Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: EU4 - Multiplayer Görsel Paylaşım
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
VYDZkB.jpg
Arkadaşlarınızla oynadığınız multiplayer etkinliklerinden çeşitli görselleri bu konu altında paylaşabilirsiniz.
Otto ile İspanya ağlarkene  :')

13497627_10209648136988298_120234448444436091_o.jpg
6mW7v3.jpg

ONLY OTTO! Steamfacepalm
:scream:  İfşa oldum
524505ABCA65C911A776CAF56E679448BDF056AF
vXMo6p.jpg
PnXQP6.jpg
Wahsethul Dehset bir Rusya büyümesi var . tebrik ederim. :D
Almanya Fransa'ya mezar olacak.
Oyuncular
1-) Eastern Empire -
2-) Normandy) -
3-) Great German Monarchy -
4-) Republic of Tortoise -
5-) Knighs of Gibraltar -
6-) Best Korea -
7-) African Power -

Ekran Görüntüleri

İlk Oyun
oyunun yeni sürümü çok kötü..bu yüzden katıldığım mpden ayrıldım. kusura bakmayın. yeni sürümü oynamayı düşünmüyorum ..size iyi eğlenceler.. iyi olan ( anatolia ) kazansın :D
(11-04-2017, 12:04)jax61 : [ -> ]oyunun yeni sürümü çok kötü..

Neden?
girip deneyebilirsin dumancım... en basitinden bir paralı piyadenin 30 olması..ama koca ülkenin aylık gelirinin 5-6 olması ..düşmeyen kale gerçeği.. kalede var 300 kişi ..kale bile değil yahu..saldıran 20k adam. kale kapısı kırık ..saldırıyorsun ve o 300 kişi tkenmiyor..maşallah termofil savaşı.. hepsini geçtim ..çinioyuna dahil edeceğiz diye haşa ilah yarattılar. çin 1500lerin ortasında hindistan fethedip 1700 lerde 1 milyonluk ordu yapıyor.. çok dengeli bir oyun oldu.. öyle dengeli ki oynama gereği duymuyorum..yapay ekaya verilen bonuslar totalwardan beter durumda.. bir tek savaşta eriyen 16k manpowerin üstüne 20k asker..ama aynı şartlarda yapay zeka benimle 3 savaş verip halen dolu olan ordusuyla bana condottieri gönderiyor..cayır cayır paralı basıyor.. yaw tamam anladık oyunu zorlaştırdın..hemfikiriz zorlaşmalı da.. tüm oyunun içine etmenin mantığı neydi..
Yeni sürümü şuanda multiplayerda olan kimse beğenmedi diyebilirim. Özellikle state'lerin azaltılmış olması neredeyse tüm oyuncuların önüne taş koydu. İkinci olarak coptic başlamış olan ben ilk idea olarak dini idea açtım ama hala din casus bellisini kullanamaz durumdayım. Bu sürümde en çok canımı sıkan olay buydu muhtemelen. Üçüncü olarakta zaten mp bonusu olan ai birazda zengin olunca paralı basamayan ve state miktarı az olduğu için mp'side az olan oyuncular hemen tükenir duruma geldi.

Aslında state mekaniği biraz mantıklı ama %75 otonomili olarak yararlandığın hiçbir şehir fethettiğine değmiyor. Yani ben oradan azda olsa yararlanayım diyerek 2-3 farklı isyanı bastırmayı göze alıyorum ve bana aylık verdiği 0.05-0.09 ducat arası bir değer. State miktarı bu kadar azaltılacaksa en azından %75 oranı biraz aşşağı almalılar.
Force limit olayına katılıyorum. Gerçekten force limitimiz düşük oluyor.
Ben kendi oynadığım oyunda state olayını çok beğendim. Güçlü devletler daha planlı olmak zorunda, zayıf devletlerin de güçlülere karşı şansı olabilecek artık.
REL ideasını çok beğendim. Hiçbir ideayı alıp 2 tane açıp bırakmamak gerek. Böyle olması daha uygun. Şahsen kendim hiç almazdım. Benim için hiçbir şey değişmedi.
Çin biraz fazla güçlü ve agresif olmuş olabilir. Bi de state olayı düşmeseydi düşünün siz Ming'i. State olayı gayet iyi oldu.
Çağ mekaniklerinde her şartı sağlamanız gerekmiyor ki her özelliği almanız da gerekmiyor. Çoğu ülke çağ mekaniğinden güzelce yararlanabiliyor. Memlükler bile yıkılmadan önce altın çağ ilan etti.
Kaleler güçlendirilmedi diye biliyorum. Kalelerin düşmemesine laf ediyorsan bu güncellemeyle ilgili olmasa gerek.
Çin bu sürümde aşırı güçlü olmuş en son baktığımda 250 monarch puan ile idea açıyordum %120 teknoloji harcamam olsa bile teknolojide avrupalılara denkdim. Hele bu tributary olayı world conquest'dede geçerli world conquest yapmayanlara Ming ile öneririm aşırı kolay.
İkinci Oyun

20170412000600_1.jpg

20170412000623_1.jpg

20170412000646_1.jpg

20170412000653_1.jpg

ojyq4q.jpg

M0R8A7.jpg
yukarıdaki iletinin ilk görsellerindeki grafik modu çok hoş duruyor. Modun ismi nedir?
Theatrum Orbis Terrarum (Carthoge Reloaded) Olması Gerekiyor
Şanlı Göztepe Cumhuriyetimiz 

1G4gnj.jpg
Sayfalar: 1 2