Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Ordu hareket hızı
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
sa bişey sorcaktım ck3'de ordularımın hızını daha fazla nasıl arttırabilirim yaşam tarzını askeriye seçmek istemiyorum başka bi yolu var mı?
(04-06-2021, 21:56)elsultan : [ -> ]sa bişey sorcaktım ck3'de ordularımın hızını daha fazla nasıl arttırabilirim yaşam tarzını askeriye seçmek istemiyorum başka bi yolu var mı?

Askeri yaşam tarzının stratejist odağındakiler harici başka şekilde artırılmıyor. Ayrıca kültürden Erken Orta Çağ'daki Horseshoes (At nalı) araştırması da %10 artırıyor.

Komutanda Organizer (Organizatör) özelliği varsa da ordu hızı %25 artıyormuş. Eğer Norse kültüründeysen Hanedan miraslarından da 4. seviye maceracı açılırsa %10 hız geliyor.
(07-06-2021, 10:10)elefsar : [ -> ]Askeri yaşam tarzının stratejist odağındakiler harici başka şekilde artırılmıyor. Ayrıca kültürden Erken Orta Çağ'daki Horseshoes (At nalı) araştırması da %10 artırıyor.

Komutanda Organizer (Organizatör) özelliği varsa da ordu hızı %25 artıyormuş. Eğer Norse kültüründeysen Hanedan miraslarından da 4. seviye maceracı açılırsa %10 hız geliyor.
tamam sağolasın bide aşiretler yağma yapabiliyor mu
(07-06-2021, 10:34)elsultan : [ -> ]tamam sağolasın bide aşiretler yağma yapabiliyor mu

Yağma yapabilmen için dininin Pagan olması veya kabile yönetim şeklinde olman gerekiyor. Ordu sekmesinde "orduları yağma için çıkart" tarzı bir buton varsa ve kullanabiliyorsan yağma yapabiliyorsundur.