Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Victoria 2 - Multiplayer : Temmuz 2017
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3
  Önsöz :
  • 22.07.2017 tarihinde başlayacağız.
  • Katılmanız için :
  • Hamachi kurup ağlardan birine katılın.
  • Great Power seçeceklerin 250 saatlik oyun deneyimi olması şarttır.
  • Steamden beni ekleyin "Wayfear"
  • Kuralları okuyun .
  • Ülke seçin .
  • Başlangıç yılı : 1836 
  • Oyun sürümü : HoD 3.04 (WNVU) 
aL993Q.jpg

İlhak Kuralları : 
  • Çin'den Medenileşene kadar kendisinden ve kuklalarından Taiwan , Hong Kong ve Port Arthur hariç Toprak alınamaz , Mançurya'dan toprak alma eventi istisnadır.
  • Japonya Medenileşene kadar kendisinden Toprak alınamaz, Sakhalin ve doğusundaki adalar istisnadır.
Warscore Kuralları :
  • Hedefi eklediğiniz devlete karşı , hedef 50 skor altıysa kabul ettirmek için  2 katı warskor , 50 skor üstüyse 100 warskor yapmanız gereklidir .
  • 1880'dan sonra açılan savaşlarda Oyuncu savaş liderine karşı 100 warscore yaparsanız 150 skora kadar kabul ettirebilirsiniz .
Infamy Kuralları :
  • Infamy sınırı 30 dur geçildikten sonra infamy alacak faaliyetde bulunulamaz. 
  • 25 infamy'i geçince İsteyen devletler size müttefiklerini çağırmamak şartıyla savaş açabilir. Süpergüç olan devletlerle müttefik kalamazsınız.
  • 30 infamy'i geçince İsteyen devletler size müttefiklerini çağırarak savaş açabilir. Etki alanınız dışındaki müttefiklikleri bozmak zorundasınız.
Savaş Kuralları :
  • Gerekli skora ulaştıktan sonra , Siz veya Oyuncu müttefikleriniz Savaş hedefi ekleyemeyecek ise savaşı 1 yıl içinde bitirmek zorundasınız, eğer 1 yıl içinde savaş hedefi eklenmezse savaş bitmek zorundadır .
  • Gerekli skora ulaştıktan sonra , Yeni ekleyeceğiniz savaş hedefi varsa ; Hedef , Siz ve oyuncu müttefiklerinizin Bulunan savaş hedefleriyle %100 skoru geçemez.
  • Gerekli skora ulaştıktan sonra , Eğer düşmanlarınızın herhangi biri  100 savaş yorgunluğuna ulaşırsa savaşı 1 yıl içinde bitirmeniz gerekir. Eğer 100 savaş yorgunluğu olan düşmanınız savaş lideriyse yinede bitirmeniz gerek.
  • Eğer 2 taraftan biri skor konusunda yenilmiş sayılması gerekirken , düşmanının %50 si kadar tugay veya gemiye sahip olması durumunda savaş devam ettirilebilir . %100 skor istisnadır .
Yasak Devletler :
  • Çin ve Kuklaları
  • Sikkim
Oyuncu Kuralları :
  • Küfür ve Hakaret yasaktır.
  • Oyuncu her gün konuyu kontrol etmedilir.
  • Oyunu keyfi durdurmak yasaktır.
  • İlk gün çok önemlidir ,ilk gün gelmeyenin ülkesi doldurulabilir.
  • Oyuna gelmeyen oyuncuya savaş açılamaz.
  • Her oyuncu gelmeyeceği zamanı sebebiyle belirtmek zorundadır.
  • Multiplayer bitiş zamanından sonra herkes devam etmek istiyorsa devam edilebilir.
  • Eğer bir oyuncu oyun sırasında düşerse 15 dakika beklenir.
  • Multiplayer zamanında eğer geleceğini belirten oyuncu yoksa 15 dakika beklenir .
  • Oyun başladıktan sonra gelen kişi için rehost atılır.
  • 2 Oyuncu savaştayken Savaşta olan bir oyuncu gelmezse veya düşerse Host oyunu tatil edebilir .
  • Host yoksa oynanan oyun MP'den sayılmaz. Host Wayfear'dır.
  • Ülke ağır hasar alana kadar değişilemez .
  • Savaşmadan toprak vermek yasaktır , göstermelik savaş değil gerçek savaş .
  • Ülkenize zarar verecek şekilde devlet serbest bırakmak yasaktır.
  • Hamachide Tünel sorunu olanlar oyuna alınmayacaktır.
  • Oyun sırasında hızı düşürenler ve durduranlar oyuna alınmayacaktır.
Süpergüç Kuralları :
  • 1850 yılına kadar GP müttefik sınırı 1 dir .1850 yılından sonra 2 dir. 1880'den sonra kalkar .
Okumadan geçmeyin :
  • Oyun içerisinde Sizlerin istemediği davranışları sergileyen,planlarınızı alt üst eden kısacası sizin istemediğiniz davranışları sergileyen ülkeye ilişkiyi azalt olumlu davranışları sergileyenler için ise İlişkileri arttırması tavsiye edilir.
  • Roleplay yapmak oyunun kalitesini arttırır.
  • Milliyetçi Core savaşlarını birebir yapmanız sportmence olur .
  • Savaş zamanı oyunun hızını 1 e indirmek talep edilebilir.
  • Savaş zamanı host yetkilerini tüm oyuncuların bilgisi ve kabulu dahilinde kullanır.
  • Oyuncular arası savaş patlak verirse Oyun 3-5 dakika arası durdurulabilir fakat savaş sırasında durdurulamaz.
  • Kaybeden ordulara geri çekilme toprak limiti yoktur.
Oyuncular / Ülke :
  • Wayfear / Fransa
  • Pashazade / Prusya (kaf)
  • numidark / Britanya
  • Satanistkesenkedi / Rusya
  • Razor / İtalya
Hamachi Ağları ve Oyun Saatleri:
  • v2t1
  • v2t2
  • v2t3
  • v2t4
Şifreleri : 123
  • Oyun saatleri: 14.00 - 16.00
  • Oyun tarihleri: 22-23-24-25-26...
İngiltere
Abd lütfen

(21-06-2017, 22:42)Neymemperor : [ -> ]Abd lütfen
inşallah güzel olur bu sefer avrupadan kaçıyorum
Katılım az olduğu için 1 hafta erteliyorum .
ve , engin bilgilerinizi bu mpde dökmek için bekleniyorsunuz.
Arife günü bu saatlerde evde olmam ondan sonra da bayram var zaten yoksa katılırdım
Bayramda bilgisayara erişimim olmayacak :/
Temmuza alalım bu multiyi
(25-06-2017, 01:46)TurkcuMelez : [ -> ]Temmuza alalım bu multiyi

Aynen mantıklı .
Ben gelemeyecegim galiba oyunum vkew oldu hiç bir şekilde wnvu yapamıyorum
(29-06-2017, 19:29)Neymemperor : [ -> ]Ben gelemeyecegim galiba oyunum vkew oldu hiç bir şekilde wnvu yapamıyorum

Düzelttim
rusya
PRUSYA
Yeni PC topladığım için Victoria 2 ve konuyla pek ilgilenemedim fakat şuan Victoria 2 oynayabilirim . Konuyu düzenledim katılımları bekliyorum .Eğer saatler konusunda sıkıntınız varsa özel mesajla ulaşabilirsiniz . Great Power seçmek istiyenler için önsöze yeni kural eklendi . Eğer 22'sinde katılım 6 kişiden az olursa 3 gün erteleyeceğim .
.

United States of America.
Britanya
Portekiz
Rusya.
Hollanda
bende adsl yok acaba telefonun internetinden gelsem ne kadar harcar
Sayfalar: 1 2 3