Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: [Forum Oyunu] Amerikan İç Savaşı Roleplay
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4 5
3qNbnO.png

1860 yılında Amerika'da ekonomik sistemler ikiye ayrılmıştı. Güney eyaletleri tarım üzerine kurulu eyaletlerdi ve de tütün, pamuk ve de şeker kamışı üretimi yüksek gelirler sağlıyordu. Bunların üretiminde ise köleler kullanılmaktaydı. Kuzey eyaletlerinde ise ekonomi sanayileşme ve de fabrikalar üzerine kuruluydu. Ve burada ki serbest çalışma alanlarını desteklemek için köleliğin kalkması gerekiyordu. 1860 yılında ki seçimler de aday Abraham Lincoln köleliği kaldıracağını vaat etmişti. Seçimler sırasında güney eyaletlerin de sandıklardan neredeyse oyu bile çıkmayan Abraham Lincoln'ün seçimi kazanmasından sonra hem kendilerine haksızlık yapıldığını düşünen hem de köleliğin kendi eyaletlerinde de kaldırılmasından korkan güney eyaletleri Jeffirson Davis önderliğinde bağımsızlıklarını ilan edip Amerika Konfederasyonunu kurdular. Savaş bu olaydan bir süre sonra Fort Sumter muharebesi ile başladı.

Taraflar:
Amerika Birliği
Amerika Konfederasyonu

Komutanlar:
Alexander Hays (19 20 21 22 23 24)
Ambrose Burnside (16 17 18)
George B. McClellan (5 6 7 8 9 10)
Henry Halleck (1 11)

Thomas Jackson (25 28 29 30)
Robert E. Lee (33 34 35 36)
George Pickett (31 32 37)

Subaylar
John William
Terry Allen
Jameson Lopez
Ordular
1.6 Milyon Amerika Birliği askeri vs 1.4 Milyon Amerika Konfederasyonu askeri

Notlar
Her komutan kendi bölgesine ait olayları görür ve bunlara göre şıklar alır.
Savaşın mekanik kısmı ikinci plandadır.
Savaştaki bir çok bilgiye oyun sırasında ki seçimlerle ulaşılacaktır.
Oyun taraflar bir barış anlaşmasında anlaşınca ve yahutta taraflardan birisi karşı tarafı barışa zorlayınca sonuçlanır.
Bazı turlar da bulunan özel şahısları seçmemeniz takdirinde onların hamlelerini ben kendim belirleyeceğim.
Katılıyorum,tercihimi sonraya bırakacağım.
Robert E. Lee Olarak Katılıyorum.
Bende katılıyorum aynı tarafta olmayı teklif ediyorum :))
(12-06-2017, 03:37)Feldmarschal : [ -> ]Bende katılıyorum aynı tarafta olmayı teklif ediyorum :))

Hangi tarafa katılalım azizim, benim oyum Konfederasyondan ama xd.
Kabul edilmiştir azizim kimi seçmek istiyorsanız önden buyurun lütfen :D
(12-06-2017, 03:42)Feldmarschal : [ -> ]Kabul edilmiştir azizim kimi seçmek istiyorsanız önden buyurun lütfen :D

Ben daha sakin oturup, George Pickett'i seceyim o zaman :=)
Thomas Jackson alıyorum o zaman daha agresif bir oyun oynayım :))
(12-06-2017, 03:42)Feldmarschal : [ -> ]Thomas Jackson alıyorum o zaman daha agresif bir oyun oynayım :))

Yakışır generalime  :joy:
Teşekkür ederim generalim çiftçinin yanındayız her zaman zaten petrolüde bulunca bu kuzeyliler bize minnettar kalıcak :))
(12-06-2017, 03:48)Feldmarschal : [ -> ]Teşekkür ederim generalim çiftçinin yanındayız her zaman zaten petrolüde bulunca bu kuzeyliler bize minnettar kalıcak :))

O zaman Kuzeylilere karşı steamdan plan yapma saatleri başlasın ne diyeyim  :rofl:
(12-06-2017, 03:51)PashaZade : [ -> ]
(12-06-2017, 03:48)Feldmarschal : [ -> ]Teşekkür ederim generalim çiftçinin yanındayız her zaman zaten petrolüde bulunca bu kuzeyliler bize minnettar kalıcak :))

O zaman Kuzeylilere karşı steamdan plan yapma saatleri başlasın ne diyeyim  :rofl:
Son gaz devam diyorum bende :rofl:
Alexander Hays talibim
Henry Halleck

Bağımsızlığımı mı ilan etsem ya da siz 5. günün şafağında gözünüzü batıya çevirin.  :smirk:
Oyun ne zaman başlıyacak? Lys'den sonra ise katılabilirim.
Ak Onaz :D
(12-06-2017, 17:11)chatlaks14 : [ -> ]Oyun ne zaman başlıyacak? Lys'den sonra ise katılabilirim.
Aslında oyuncu sayısı doldduğu gibi başlatmayı düşünüyorum. İstersen sana ileride gelirsen bir kımutan değil de savaşın içinden bir subay hazırlayabilirim.
(12-06-2017, 17:54)İlber Ortaylı : [ -> ]
(12-06-2017, 17:11)chatlaks14 : [ -> ]Oyun ne zaman başlıyacak? Lys'den sonra ise katılabilirim.
Aslında oyuncu sayısı doldduğu gibi başlatmayı düşünüyorum. İstersen sana ileride gelirsen bir kımutan değil de savaşın içinden bir subay hazırlayabilirim.

Tamam subayda iyidir.
Ben de katiliyorum ve yaz beni bizim Georgen yanina
Stonewall Jackson Amerika Konfederasyonu !
Sayfalar: 1 2 3 4 5