Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Tarihle İlgili Haritalar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Pek tarihi bir harita değil ama konusu tarihi.

2013 seçimlerinde Sosyalist Partinin Almanya'da aldığı oy.
Batı Almanya Doğu Almanya sınırları açık bir şekilde ayırt edilebiliyor.

Polonya'daki seçimler

Ukrayna seçimleri

Son ileti hoş.
Aşağıdaki harita bir ülkenin topraklarının en son kaç yılında hangi devlet tarafından tamamiyle işgale uğrayabildiğini gösteriyor.

Görsel

None 1707 nedir?

Bu arada en OP biziz. 800 sene. Zaten tarihte işgal altında kalmayan sayılı milletlerdeniz. Bir de İngilizler var ama onlar ada ülkesi. Biz ise Asya ile Avrupa'nın arasındayız.
İngiltere, herhangi bir "devlet" tarafından işgale uğramadı diye none yazılmış sanırım.
En yakın 800lü yıllarda Danelaw dönemi söylenebilir orada da İngiltere tam olarak himaye altına alınamıyor.
1707 yazıyor ya bir de yanında merak ettim.
1707 tarihi Büyük Britanya'nın kuruluşunu belirtmek için yazılmış. Benim anlamadığım 1. Dünya savaşında Padişah tam olarak yenilgiyi kabullenmedi mi? Yada Timur tüm Anadoluyu denk getirdi sonrasını biliyoruz. Yani harita biraz değişik gibi. Haritanın olduğu wiki sayfasının linkini görsek belki okurduk neye göre yapmışlar vs.
Savaşlar ayrı işgal ayrı.
Harita itaat ettirmek, egemenliğini kabul ettirmek ile ilgili, Timur gayette egemenliğini kabul ettirdi Osmanlı'yı kendine Padişahı esir aldı ülkeyi çocuklarının arasında paylaştırdı daha ne yapsın. 1. Dünya savaşı sonuda aynı şekilde tüm ülke resmi olarak Müttefikler işgali altındaydı ama orada Kurtuluş Savaşı muhabbeti belki bozabilir durumu.

İngiltere'nin Britanya olarak ele alınması neden mesela bizde o mantık Türkiye olarak 1920 ele alınabiliriz. Resmin konusunu okumak lazım.
Full annex gibi bir mantık mı kullanmışlar,nedir?
Tamam house defalarca işgal altında kaldık, egemenlik altında yaşadık biz, mutlu olabilirsin şimdi.
Roma İmparatorluğu anlatan 40 harita

http://www.vox.com/2014/8/19/5942585/40-...man-empire
Celtic_Europe.gif
28Y8Bq.jpg
Aynı anda 3 Türk İmparatorluğu
Şu haritayı nedense çok seviyorum.
(26-12-2015, 15:45)GaulTurk : [ -> ]Şu haritayı nedense çok seviyorum.

Yalnız değilsin  :D (Y) :star:
BDRalj.jpg

August Querfurt The Turkish siege of Vienna

Sol alttaki yeniçeri beni betimliyor

----------------
Yanlışlıkla buraya attım resmi tüh harita konusuydu bura demi :
lv0QGJ.jpg
(26-12-2015, 17:46)cemal : [ -> ]Yanlışlıkla buraya attım resmi tüh harita konusuydu bura demi :

İlk resmini aşağıda linkteki konuda paylaşabilirsin düzenleyip.

http://forum.strategyturk.com/showthread.php?tid=106
Polonya-Litvanya Birliği (1526) (Tam olarak birleşmeden önce)

Polonya-Litvanya Birliği (1569) (Birleşmeden sonra)
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19