Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Napoleon Total War - Fransa
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Merhaba arkadaşlar. Tutorial bölümünü başarıyla tamamladıktan sonra Europe/Avrupa Seferi açılmıştır. Artık Napolyon ile ordularınızı gemilerinizi üretebilir, size karşı kurulmuş olan koalisyonu bozmayı deneyebilir, elinizden gelen en iyi şekilde koalisyonu bozguna uğratmayı deneyebilirsiniz. aj2au9p2ft8s6agzg.jpg

Tutorial kısmını geçtiğiniz için artık bir çok şeyi biliyorsunuz. Dolayısıyla artık pek yardım almanızı gerektirecek bir durum yok. Sizlere kısaca Fransa ile ilgili bilgiler sunacağım.


Başkentimiz bildiğiniz gibi Paris. Ve İmparator olarak Mutlak Monarşi ile devleti yönetiyoruz. İstediğimiz Bakanı kovabilir, yerine istediğimizi getirebiliriz. Yalnız kovmadan önce dikkat edin elinizdeki adaylar kovacağınız kişiden nitekli mi değil mi diye. Bazen de bir bakan olduğu bakanlıkta kötü iken diğer bir bakanlıkta iyi olabiliyor. Bunları fare imleci ile tutup üzerine getirerek değiştirip bakabilirsiniz. Bakan ayarlama mevzusu gerçekten çok önemlidir.

y8rqy2iwjh5i8auzg.jpg


Diplomatik olarak ufak devletler dışında neredeyse hiç kimse bize iyi gözle bakmıyor. 
Koyu kırmızılar tamamiyle düşman gözüyle bakanlar,
Açık kırmızılar kısmen düşman gözüyle bakanlar,
Gri olanlar nötr olanlar,
Açık yeşil olanlar biraz iyimse olanlar,
Koyu yeşil ise bizi dost görenlerdir. Beyaz olan yerler ise bizim topraklarımızdır.

Diplomasi ekranında bir ülke ile dostluk, ticari anlaşma, hediye alıp verme, teknoloji alım satımı, himaye altına alma, bir ülkenin başka bir ülke ile yapılan ticaret anlaşmasını fesh ettirme gibi seçenekler mevcut. ( Trade Ambargo diye geçiyor olması lazım. )


nazxozf9q3g5ujmzg.jpgOyunun bize verdiği ilk Görev ise Viyana'yı alma görevi. Bu tabi diğer  seferler gibi kolay ve kısa süreli olmayacaktır. Mümkün mertebe Napolyonu savaşlarda kullanın. Orduya verdiği aşırı moral sayesinde az askerle çok büyük savaşlar kazanabilirsiniz. Sürekli olarak ordunuzu takviyeleyin. 


67d2fo21rbwtsu0zg.jpgSon olarak oyunda Empire Total War'daki gibi Ticaret sekmesi mevcut. Hangi malın piyasa değeri ne kadar onu görüyorsunuz. Ticaret limanlarınızdan Trade Ship çıkararak bu noktalara gönderin ve gelir elde edin. Tabi bu gemilerinizi savaş gemileriyle de desteklemeyi unutmayın. Yoksa o kadar uğraşınız boşa gider. Tabi benzer şekilde siz de düşmanın ticaret gemilerini yok ederek ticaret noktalarını elinizde tutabilir, gelirinizi katlayabilirsiniz. 

7404nk19na8986szg.jpg
Herhangi bir sorunuz olursa buradan sorabilirsiniz. Kısaca bilgilendirme yaptım. Okuduğunuz için teşekkürler.
Kırık resimler güncellendi.