Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Age of Empires Mobile
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Ieq_zSS3QdrZ8jpdniZ0xPnnOJlxc_mLl4ImOWSQ...26-h296-rw

Age of Empires Mobile ile ilgili paylaşımlar bu konuda yapılır.

Dün gösterilen görüntülerden pek bir şey çıkmadı ama bu video oyun hakkında baya fikir verecektir.
Ön kayıt yaptım bekliyoruz bakalım. Hiç iyi bir oyun çıkmasa bile sırf Age of Empires hatrına bir şans verebilirim.
O videoda da bahsettiği üzere, halihazırda Çin'deki bir oyunu farklı boyayla kakalayacaklar gibi. Olmayan beklentilerim daha da düştü.
Görsel

2024 yol haritasını paylaştılar. Ağustos civarı çıkacak diye söylentiler vardı ama son çeyrek olmuş.
Jenerik mobil "strateji" oyunu. Oyunu AoE yapan özel bir şey yok.
C&C'den sonra AEO'yi de mobile getirerdiler eee mobil oyun moda.
(29-02-2024, 11:34)Voidian : [ -> ]Jenerik mobil "strateji" oyunu. Oyunu AoE yapan özel bir şey yok.

Evet ama bu tarz bir oyun oynayacak olanın bunu oynama ihtimali daha yüksek sonuçta "Age of Empires" ismi var. Bilinirlik olarak öne çıkar. Bir de hiç yoktan medyanın "Age of Empires" hakkında konuşması için bahane verir. Microsoft açısından win-win.
Görsel

1 milyon ön kayıta ulaşmışlar.
Beta birkaç ülkede başlamış

Hiçbir özgünlüğü olmayan dümdüz mobil "strateji" oyunu olmuş.
Aşırı kötü duruyor.
Ben de izlediğim birkaç videodan fazla beğenmediğimi söyleyebilirim. Şehir kurma ve yönetme kısımları tam tahmin ettiğim gibi çıktı. Açıkcası o konuda bir sıkıntı yok. Benim en merak ettiğim işin savaşma kısmıydı ve maalesef o aşırı yavan ve sıkıcı gözüktü.
Ne vikingleri seçtin ve gücün 1 milyon mu aman tanrım hemen klanımıza gelmelisin tadında bir oynayışı var gibi duruyor.Rise of Kingdoms tarzı oyunlar mobilde tutuyor o piyasaya da girmek istemişler sanırsam.Zamanında web tarayıcı strateji oyunlarına çok sarmıştım ama nedense bu oyun türünün mobilde aldığı şekle hiçbir zaman ısınamadım o yüzden bunu da pas geçeceğim.
11 Nisan'da beta testine Türkiye de dahil ediliyor. Normalde farklı bir zamanda olsa oynamayı düşünmezdim ama hazır tam bayramda boşken indirip denerim.
İndirmeye açıldı.
Sacred Throne klanını kurduk, oyun içinden ya da 'i ekleyerek konum alabilirsiniz.
Bi deneyeceğim oyunu

Payto win olmazsa oynarım
Oyunun sistemleri tamamen özgünlükten yoksun neyse de felaket kötü bir arayüz tasarımı var, liderliği buradan birine verip sildim oyunu uğraşmaya değmez.
Tuturoal kısımda sıkılıp sildim oyunu