Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Divide et Impera (v1.2.5)
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
?imw=268&imh=268&ima=fit&impolicy=Letter...erbox=true
Divide et Impera, oyunun tüm öğelerinde geliştirmelerde bulunarak Rome 2'yi çok daha kaliteli ve derin bir hale getirmeyi amaçlayan bir mod. 
Bu geliştirmelerin yanı sıra yüzlerce yeni birim ve grafik ekliyor, özel bir reform, erzak ve yepyeni nüfus mekaniğini oyuna entegre ediyor.
Yeni oyuncuların Divide et Impera'yı Normal zorlukta oynaması öneriliyor. 
Divide et Impera'yı Steam üzerinden indirmek isteyenler modun 3 farklı parçasına takipçi olmalı.
Divide et Impera Total War mod ödüllerinde 2014, 2015, 2016, 2017 ve 2018 senelerinde çeşitli dallarda ödüller almış, gayet başarılı bir mod.
1.2.5 güncellemesi ile birlikte yeni bir sefer olan Alexander Campagin bölümü alt mod olarak getirilmiştir.
Steam
Steam Dışı

İndir (Sürüm: 1.2.5)
1.2 sürümü BETA olarak çıktı, ilk mesajda geliştirmelerde ve güncellemelerde bulundum.

1.2 Sürümü
  • Yeni nüfus sistemi.
  • Muharebede denge değişiklikleri, yeni animasyonlar ve mekanikler.
  • Yeni ana senaryo ve harita.
  • Oynanabilir çok sayıda yeni devlet ve bu devletler için birimler.
  • Yeni birimler için yeni birim kartları.
  • Bina ve gelir mekaniğinde yenilikler.
  • Yeni özellik (trait) sistemi.
  • Yeni politika sistemi.
  • Mevcut birçok ülkenin birimlerinde geliştirmeler ve değişiklikler.
  • Bazı ülkeler için farklı zorluk seviyelerine göre farklı başlangıçlar.
  • Kayıtlı oyunların yüklenişinde, muharebeden senaryoya geçişte yükleme ekranının daha kısa sürmesini sağlayan optimizasyon değişiklikleri.
  • Çok sayıda hata giderimi.
Değişiklikleri ayrıntılı bir şekilde incelemek için: TWCenter (İngilizce)
Oncelikle tartismasiz RTW2`nin en iyi overhaul modu nokta. Oyunu bir anda casual bir yerden alip tam olarak hardcore olmasada oraya yakin bir yere suruyor. Eskisi gibi orduyu uzaklara tasiyamiyorsunuz.Cunku logistigini ayarlamaniz lazim. Savas acmadan once herseyi dusunmeniz gerekiyor. Savastaki kayiplarin telafisi sehirlerdeki manpower nufusu uzerinden oluyor ve bu oldukca yavas bir islem. Onun disinda askeri reformlar teknolojiyle degil tur sayisiyla geliyor. Eventler harika. Ornegin Roma ile oynarken ilk basta Kartaca ile iliskiniz iyiyken, Sicilya`ya girmeye baslayinca Kartaca`ya iliskiniz kotulesiyor ve savas aciliyor. Onun disinda Seluicidlerin yikilmasina kadar bir suru tarihi event var. Kotu yani maalesef tur surelerinin uzamasi, genel olarak savaslar cok uzun suruyor ama campaign kismi bayagi harika. Oyun kisacasi yaptiginiz bir hatayi pek affetmeyen bir yapiya burunmus durumda. Rome 2 `nin casual olmasindan sikilan ve daha derinlemesine bir tecrube yasamak isteyenler icin guzel bir mod oldugu kanaatindeyim. Benim zamanim olmadigi icin hakkini vererek oynayamadim ama sanirim bir 50 saat gideri var gibi en az.
Gerçekten kapsamlı ve kaliteli bir mod olmuş. Modu kurdum ama eventlerin fazlalığı, savaş dinamikleri ve oyunu zorlaştıran dengelemeler nedeniyle oynamaya çekiniyorum. Türkçe yama çalışmasını hakeden bir mod bence.
1.2.5 Sürümü

• Yeni bir alt mod olan Alexander Campaign Senaryosu (Ana moda abone olduktan veya yükledikten sonra aktif oluyor)
  • Yeni oynanabilir Cimbri Ulusu sefere eklenmiş.
  • Ardiaei, Medewi, Sparta & Pergamon gibi uluslarda bir çok yeni birim ve değişiklikler.
  • Nüfus sisteminde değişiklikler.
  • Yeni eklenen kaynaklar.
  • Yeni özel başkentler.
  • Teknolojide ve savaşlarda birçok gelişim ve yenilik.
  • Bina ve gelir mekaniğinde yenilikler.
  • Trait sisteminde yenilikler.
  • Muharebede denge değişiklikleri, yeni animasyonlar ve mekanikler.
  • Ve daha bir çok düzeltme yapılarak mod güncellenmiştir.

Ayrıntılı bilgi için TotalWarCenter mod sayfası
Eğer yanlış anlamadıysam bazı birimlerin yetiştirilmesi için reform gerek diyor, yaptığım halde üretemiyorum. Bunun çözümü nedir?

z7rHpt.jpg

d0pAK1.jpg

VyYViD.jpg
Aynı zamanda ordunun maksimum birim kapasitesine ulaştığını da söylüyor, belki onunla alakalı olabilir.
Ben de öyle sanmıştım ama birim terhis edip yer açtım, durum değişmedi.
Supply ve unit upgrade/ reform sistemi nasıl işliyor?

Supply'da yabancı bölgeye gidince yakındaki bölgeden supply line çekiyor sanırım, baggage train kattım orduya ama onun pek bir numarası yok sanırım.

Unit upgrad/reformda ise tech açmaktan ziyade belli bir yılın geçmesi gerekiyor galiba.

Yanılıyor muyum bilen biri açıklarsa sevinirim.

Edit: Ordularda çok fazla salgın oluyor, bunu nasıl azaltabilirim?
Modu yeni yükledim. Şunu söyleyebilirim ki adamlar aşmışlar. Savaşlar savaş gibi geçiyor. Sefer haritası da bir o kadar iyi olmuş. Mod Türkçeye çevrilse çok iyi olur çünkü tarihi olaylar da olay olarak oyunda verilmiş.
Total_War_Rome_II_Screenshot_2022.05.14_...4.88_2.png

Ne işe yarıyor olum bu sapancılar :D
Onlar Roma'nın korkusuz savaşçıları.
Oyunu orijinal Rome 2'den cok daha iyi yapan bir mod. Supply mekanikleri, asker yenilenme mekanikleri, nufus sistemi efsane otesi. Su modla olsaydi Rome II, en iyi TW oyunu olurdu net. Roma ile yeni bir oyuna basladim ve acayip keyif aliyorum.
Çok fazla gereksiz birim olduğunu düşünüyorum.
Bu modla birlikte uzun zaman sonra Total War savaşlarından zevk alıyorum diyebilirim. En son M2TW'da böyle zevkli oluyordu savaşlar. Roma ile zor ayarlarda başladım ve şunu farkettim Kartaca gerçekten çok güçlü.
Turlar çok yavaş geçiyor :S
Edit...
(14-05-2022, 23:36)elefsar : [ -> ]Total_War_Rome_II_Screenshot_2022.05.14_...4.88_2.png

Ne işe yarıyor olum bu sapancılar :D
Aşırı ucuzlar uzaktan destek veriyorlar ve uzun menzilliler. O yüzden performans düşüklüğü kabul edilebilir.

2-3 Gündür modu deniyorum cidden hem campaign ai'sı hem de pop/kültür sistemi çok iyi olumuş. 5. denememde falan anca Pirus savaşını kazanabildim öbür türlü al gülüm ver gülümdü Güney İtalya. Moddaki tek sıkıntı kültürel ünitelerin nüfus desteğini %90 ihtimalle diğer topraklarda yapmak mümkün değil. Savaş sistemi ve moral etkisini de güzel değiştirmişler. Savaş yapay zekası oyunda biraz daha iyi olabilseydi muhtemelen oyun çok daha zor olurdu ama maalesef ordular çok kolay flank yediğinden dağılıyorlar.