12-06-2017, 12:11)GaulTurk : [ -> ]Açmaz.

Sen ne önerirsin?
6700K
i3 7100
6700k mı öneriyosun ? Biz onu daha wishliste ekliyoz yav.
Sayfalar: 1 2