Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Compay of Heroes 2 - En Kullanışlı Sovyet Komutanları
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
En Kullanışlı Sovyet Komutanları

Kişisel tecrübelerim ile iyi olduğunu, kullanmanızı tavsiye edebileceğim komutanları, bir konu altında özelliklerini kısaca anlatarak yazdım. Umarım yardımcı olur.

images?q=tbn:ANd9GcRYYPLNOlfqS3r9CTZwLgi...2rJWRFB01B

Advanced Warfare Tactics: T 34-85 ile conscriplere tanınan PPSH geliştirmesi ile dengeli ve güçlü bir komutan. Çağırabilen hava desteği ile conscriptlere gelen tamir etme yeteneği de cabası. 

Armored Assault Tactics: T 34-85 ve IS-2 kullanmamızı sağlayan bir komutan. Zırhlı üniteleri çok iyi ama oyun başı için iyi bir ünite veya yetenek vermemesinin yanında bol miktarda benzin istiyor. Hava desteği mevcut.

Mechanized Support Tactics: ISU-152, Guard Rifle çağırabileceğiniz; Mark Vehicle ile tanklara karşı büyük avantaj sağlayabileceğiniz, 50 Kilogramlık bombalar atabileceğiniz yetenekler mevcut. Oyun sonu çok büyük avantaj sağlayabilirsiniz. 

Partisan Tactics: Oyun başı çıkarılan partizanlar ile karşı tarafı deli edebilirsiniz. Özellikle evlerin bol bulunduğu maplerde karşının tank ve havan topu kullanmasına engel olmanızda muhtemel. Tek büyük dezavantajı ise Kızıl Ordunun o güçlü tank ve elit piyadelerinden yoksun olacağınızdır. 

Shock Motor Heavy Tactics: Mechanized Support Tactics arasında bir kaç farkın bulunduğu komutan iki komutanı karşılaştırıp ona göre kullanabilirsiniz. 

Shock Frontline Tactics: Artık klasik olmuş komutanlardan biri. IS-2 ve Shock Troopsların yanında, Alev silahı monte edilmiş KV-1 tankı mevcut. Neredeyse her Sovyet oyuncusunun kullanması gereken komutanlardan biri olduğunu söylememe gerek yok. 

Land Lease Tactics: Yüksek Suppression özelliğine sahip bir MG bulunmasının yanında gerekli CP puanına sahip olunduğunda kısa süreli aralıklarla belli bir ücret karşılığı herhangi bir bina gerekmeksizin M4C Sherman çahırabilirsiniz. Bu ücreti karşılamanız içinde havadan belli süreler arasında çağırabileceğiniz hava yardımları var. Hava yardımları ile belli bir miktar benzin kazanabilirsiniz.

Guard Motor Coordination Tactics: Oyunun en güçlü havan toplarından birini çağırabilmenin yanında T 34-85 ve Guard Rifle gibi güçlü ünitelere erişim kazanabilirsiniz. Mark Vehicle ile düşman araçlarına büyük zararlar verebilirsiniz. Dengeli bir ordu için gayet iyi bir komutan olduğunu söyleyebilirim. 


Son kez eklemek istediğim şey ise komutanlarınızı tek bir konu üzerine yoğunlaşarak seçmemenizdir. Karşısı nasıl bir tavır takınacağını kestirerek piyade ağırlıklı, tank ağırlıklı veya karşıyı yıpratmaya dayalı komutanlar seçebilirsiniz.
Benim bu ara en hoşuma giden Soviet Shock Army. 120lik mortar+PPSH+shock troops+152mmlik top+ dairesel bir alana ıl-2 hava desteği. Statik düşman oyunculara karşı eşsiz bence başlangıçta zis oyun sonunda su-85 basmalısınız tabi.