Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Napoleon - Kısa Sorular & Kısa Cevaplar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
ntw.png
Napoleon Total War ile ilgili kısa sorularınızı bu konu altında sorabilirsiniz.
Eğer oyunda yeniyseniz ve çok sorunuz varsa ayrı konu açmanız daha uygun olur.
Oyunda bütün ülkeleri modsuz bir şekilde nasıl açarız?
Bildiğim kadarıyla modsuz açmak mümkün değil. Napoleon Total Factions adlı bir mod tüm ülkeleri oynanabilir kılıyor.
(14-03-2021, 22:46)Vivec : [ -> ]startpos'u editleyerek

https://www.twcenter.net/forums/showthre...t-factions
Evet bunun hazır dosyalarını bulamadım o yüzden kendim teker teker değiştirmek zorundayım. 
maalesef mod yükleyemiyorum.
Napoleon: Total War'ı açmaya çalıştığımda Steam'i açıyor. Steam'de Napoleon: Total War sayfasını açıyor. Bir arkadaşıma sorduğumda kendisinde de olduğunu söyledi. Bu şu an herkeste olan bir sorun mu?
Oyun orijinal mi? Normalde satın alınmamış kopyalarda o dediğin şey yaşanıyor. Az önce denedim sorunsuz açıldı.
ne empire ı ne napoleon u açabiliyorum. direkt atıyor daha yükleme ekranı bile gelmeden. en son 2-3 sene önce oynamıştım bu arada, sistem aynı sistem. Attila Rome ii vs sorunsuz oynuyorum. kaç saattir uğraşıyorum ikişer kere sildim yükledim. asla olmuyor, 12. nesil işlemcilerde böyle bir sorun varmış benim bilgisayarım zaten eski. başına gelen var mı, forumlardaki önerileri de denedim
C:\Kullanıcılar\(kullanıcı adı)\AppData\Roaming\The Creative Assembly

Burada "The Creative Assembly" klasörünün içinde "Napoleon" klasörü var, onu silip oyunu tekrar açmayı dene belki çözülür.
Aynı durum Rome2'de başıma gelince bu şekilde halletmiştim.

* "Appdata" klasörü gözükmüyorsa ayarlardan gizli dosyaları görünür yap.
Evet bunu da denedim, o klasörü komple sildim, steam common dan da sildim, steami yeniden başlattım oyunu tekrar kurdum. ne empire ne napoleon açılıyor. rome ii ve attila normal. bilgisayar aynı bilgisayar, ne windowsu değiştirdim ne yeni bir donanım aldım. segaya ticket oluşturdum onlar da dxdiag ve msinfo istedi bakalım ne olacak.