Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Asker Tasarımı Önerisi
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Arkadaşlar şimdi hangi ülkeyle oynarsam ilerliyen yıllarda tasarım sıkıntısı çekiyorum.
Normal piyade
Orta Tank
Ağır Tank
Garnizon tümeni
topçu tümeni ? 
gibi tümenler için önerdiğiniz asker tasarımları var mı ?
Bu linkteki rehberden şablonlara göz atabilirsin
(12-04-2021, 23:55)Mabella : [ -> ]Bu linkteki rehberden şablonlara göz atabilirsin
Şablonlardan hiç bir şey anlamadım.
Hangi sıraya hangi tümeni koyacağız ?
Hangi sıraya hangi birliği koyduğunuz neredeyse hiç fark etmiyor. Rehberde bulunan şablonlardakileri kendi şablonunuza aktarmanız ve ondan üretmeniz yeterli olacaktır.
Piyadeleri ve atlı içeren birlikleri 20 widh (nasıl yazıldığını hatırlamıyorum) kalanları 40 widh yap gitsin
(13-04-2021, 08:20)korkusalan : [ -> ]Piyadeleri ve atlı içeren birlikleri 20 widh (nasıl yazıldığını hatırlamıyorum) kalanları 40 widh yap gitsin
marine birliklerinin de 40 width olması sıkıntılı diye biliyorum. bi de çöl için 10 width'lik bir template de yapması gerek bence.
(13-04-2021, 17:02)crowjoy : [ -> ]
(13-04-2021, 08:20)korkusalan : [ -> ]Piyadeleri ve atlı içeren birlikleri 20 widh (nasıl yazıldığını hatırlamıyorum) kalanları 40 widh yap gitsin
marine birliklerinin de 40 width olması sıkıntılı diye biliyorum. bi de çöl için 10 width'lik bir template de yapması gerek bence.
Marineler zaten piyade. 40 width olacak olanlar tank motorize birlikleri kalanlar 20 width.Daha aşağısı kurtarmaz.
(13-04-2021, 02:51)Yasin Ahmet : [ -> ]Hangi sıraya hangi birliği koyduğunuz neredeyse hiç fark etmiyor. Rehberde bulunan şablonlardakileri kendi şablonunuza aktarmanız ve ondan üretmeniz yeterli olacaktır.

Mesela resimde 14 piyade 4 topçu diyor.
Divison designer sekmesinde  bu askerleri hangi sırayla koyacağız diyorum.
1 Sıraya en fazla 5 asker koyuluyor zaten 
Combat tarafına ve arkaya koyunca farklılık oluşuyor.

Uia178.png
1 kolona tüm birliği mi sığdırmaya çalışıyorsunuz anlamadım. Aşağıdaki şekilde 4 kolona yaymanız gerekiyor:

Kolon 1 (4 piyade 1 topçu), Kolon 2 (4 piyade 1 topçu), Kolon 3 (4 piyade 1 topçu), Kolon 4 (2 piyade 1 topçu). Toplam 14 piyade 4 topçu.

Recommended-Division-Templates-2.png
Bunun gibi ama ortadaki topçuların 4 tane olduğunu ve piyade sayısının iki kat olduğunu düşünün.
(13-04-2021, 21:00)Yasin Ahmet : [ -> ]1 kolona tüm birliği mi sığdırmaya çalışıyorsunuz anlamadım. Aşağıdaki şekilde 4 kolona yaymanız gerekiyor:

Kolon 1 (4 piyade 1 topçu), Kolon 2 (4 piyade 1 topçu), Kolon 3 (4 piyade 1 topçu), Kolon 4 (2 piyade 1 topçu). Toplam 14 piyade 4 topçu.

Recommended-Division-Templates-2.png
Bunun gibi ama ortadaki topçuların 4 tane olduğunu ve piyade sayısının iki kat olduğunu düşünün.
Hmm peki 40 width tank tümeni nasıl oluyor ?
Rehberde hepsini sıraladık zaten, sadece orada yazan birlik isimlerini oyununuzdaki şablonlara uyarlamanız gerekiyor. Oyununuz ingilizceyse birlik isimlerine tek tek baka baka yapabilirsiniz. Link burada.