Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: MTGA - Meta Analiz
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
magic.png

MTGA'da oynanan güçlü ve popüler desteler, kartlar ve renkler hakkında paylaşımlar ve sohbet bu konuda yapılır.
İzlediğim videolarda genelde en yeni oyuncu düşmanı kart oyunu olduğu belirtiliyor. Sanıyorum ki bunun en büyük sebebi meta destelerin yeni oyuncular tarafından erişilemeyecek seviyede olması. Fikri olan var mı?
Tam olarak sebebini bilmiyorum, genel olarak diğer kart oyunlarıyla kıyaslanınca verilen ödüllerin daha az olması gibi şeyler olabilir. Bence meta destelerin fazla rare kart (en iyi ikinci nadirlik) istemesi en büyük sebeplerden. Aynı şekilde land kartları için de rare harcamak zorunda kalmak hoş değil.

Bir şekilde rare ve mythic rare kartların veya wildcardların daha çok kazanılmasını sağlarlarsa güzel olabilir. Hearthstone'daki gibi paket açarken aynı karttan tekrar gelmemesi gibi oyuncu dostu mekanikler de lazım.
Görsel

Yeni setin ilk öne çıkan kombosu bu ikili olmuş.
Görsel

Mevcut metayı bilmiyorum ama kartlara bakınca Mono White yine meta destesi olmuş gibi hissettiriyor.