Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Esc Restart dışında bir taktiği var mı bu durumun?

Görsel
(13-02-2021, 17:44)Gurt : [ -> ]Esc Restart dışında bir taktiği var mı bu durumun?

Görsel

Eğer oyun başında böyle bir durumlar karşılaşırsam bende aynı taktiği uyguluyorum :D
Oyuna steamde sahip olan ile epic'de sahip olan multi oynayabiliyo mu?
(15-02-2021, 19:23)Justicar : [ -> ]Oyuna steamde sahip olan ile epic'de sahip olan multi oynayabiliyo mu?

Teoride oynayabiliyor biz eskiden denemiştik sorunlar çıkmıştı sonra o sorunları çözdüklerini söylediler ne kadar doğru bilmiyorum.
(13-02-2021, 17:44)Gurt : [ -> ]Esc Restart dışında bir taktiği var mı bu durumun?

Görsel

:D :D :D
Arkadaşlar yapay zeka ne durumda, şu ucuz olan paketten alıp denemek istiyorum, 10 yıl önce falan sahtesini alıp sevmiştim ama üzerinden epey zaman geçti, beklentilerimi karşılar mı? Teşekkürler.
(07-09-2021, 09:39)MarcussCrassuss : [ -> ]Arkadaşlar yapay zeka ne durumda, şu ucuz olan paketten alıp denemek istiyorum, 10 yıl önce falan sahtesini alıp sevmiştim ama üzerinden epey zaman geçti, beklentilerimi karşılar mı? Teşekkürler.
 Antology paketi cikmisti sanırım en son ek paketler dahil sekilde uyguna geliyordu. Oyun sizin oynadiginiz donemden sonra cok gelisti ek paketler ek içerikler derken bambaska oyun oldu diyebiliriz. Yapay zeka iyi tabi de bi yere kadar onu da zorluk seviyesini arttirarak giderebilirsiniz gerci yapay zeka iyilesmiyor fakat bazi avantajlar kazaniyor ve oyunu daha mucadeleci hale getiriyor
(07-09-2021, 11:50)SoulForged : [ -> ]
(07-09-2021, 09:39)MarcussCrassuss : [ -> ]Arkadaşlar yapay zeka ne durumda, şu ucuz olan paketten alıp denemek istiyorum, 10 yıl önce falan sahtesini alıp sevmiştim ama üzerinden epey zaman geçti, beklentilerimi karşılar mı? Teşekkürler.
 Antology paketi cikmisti sanırım en son ek paketler dahil sekilde uyguna geliyordu. Oyun sizin oynadiginiz donemden sonra cok gelisti ek paketler ek içerikler derken bambaska oyun oldu diyebiliriz. Yapay zeka iyi tabi de bi yere kadar onu da zorluk seviyesini arttirarak giderebilirsiniz gerci yapay zeka iyilesmiyor fakat bazi avantajlar kazaniyor ve oyunu daha mucadeleci hale getiriyor
Teşekkürler, aldım ve çok sevdim oyunu, kesinlikle farklı bir tat oldu.
Arkadaşlar yeni başladım oyuna temel olarak birçok şeyi öğrendim ama bu biriken goldları nereye harcamamız gerekiyor? Mesela alanımızı genişletmek mantıklımı gold ile nereye kullanılıyor bu goldlar kısacası.
(31-05-2022, 11:55)JonnyLesh : [ -> ]Arkadaşlar yeni başladım oyuna temel olarak birçok şeyi öğrendim ama bu biriken goldları nereye harcamamız gerekiyor? Mesela alanımızı genişletmek mantıklımı gold ile nereye kullanılıyor bu goldlar kısacası.

Altın ile her tur ordu ve binaların bakım masraflarını ödüyorsun. Şehirde üretebildiğin asker yada binaları anında satın alabilirsin yada yakınlardaki city-state askerlerini kiralayabilirsin. Ticaret yaparken istediğin bir teklifin kabul edilmesini sağlayabilirsin. Great Person satın alabilirsin kısacası altın aynı zamanda zaten elde edebildiğin şeylere daha hızlı ulaşmanı sağlıyor.

Oyunun ilerleyen dönemlerinde gelir gider dengesini sürekli artıda tutamayabilirsin, başlarda 1 gold olan tek bir askerin bakım masrafı oyun sonlarına doğru 15 golda kadar çıkıyor. Çok önemli bir stratejik kaynağa ulaşman gerekmiyorsa alanı genişletmek için de harcamamak gerekir.
Osmanlı ile hangi zaferi zorlamak daha mantıklı?
Çeşitli askeri bonuslarından ötürü en iyi zafer yolu Domination olacaktır.
Screenshot_9.png
Preserve aşığıyım tek sıkıntı yeterince faith üretememekti.
Erkenden settler spamlamak mı daha iyi yoksa yavaş yavaş başkenti geliştirip settler çıkartmak mı?
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15