Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Stellaris - Kaçırmış Olabileceğiniz Şeyler
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
0n1z8Z.jpg
Türkçe
  • Oyun içerisinde maksimum 44 imparatorluk bulunabiliyor.
  • Çokluoyun modunda maksimum 44 oyuncu bulunabiliyor.
  • Gezegenlerin atmosferinde değişiklik yaparak türünüzün yaşayabileceği hale getirme oyunun sadece son dönemlerinde kullanılabilir hale geliyor.
  • Türleri uyumlu olmadıkları gezegenlerde yaşatmak mutsuz olmalarıyla sonuçlanıyor isyan edebiliyorlar.
  • Başlangıçtaki türün yaşam alanı olmayan gezegenleri kolonize ederken imparatorluğa dahil edilmiş farklı türlerin veya robotların kullanılması gerekiyor - dikkat bu robotlar oyun sonu ayaklanabilir.
  • Siz oynadıkça oyunu öğreten bir tutorial sistemi var (yani bir yere tıkladığınızda ne olduğunu söylüyor) ve ne derece yardım gerektiğini belirleyebiliyorsunuz.
  • Gezegenlere, yıldızlara ve yıldız sistemlerine isim verilebiliyor, isimleri değiştirilebiliyor.
  • Başlangıçta oyuncunun 3 etiği bulunuyor.
  • Oyuncunun sahip olduğu bu 3 etik hangi yönetim biçimlerinin kullanılabileceğini belirliyor, toplamda 15 yönetim biçimi bulunuyor.
  • Bu etikler aynı zamanda ne tür teknolojik ilerlemelerde bulunacağınızı da etkiliyor.
Niye 44 ?
DLC ile artar mutlaka o sayı.

Sanırım ışık hızına ulaşamamış medeniyetler de bulunuyor ve bunlar o sayının içine dahil değil.