Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: MTW 1
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Hala medieval 1 i oynayanlar varmı ve bu oyunla ilgili en sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyler nelerdir?

Benim en sinir olduğum şey denizden asker götürme işiydi hiç beceremezdim
Yakın zamanlarda 'nin oynadığını görüyordum. Medieval - Ekran Görüntüleri konusundan forumda paylaşılan görüntülere bakabilirsin.
Denizden asker götürmek için şu şartların yerine getirilmiş olması lazım:
- Deniz harekâtını başlatacağın eyaletin denize kıyısı olmalı ve liman bulunmalı,
- Başlangıç eyalet ile hedef eyalet arasındaki tüm sınır denizlerde donamana ait en az bir gemi olmalı,
- Bu denizlerde düşman donanmasına ait gemiler bulunmamalı.

Yukarıdaki 3 koşul sağlanıyorsa başlangıç eyaletindeki orduları hedef eyalet(ler)e sürükleyip bırakarak denizden karaya çıkarma harekâtı yapabilirsin.
(17-04-2017, 18:42)uçan erişte : [ -> ]Denizden asker götürmek için şu şartların yerine getirilmiş olması lazım:
- Deniz harekâtını başlatacağın eyaletin denize kıyısı olmalı ve liman bulunmalı,
- Başlangıç eyalet ile hedef eyalet arasındaki tüm sınır denizlerde donamana ait en az bir gemi olmalı,
- Bu denizlerde düşman donanmasına ait gemiler bulunmamalı.

Yukarıdaki 3 koşul sağlanıyorsa başlangıç eyaletindeki orduları hedef eyalet(ler)e sürükleyip bırakarak denizden karaya çıkarma harekâtı yapabilirsin.

işte bu beni uyuz ediyordu