Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Sizce Total War'un Zirvesi Olan Oyun Hangisi?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
all-total-war-games.png

Her seride kaçınılmaz olarak iyi ve kötü oyunlar vardır. Bu oyunların içinden peki sizce zamanı için en iyisi olan hangisi? 
Şahsen vakti zamanında Rome: Total War ile tanışmış, oldukça beğenmiş ve devamını getirmemiştim. Bu yüzden görüşüm Rome: Total War'un zirvede olduğu yönünde.
En sevdiğim oyunu Empire olmasına rağmen, Rome tartışılmayacak derecede bir etki bıraktı çıktığı dönem. O yüzden bence de kesinlikle Rome.
Bana göre warhammer 2
Ben Medieval 2 derim. Yapay zeka değil ama zırhların gelişiminin assetlerdeki değişime etkileri, bayrak tasarımları ve belli tarihsel yapılar ile dengelemeler bana harbiden de özene bezene yapılmış bir oyun olduğunu düşündürtüyor.
Şöyle bir timeline ekleyelim, kafa karışıklıkları da gitmiş olur. Daha iyi görebilirsiniz durumu.

header.jpg?t=1603130495header.jpg?t=1660842221header.jpg?t=1668768077header.jpg?t=1668768196header.jpg?t=1668768302
header.jpg?t=1668768417header.jpg?t=1603131194header.jpg?t=1668768679header.jpg?t=1668768145header.jpg?t=1668768531
header.jpg?t=1668768624header.jpg?t=1668767974header.jpg?t=1668768473header.jpg?t=1655289261header.jpg?t=1681400832

Bence old school Shogun 2 ile bitti. Zirveyi de oraya koymak lazım gelir.
Net Warhammer 2 yada Warhammer evreni de denebilir. Öncesinde belirli bir kitlesi vardı ancak Warhammer ile farklı bir boyuta geçti. Lord 'u bekliyordum ama Warhammer 'ı alıp yapıcaz dediklerinde eski Medieval 2 Warhammer Modu unu da unutup burun kıvırmıştım. ( Bence o da güzeldi ). Beni çok yanılttılar ve muhteşem bir uyum sağladılar.
Napoleon Total War benim için. Bir de haritası biraz daha büyük olsaydı 10 numara olacaktı.
En yenilikçide konusunda yazdığım gibi Shogun 2 olduğuna inanıyorum. Ama bence zirve daha önce hiçbir total war oyunun yapmadığını yapıp I ve II ile birleşmiş Warhammer III'tür. Tabi bunu geliştiricilerin oyunu yıllar boyunca eklenti ve güncellemeler ile destekleme vaadine dayanarak diyorum biraz da.
En zevklisi warhammer serisi bana göre.
M2tw dedim.
Fall of the Samurai
Popülarite ve piyasada etki bırakması açısından Rome Total War.
Oynanış olarak Shogun 2: Fall of the Samurai dlc'si
Rome serinin önceki oyunlarına göre büyük bir değişim geçirerek çıktı. Total war serisi gelişimini Rome'daki başarısına borçlu desek yanlış olmaz bence. Bugün bile çok oyuncusu olan Medieval 2'de aynı oyun motoru üzerine kurulmuş bir oyun aslında. Rome diyorum o yüzden.
İlk göz ağrım Shogun 1 ve getirdiği mekaniklerden dolayı Attila demek isterdim ama en çok vaktimi alan M2Tw'yi tercih ettim.
Benim için Empire, Empire'dan sonra bir kırılma oldu.
Medieval 2
MTW2 diyorum, başka hiçbir oyun onun etkisini bırakmadı. RTW1 de fena değil özellikle mtw1 in üzerine öyle bir oyun oynayınca bayağı şaşırmıştım. ETW eğer potansiyelini kullanabilseydi kuşkusuz en başa otururdu fakat bana göre serideki potansiyeli en yok edilip mundar olan oyundur.
Tabiki WH2 zirveydi. En azından benim icin. Devrim sayılabilecek oyunlar ise sanirim ilk RTW ve Shogun2. Bu devlerin yaninda mtw2 arada kayboluyor
(07-05-2023, 11:45)yafeshan : [ -> ]Tabiki WH2 zirveydi. En azından benim icin. Devrim sayılabilecek oyunlar ise sanirim ilk RTW ve Shogun2. Bu devlerin yaninda mtw2 arada kayboluyor

Yalnızca Warhammer'in ilk oyununu oynadım onu da çok oynamadım, ama nedense bana çok hitap etmemişti o dönem. Warhammer bambaşka bir oyunsa indirimde alabilirim, ya da güzel bir indirim bekleyip bütün seti alabilirim. Özellikle 2. Oyun bu kadar övülünce sorasım geldi.
Sayfalar: 1 2