Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Bitcoin
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2
Bitcoin, Ocak 2009'da Satoshi Nakamoto 'nickli' bir programcı tarafından oluşturulan dijital para birimi.
Bitcoin ile ilgili paylaşımlar ve sohbet bu konu altından yapılabilir.
Geçenlerde Bitcoin ile ilgili bir ton yazı okudum, bayağı devrimsel bir olay gibi gözüküyor ekonomideki birçok sorunu ve açığı çözmesi açısından. İlgi çekici kısımlarından biri ise Bitcoin'in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto'nun kimliği, kendisinin Nakamoto olduğunu iddia edip sonradan o olmadığı açığa çıkan çok kişi var ve sanırım Bitcoin için çalışanlar da bu adamın gerçek kimliğini bilmiyor.
Bunun birde virusu var aman bulasmasin bilgisayariniza islemciyi calistirip bitcoin urettiriyor:D
Bu bitcoin nedir?
Merkez bankası olmayan, dijital bir para birimi.

Burada bir hayli uzun bir yazı mevcut: http://www.hurriyet.com.tr/bitcoin-nedir...l-40402889
Baya araştırma yapmıştım zamanında Altcoinler hakkındada araştırmıştım 1-2 sene önce olsaydı para efsane kar yapmıştık şimdiye etherum ile monero'danda yapacak birşey yok tabi...
(Monero fiyatı artacak dedim 10'a katlandı Ethereum ucuzlayacak dediler ben artacak dedim şuan en değerli 5 coin arasında)
1-2 sene önce de bilgim vardı ve o zaman da "1-2 sene önce bilseydik şimdi zengindik" diyenler vardı, çok dalgalı bir kur anında zengin yapmaz yani söyleyeyim.
(30-05-2017, 18:21)Xepluper : [ -> ]1-2 sene önce de bilgim vardı ve o zaman da "1-2 sene önce bilseydik şimdi zengindik" diyenler vardı, çok dalgalı bir kur anında zengin yapmaz yani söyleyeyim.

Anında yapmayacak elbette ama her zaman belli şeyler vardı.O zaman elinde bitcoin tutsanda şuan gene çok büyük kar yapabilirdin ki bitcoin fiyatları çok daha artıyor.En basiti bundan 1 seneye yakın bir süre içerisinde birkaç olay yüzünden bitcoin fiyatları aşırı düşmüştü o zamandan şimdiye fiyatın artacağı belliydi ve 4'kat arttı şuan

Yada Bitcoin miner'ları olan varsa her zaman kardı bu iş şuanda kar sadece neye nasıl yapacağını bilmek gerek.Örneğin Scrypt algoritması için miner alıp şuan çok kötü durumda olan Litecoin kazmanın bir manası yok...
Mining ile ilgili detaylı bilgisi olan var mı ?
(30-05-2017, 19:00)Xepluper : [ -> ]Mining ile ilgili detaylı bilgisi olan var mı ?

Ne istediğine bağlı işlemci yada ekran kartı ile alakalı mining mi ? Yoksa özel aletlerin yapıldığı üst düzey mining mi ?

Basitçe ne olduğunu merak ediyorsan bilgisayarda sürekli işlemler yapılıp değerli sayılar (coin) dediğimiz hesaplara ulaşılmaya çalışıyor her seferinde.Mining denilme sebebide maden kazmak gibi olması o madene gelene akdar herşey boş toprak ama onu ele aldığında bolca ödül alıyorsun.
(30-05-2017, 19:08)TR Ace : [ -> ]
(30-05-2017, 19:00)Xepluper : [ -> ]Mining ile ilgili detaylı bilgisi olan var mı ?

Ne istediğine bağlı işlemci yada ekran kartı ile alakalı mining mi ? Yoksa özel aletlerin yapıldığı üst düzey mining mi ?

Basitçe ne olduğunu merak ediyorsan bilgisayarda sürekli işlemler yapılıp değerli sayılar (coin) dediğimiz hesaplara ulaşılmaya çalışıyor her seferinde.Mining denilme sebebide maden kazmak gibi olması o madene gelene akdar herşey boş toprak ama onu ele aldığında bolca ödül alıyorsun.

Coin hesaplamak için nasıl işlemler uygulanıyor, kuralları neler ?
Görsel

1 bitcoin'in değeri 10 bin doları görmüş.
Hackerlar NiceHash isimli bir siteden 70 milyon dolar değerinde bitcoin çalmış: http://time.com/money/5053744/hackers-st...ow_twitter

Yeni dönem banka soygunu.
Yakında sıradan para birimlerinin bir değeri kalmaz. Devir teknoloji/uzay devri ve Bitcoin her geçen gün yükselişte. Bir de rakip çıkıyor..
Hızlı yükselen bitcoin hızlı düşüyor.
(23-12-2017, 01:31)Duman : [ -> ]Hızlı yükselen bitcoin hızlı düşüyor.

Mynet de böyle söylüyor :P Bıktım artık browseri açtığımda sağ altta gelen "bitcoin çakıldı!" haberlerinden. Gündemi o kadar meşgul etti ki düşmesi bile olay oluyor.
DTR8__DX4AASqar.jpg
Google Temmuz 2018 itibariyle Adsense programından tüm kripto para reklamlarını yasaklıyor: https://www.cnbc.com/2018/03/13/google-b...o-ads.html
Sayfalar: 1 2