Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: AoE 2(DE) - Romae ad Bellum
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link

Özetle Age of Empires 2(DE) içinde AoE DE oynamayı sağlayan mod. Mekanikler, oyunun teknolojisi vs. AoE 2 seviyesinde fakat civler birimler vs. AoE 1'den entengre edilmiş ve AoE 2 tarzı bazı eklemeler yapılmış.

https://www.moddb.com/mods/romae-ad-bellum

Tam hayalimdeki mod galiba, multiplayer desteği de varmış. Evet 2. görseldeki Germanlardaki öküzlü araba AoM'la aynı.
Bu arada koydukları seçilebilir civ görseli biraz yanlış, ordaki hepsi seçilebiliyor gibi durmuş. Oynanabilenler bunlar:

Romans, Carthaginians, Athenians, Spartans, Phoenicians, Macedonians, Parthians, Persians, Egyptians, Numidians, Gauls, Britons, Germani, Goths, Huns, and more to come.
Mod güzele benziyor fakat sadece o atların koşuş hareketinden dolayı yüklemekten vazgeçtim.
İlk oyunu oynamamak için başka bir sebep daha. Müzikler de varsa tamam zaten, benim için en önemli kriter o.
Direk AoE1 Definitive'deki spriteları kullanmışlar, galiba göz alışkanlığı olduğundan beni rahatsız etmedi.