Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Civilization VI - Multiplayer Sohbet
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
PQb2v6.png
Civilization VI multiplayer organizasyonlarıyla ilgili genel sohbet burada yapılır. 

Bu konu altında açmayı planladığınız yeni multiplayerlar için nabız yoklayabilirsiniz, 
çeşitli kural tartışmaları yapılabilir veya çeşitli önerilerinizi paylaşabilirsiniz.
ayın 25 inde cumartesi yani multi girelimmi akşam üzeri ?
multiplayer nasıl oynucaz bilmiyorum ama eğer yardım ederseniz ben varım
Bu arada bence Civ6 yeterince ilgi görmüyor forumda isterseniz Paradox firiması dışında biraz daha çeşitlilik olması için bir iki kişi gelse bile bence bir multi etkinliği açmalıyız.Ben şehir dışındayım en erken haftasonuna kadar bir oyun açabilirim.Steam Nickim:Cercei Lannister
(27-06-2017, 00:59)Onur34 : [ -> ]Bu arada bence Civ6 yeterince ilgi görmüyor forumda isterseniz Paradox firiması dışında biraz daha çeşitlilik olması için bir iki kişi gelse bile bence bir multi etkinliği açmalıyız.Ben şehir dışındayım en erken haftasonuna kadar bir oyun açabilirim.Steam Nickim:Cercei Lannister

Aslında sorun şurada başlıyor. Civ VI türkiye için pahalı denecek bir fiyata sahip çok fazla almış kişi yok. Civ 5 mp sinde de dlc leri olan host bulunamadığından katılım yüksek olmadı. Yani olay paradox oyunlarının üstüne düşmekle alakalı değil yani.
(27-06-2017, 09:53)İlber Ortaylı : [ -> ]
(27-06-2017, 00:59)Onur34 : [ -> ]Bu arada bence Civ6 yeterince ilgi görmüyor forumda isterseniz Paradox firiması dışında biraz daha çeşitlilik olması için bir iki kişi gelse bile bence bir multi etkinliği açmalıyız.Ben şehir dışındayım en erken haftasonuna kadar bir oyun açabilirim.Steam Nickim:Cercei Lannister

Aslında sorun şurada başlıyor. Civ VI türkiye için pahalı denecek bir fiyata sahip çok fazla almış kişi yok. Civ 5
mp sinde de dlc leri olan host bulunamadığından katılım yüksek olmadı. Yani olay paradox oyunlarının üstüne
düşmekle alakalı değil yani.
Tamam  haklısınız.Sonuçta Civ6 diğer paradox oyunlarına göre oldukça pahalı ama benim demek istediğim tam olarak bu değil.Örnek olsun diye veriyorum ,Eu4'ün sadece mp si aktif değil.İnsanlar oyunları orjinal ve ya korsan olsada oyunu öğrenmek için sorular soruyor,Konular açıyor.Civ6 da o da yok.Mesela kimse kısa sorurulara "Nasıl nükleer bomba yapılır?" ve ya "Hızlı yönden dini zafer kazanmak" gibi şeyler sormuyor ve ya konu açmıyor.Kısacası benim sorunum Civ6'nın ne kadar satıp satmaması değil.Bu forumda oynanmaması.Ölü bir konu olarak kalması.Benimde istediğim sadece şu sıralar durgun olan bu bölümü bir mp ile biraz canlandırmaktı.
Civ6'yı bir kere oynadıktan sonra sorulacak soru kalmıyor çünkü, paradox oyunlarını ise yıllarca oynadıktan sonra bile bilmediğin yeni şeyler bulabilirsin.
(27-06-2017, 00:59)Onur34 : [ -> ]Steam Nickim:Cercei Lannister

:thinking:
(27-06-2017, 13:45)Onur34 : [ -> ]

Aslında sorun şurada başlıyor. Civ VI türkiye için pahalı denecek bir fiyata sahip çok fazla almış kişi yok. Civ 5
mp sinde de dlc leri olan host bulunamadığından katılım yüksek olmadı. Yani olay paradox oyunlarının üstüne
Tamam  haklısınız.Sonuçta Civ6 diğer paradox oyunlarına göre oldukça pahalı ama benim demek istediğim tam olarak bu değil.Örnek olsun diye veriyorum ,Eu4'ün sadece mp si aktif değil.İnsanlar oyunları orjinal ve ya korsan olsada oyunu öğrenmek için sorular soruyor,Konular açıyor.Civ6 da o da yok.Mesela kimse kısa sorurulara "Nasıl nükleer bomba yapılır?" ve ya "Hızlı yönden dini zafer kazanmak" gibi şeyler sormuyor ve ya konu açmıyor.Kısacası benim sorunum Civ6'nın ne kadar satıp satmaması değil.Bu forumda oynanmaması.Ölü bir konu olarak kalması.Benimde istediğim sadece şu sıralar durgun olan bu bölümü bir mp ile biraz canlandırmaktı.

Yani demek istediğin konusun da bir yanlışın var demedim sadece bu oyunun mpsini yapmaya forumda yeterli oyuncu yok ''gibi'' gözüküyor demek için açıkladım. Bu konular farklı yollarla canlandırılabilir ve de bu nokta da bir şeyler yapması gereken kişi benim ve bir miktar yetersiz kaldım diyebilirim Civ 6 için. Ancak bu durumun değişmesi için elimden geleni yapacağım.
(27-06-2017, 21:18)İlber Ortaylı : [ -> ]

Yani demek istediğin konusun da bir yanlışın var demedim sadece bu oyunun mpsini yapmaya forumda yeterli oyuncu yok ''gibi'' gözüküyor demek için açıkladım. Bu konular farklı yollarla canlandırılabilir ve de bu nokta da bir şeyler yapması gereken kişi benim ve bir miktar yetersiz kaldım diyebilirim Civ 6 için. Ancak bu durumun değişmesi için elimden geleni yapacağım.
Çok teşekkürler.Sanırım biraz agrasif davranmış olabilirim.Af edersiniz.
(28-06-2017, 00:54)Onur34 : [ -> ]
(27-06-2017, 21:18)İlber Ortaylı : [ -> ]

Çok teşekkürler.Sanırım biraz agrasif davranmış olabilirim.Af edersiniz.
Yok agresiflik falan değil seninkisi gerçekleri dile getirmek oldu aslında.
Tamam bu sorunun kısman çözülmesi iyi oldu peki sayın Ortaylı,merakımı mazur görürseniz konuyu nasıl canlandıracağınızı merak etmekteyim.Benim fikrimi soracak olursanız 2 kişi gelse bile bir mp açmalıyız.Tabi bu sizin taktirinize kalmış.İyi geceler.
bende katılmak isterdim ama benimki korsan
Üyelerin oynadığı oyunların bölümlerinin aktifliğini düşünmesi, canlandırmanın yollarını araması güzel bir şey.

Strategyturk'te Civilization VI dahil ana bölüm sunduğumuz (6 alt bölümü olan) oyunlarda her zaman daha çok oyuncuya ulaşmaya çalışıyoruz, örneğin Civilization için bu amaçla kullandığımız bir Facebook sayfamız ve bir Steam grubumuz var, istiyoruz ki oyuncular direkt olarak forumu bulamasalar bile bu mecralardaki sayfalarımıza gelerek bizim oyunla ilgili haberlerimize, etkinliklerle ilgili duyurularımıza ulaşsınlar ve aramıza katılsınlar.

Facebook: https://www.facebook.com/civturkiye/
Steam: http://steamcommunity.com/groups/civ-turkiye/

Ancak Civilization oyunlarında ne yazık ki aktif ve katılımcı bir üye kitlesi edinmekte zorlanıyoruz, edindiğimiz üyeler genellikle oyunla ilgili bir sorunlarını dile getirip bu sorunu çözme odaklı konular açıyorlar ve sorunu çözdükten sonra foruma bir daha girmiyorlar, düşünüldüğünde oyununun çökme problemi için gelip konu açan üyeler sorunu çözdükten sonra gelip paylaşımlarda bulunsalardı Civilization bölümleri çok daha farklı görünebilirdi, ancak böyle bir durum ne yazık ki yaşanmıyor.

Aktif üye katılımı olmayan bölümlerde bölümün canlılığı haberler üzerinden ilerliyor, burada da Civilization adına sorun şu ki en son yaklaşık 2 ay önce Deluxe Edition alanlara 2 DLC'nin bedava geleceğini açıkladılar ancak 2 ay geçmesine rağmen bu DLC'leri duyurmadılar veya bilgi vermediler. Oyuna 3 aydır gelen bir yenilik yok, yama yok, dolayısıyla haber de yok.
Arkadaşlar kuzenimle beraber oynuyoruz bize katılmak isteyen varsa buradan yazın birlikte oynayalım
Civilization VI'da tam multiplayerlık senaryolar olduğunu farkettim, mesela Jadwiga's Legacy senaryosunda 3 Leh uygarlıkla etraftaki barbarları defetmeye çalışıyorsunuz, mpsi denenebilir 3 kişiyle.
akradaşlar 6 kişi civ 6 oynuyoruz katılmak isteyen mesaj atabilir
hemen her sey standart oyunda bilginize.
bu gün saat 19:30 gibi toplanmış oluruz .
mesajlarınıza da 19:15 de bakabilirm
Pazartesi(bugun) musatim ,musait olan arkadaslarla civ atabiliriz, 19.00 gibi.
Cuma günleri için etkinlik kursak kimler gelir?

Bu cuma gelmeye çalışırım.
Sayfalar: 1 2