Strategyturk Forumları

Orjinalini görmek için tıklayınız: Kamehama'nın Gezginleri
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Ülke: Polenezya
Zorluk: Deity
Oyun Hızı: Standart
Harita tipi: Kıtasal/Standart

Polenezya ile bir koloni imparatorluğu kurmayı planlıyorum. Tabi ki bunu ilk deity deneyimimizde yapınca işimiz zor ama hadi hayırlısı.  Umuyoruz ki düşmanlarımıza karşı zafere ulaşacağız.

civpoly.jpg
(Not: Giriş kısmını da iyi çaldım 'e çaktırmayın :P.)
Nasıl bir başlangıç olmuş sizce ? İlla ki eksiklerim var siz de dile getirin düzeltmeye çalışayım.
Adalı oyun açaydın keşke.
nq mod mu oynuyorsun ? ulen ali kemal. bir işçi için medeniyete savaş açıyorsun he :d çaktırmayın bir 1 v1 multide benim koloniste de aynısını yaptı.. ama ben ai değilim uzun süre savaşı bitirmeyip toprakların çoğnu kolonileştirdim ..sonunda abi bir işçi içn bu yapılır mı dedirtip oyunu bitirmiştik :D

yani koloni imparatorluğu dediğine göre çevredeki adaları mı kolonileştireceksin? pacal pek koloni atmaz bekleyip göreceğiz..
Multiden önce bir işçi için bile savaş açabileceğini öğrenem iyi oldu :smiling: .Bu arada takip,gayet  güzel gidiyorsun.
(11-07-2017, 08:44)Lothebork : [ -> ]Adalı oyun açaydın keşke.

Harita tipi hariç her şey random girdim oyuna. Şansımıza böyle denk geldi
(11-07-2017, 10:38)jax61 : [ -> ]nq mod mu oynuyorsun ?  ulen ali kemal. bir işçi için medeniyete savaş açıyorsun he :d çaktırmayın bir 1 v1 multide benim koloniste de aynısını yaptı.. ama ben ai değilim uzun süre savaşı bitirmeyip toprakların çoğnu kolonileştirdim ..sonunda abi bir işçi içn bu yapılır mı dedirtip oyunu bitirmiştik :D

yani koloni imparatorluğu dediğine göre çevredeki adaları mı kolonileştireceksin? pacal pek koloni atmaz bekleyip göreceğiz..

Mod yok hasan abi. Bir de ne yapayım dibimde ki şehir devleti işçi bassın diye bekleyeyim mi deity de pacal ın tüm birimleri gitmişti uzakdaydı ben de işçisini alıp kaçtım. Mp de de durum ayrı sen de bilirsin eğer setleer yakalarsan affetmezsin bu basittir. Yalansa yalan de hasan abi. Bir de yapabilirsem ingiliz ai ı defalarca venedik oyunlarım da başka kıtalar dan yanıma gelmişti. Aynısını yapmak istiyorum yapamazsakta savaşla alırız :P Ama en yakın arazi çöl arazisi çıktığından daha fazla keşif yapmam gerekecek
(11-07-2017, 11:42)Onur34 : [ -> ]Multiden önce bir işçi için bile savaş açabileceğini öğrenem iyi oldu :smiling: .Bu arada takip,gayet  güzel gidiyorsun.

Benden korkmana gerek yok ben senin dostunum . :P
deity de direk harikaya gitmek hata.. şehir kurup gelişmen gerek. çok hızlı ilerliyorlar. çünkü aşırı bonuslular.. nüfus bonusu da alıyorlar bilgin olsun. sen 10 u görene kadar bazı medeniyetler 17-18 leri görecektir.
(11-07-2017, 15:28)jax61 : [ -> ]deity de direk harikaya gitmek hata.. şehir kurup gelişmen gerek. çok hızlı ilerliyorlar. çünkü aşırı bonuslular.. nüfus bonusu da alıyorlar bilgin olsun. sen 10 u görene kadar bazı medeniyetler 17-18 leri görecektir.

Hasan abi iki tane yaptık işte :P . Ya ilkini zaten growth rate inden dolayı aldım diğerini de hatırladığım kadarı ile ya mühendis ile aldım ya da 10 tur dan kısa sürede yaptım. İkisi de çok rahattlattı oyunun orta döneminde zaten beni o yüzden mutsuz değilim. Ancak bahsettiğin nüfus farkıyla karşılaştım :P. Yine de oyunun orta döneminde yavaş yavaş yakalamaya başladım diğerlerini.
yapay zeka rönesansa gçti sen daha medieval :D işin zor gibi.. hadi bakalım yakalayabilecek misin onları..
Civ5Featured-1019x515.png
Hasan abi :'(
demiştim :D