Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Civilization VI - Kısa Sorular ve Kısa Cevaplar
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
yok bahsettiğim üretim sekmesinin en altındaki zımbırtılar. Birde elektrik ihtiyacı belli binalar ile mi ortaya çıkıyor yoksa çağ ile mi alakası var?
(13-12-2019, 15:50)Semavi7 : [ -> ] yok bahsettiğim üretim sekmesinin en altındaki zımbırtılar. Birde elektrik ihtiyacı belli binalar ile mi ortaya çıkıyor yoksa çağ ile mi alakası var?
Aynı şeyden bahsediyoruz üretim sekmesinin en altındaki zımbırtılar şehir projeleri diye adlandırılıyor. İnşa ettiğin districtler veya katıldığın yarışmalar sayesinde bu projelere erişebiliyorsun.
Mesela Entertainment Complex inşa ettiğin şehirde üretim sekmesinin en altında Bread and Circuses projesi ortaya çıkıyor bu projeyi tamamladığında çevredeki şehirlere loyalty baskısı artıyor ve amenity bonus kazanıyorsun. Bahsettiğin proje ya co2 salınımını azaltmak için katıldığın bir yarışmadan yada inşa ettiğin Industrial Zone districtine ait projeler.

Elektrik ihtiyacı diye birşey yok aslında elektrik teknolojisini araştırdıktan sonra bazı binalar elektrik enerjisi tüketerek daha fazla üretim, yiyecek, bilim puanı vs. sağlayabiliyor. Bu binaları aşağıda sıraladım.

Factory
Research Lab
Broadcast Center
Stock Exchange
Food Market
Shopping Mall
Airport
Stadium
Aquatics Center
teşekkürler uyarı veriyor o yüzden ihtiyaç gibi algıladım. Birde askeri birimlerinde gideri var galiba karşılanmadığı zaman eksi veriyor birimlere.
(13-12-2019, 16:54)Semavi7 : [ -> ] teşekkürler uyarı veriyor o yüzden ihtiyaç gibi algıladım. Birde askeri birimlerinde gideri var galiba karşılanmadığı zaman eksi veriyor birimlere.
 

Elektriginiz yoksa o binanın verdigi bonus ozellikten yararlanamazsınız Ama altınınız eksiye duserse giderler karsılanmadıgından birimlerinizi kaybederseniz
Ben dün akşam bu elektrik dağıtım mevzusuna baktım. Eğer bir şehrin elektiriği yok ise ve yakın şehirde fazla ise oradan alıyor. Yani bir nükleer santral uygun konuma konulursa bütün kıtaya enerji sağlayabiliyor.
Sol alttaki mini harita neden böyle?

20200105192100_1.jpg
(05-01-2020, 19:22)Gurt : [ -> ]Sol alttaki mini harita neden böyle?

CQUI modundan dolayı.
herhangi bir mod indirmedim. Oyun seçeneği mi bahsettiğin?

Not:Sanırım harita modundaki pipodan bahsediyorsun teşekkürler.
Mod yoksa girmeyeli Civ6'nın grafikleri bir hayli değişmiş. Bende ormanlar böyle görünmüyordu.
Yok hayır mod kullanmıyorum. Şuan mesela rise and fallda koreyle oynuyorum. Harita ve mekanikler çok fazla memnun etti beni. Özellikle şehrin kaç tur sonra nereye genişleyeceğini görmek bile güzel. Ama bunlar güncellemeyle mi dlcyle mi geldi bilmiyorum. Çünkü uzun zamandır oynamıyordum.
Vanilla sürümde yapılan bazı modlar çok beğenildiği için oyuna sonradan eklendi ama sende bazı modlar yüklü olmalı oyun normalde böyle gözükmüyor ana menüden Additional Contents-Mods sekmesinden kontrol edebilirsin.
Zamanında haritayı civ5 gibi gösteren modu indirmişim dün farkettim.
Birkaç büyük mod indirdim bunları birbiriyle alakası yok ancak mesela oyundayken birini kullanmak istemediğimde sadece istediğim modu aktif edebiliyor muyum? Eğer yapabiliyorsam nasıl yapabilirim?
Ana menüden dediğim yerden açıp kapatabiliyorsun ama oyuna girdikten sonra değiştiremiyorsun diye biliyorum bazı modların kendi menüsü var oradan açıp kapatabilirsin belki.
Oyunda kültürle, dinle ve bilimle zafer kazandım ancak domination ile kazanamıyorum. Uzun süre oynamadığımdan dolayı da biraz yabancılık çekiyorum. Öğrenmek için önerebileceğiniz harita ve ayarlar var mıdır?
(05-01-2020, 19:47)Ayro : [ -> ]
(05-01-2020, 19:22)Gurt : [ -> ]Sol alttaki mini harita neden böyle?

CQUI modundan dolayı.

Sorunum hala devam ediyor cquide ki ayarlarla da oynadım fayda etmedi sadece gathering stormda oluyor nedense.
(07-01-2020, 21:32)Gurt : [ -> ]
(05-01-2020, 19:47)Ayro : [ -> ]
(05-01-2020, 19:22)Gurt : [ -> ]Sol alttaki mini harita neden böyle?

CQUI modundan dolayı.

Sorunum hala devam ediyor cquide ki ayarlarla da oynadım fayda etmedi sadece gathering stormda oluyor nedense.

Ayarlar ile pek alakası yok, modu komple kaldırmak gerekiyor diye biliyorum.
(07-01-2020, 20:45)Gurt : [ -> ]Oyunda kültürle, dinle ve bilimle zafer kazandım ancak domination ile kazanamıyorum. Uzun süre oynamadığımdan dolayı da biraz yabancılık çekiyorum. Öğrenmek için önerebileceğiniz harita ve ayarlar var mıdır?

Sanırım domination zaferi için en uygun harita pangea önerebileceğim bir ayar yok ama az sayıda civ ile oynarsan daha kolay zafer elde edersin sana karşı birleşebilecek medeniyet sayısı azalır.
Civ6'da önerdiğiniz modlar var mı? Büyük oyunu değiştiren veya küçük çaplı modlar olabilir hiç farketmez pek bilgim yok.
(09-01-2020, 18:59)Gurt : [ -> ]Civ6'da önerdiğiniz modlar var mı? Büyük oyunu değiştiren veya küçük çaplı modlar olabilir hiç farketmez pek bilgim yok.
Bu mod ile yanlışlıkla yaptığın bölgeleri silebiliyorsun. Açıkçası spde benim oldukça işime yarayan bir mod.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15