Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Attrition ile ilgi önemli bir soru ?
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
1.Tümenler attrition yiyince zayiat veriyor mu yoksa kavram sadece teçhizatın yıpranma oranını mı kast ediyor ?
Yanlışım yoksa ikisi birden olması gerekiyor. Şöyle bir durum var, Wiki sayfasında insan gücü ile alakalı bir şeyden bahsetmiyor.
Ben insan gücüne tanık olmadım henüz ancak teçhizat inanılmaz şekilde yıpranıyor. En gereksizinden bile kaçınmak lazım.
Sovyet oyunumda Almanları Moskova önünde durdurduktan sonra tüm cephelerden aynı anda saldırıya geçmiştim. Baharda başladım kışın durdurdum. Bir baktım tümenlerin organizasyonunu gösteren barın yanındaki bar galiba doluluk oranıydı yarının altında. Öyle bir açık vermişimki savaşın sonuna kadar kapatamadım. Üretimim yetmedi. Bekliyim dolsunlar dedim. Müttefikler Fransa'ya çıkmıştı. Bir baktım Almanlar süpürüyor adamları ya Allah dedim saldırıya geçtim ve adamları biçtim. Yani demem o ki geniş cephelerde dikkat etmek lazım. Tüm cepheden aynı anda saldırıya geçmek sıkıntılı.