Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: HoI4 - Multiplayer Sohbet
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7
HoI4'de ilk multimi oynamış bulunmaktayım. İspanya ile Axis'e katıldık ve kazandık. Aksi olsa zaten şaşırtıcı olurdu çünkü Axiste Araplar bile vardı. Neyse bir kaç ekran görüntüsü aldım onlardan bazılarını paylaşmak istiyorum.

Mp'de İspanya ile nasıl bir strateji uygulamamı önerirsiniz?
(22-10-2017, 15:58)SatanistKesenKedi : [ -> ]Mp'de İspanya ile nasıl bir strateji uygulamamı önerirsiniz?

Genellikle İspanyadan rafineri ve garnizon basması bekleniyor. Fransa düştükten sonra savaşa müdahil olmadan Portekizi yutabilirsen. Üzerine rafineride bastıysan Axis'in can damarı oluveriyorsun. Standart focus ağacı olduğundan herhangi bir handikap almadan kalabalık bir ordu yetiştirme imkanı var. Bir miktar dağcı üretip Kuzey Afrikada İtalyaya yardım edebilir. 20 with piyade spamlayıp Müttefik çıkarmalarına direnebilirsin. Üretim olarak Tüfek Top Destek biraz motorize + Fighter3 ten gayrısı bence biraz fantaziye kaçıyor. Şahsen başarılı çıkartmaları püskürtmek için tank üretmektense Almanyadan 3-5 tank tümeni almak çok daha mantıklı görünüyor.
Ordunu belirli bir şekle soktuktan sonra Fighter 3 yüklenip Almanyayı Fransız hava sahasında rahatlatabilirsin.
Çok sıklıkla bir görüntü kaydetmem ama bazı mp oyunlarım
ZORpGV.jpg
8No5Vn.jpg
Beyler bayanlar bir şey merak ettim multide zamanı kim kontrol ediyor nasıl işliyor tek zaman kısmını anlamadım
Host kontrol ediyor.
(18-12-2017, 00:48)SatanistKesenKedi : [ -> ] Host kontrol ediyor.

yani durdurmak istediğimiz zaman durmuyor
60 saniyeliğine durdurabiliyorsun.
(18-12-2017, 20:31)Atakanbas60 : [ -> ]
(18-12-2017, 00:48)SatanistKesenKedi : [ -> ] Host kontrol ediyor.

yani durdurmak istediğimiz zaman durmuyor

Oyuncular oyunu durdurabilir fakat hız ayarı yapamaz. Hız ayarını sadece host yapabilir. Oyuncular lagladığında oyun otomatik olarak yavaşlar. Oyuncuların oyunu durdurması hoş karşılanmaz.
Multiplayer kurmayı düşünen var mı ?
(19-12-2017, 20:50)Wayfear : [ -> ]Multiplayer kurmayı düşünen var mı ?

Mp oynayabiliriz istersen steam adım wokiee4 ,yeni başladım oyuna.
(16-01-2018, 23:59)wokie : [ -> ]
(19-12-2017, 20:50)Wayfear : [ -> ]Multiplayer kurmayı düşünen var mı ?

Mp oynayabiliriz istersen steam adım wokiee4 ,yeni başladım oyuna.

yeni başladıysan en güzeli ufak minor ülkeler ile rastgele kurulan server larda bir süre kendini geliştirmen.
Forumda mp kurmayı düşünen var mı ? Şöyle ciddisinden .
EU4 Custom sona erdikten sonra HoI4 etkinliği açmayı düşünüyorum ancak Civ6 gibi haftanın bir günü şeklinde.
Zaten bir günde bitiyor genelde . Uzun sürsede oyuncular yarım bırakmak istemiyor :D .
DLC den önce mi sonra mı hocam?
Bu gün Hoi 4 multiplayer modunda oynarken tam 3 farklı odadan Türk olduğum gerekçesiyle atıldım. Bu çok ağırıma gitti. Madem biz Türkler böyle bir ötekileştirme altındayız o halde neden birleşmiyoruz? Oldukça ağırıma giden bir durum olduğu için bunu sizlerle paylaşma gereği duydum. 

Çoktan kurulmuş bir Community varsa özür dilerim baktım ama bulamadım
Alıntı:Çoktan kurulmuş bir Community varsa özür dilerim baktım ama bulamadım

Evet var, link vereyim: https://forum.strategyturk.com
(02-04-2018, 14:10)Voidian : [ -> ]

:) kast ettiğim bir dc grubu gibi multiplay oynamak isteyen oyuncuların birbirini ekleyip yabancılara gerek kalmadan oynaması için . Bu fazla büyük bi community sanırım ''oynayan varmı?'' diye başlık açsam hoş karşılanmayabilirdi
(02-04-2018, 14:12)Deada : [ -> ]
(02-04-2018, 14:10)Voidian : [ -> ]

:) kast ettiğim bir dc grubu gibi multiplay oynamak isteyen oyuncuların birbirini ekleyip yabancılara gerek kalmadan oynaması için . Bu fazla büyük bi community sanırım ''oynayan varmı?'' diye başlık açsam hoş karşılanmayabilirdi

Sorun olmaz hocam, ayrıca https://forum.strategyturk.com/konu-hoi4...yer-sohbet kousunu kullanabilirsiniz.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7